• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji motorni trimer odabrati?

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Mi imamo stihl fs 56, nekih 3g, proslu sezonu kvar-neki lezaj...
Promijenjen u kucnoj radinosti-nov u stihlu-70kn...
A inace da bi bila bolja da ima vise snage-bi...al tad bi bila i skuplja...
Kad smo je kupovali prije 3g za cash je bila cca 2300kn
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Kolege hvala vam na svim savjetima, izgleda da ce na kraju odluka pasti na
husqvarnu 525rx
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Tomo, tebi je BiH relativno blizu.
Ne kupuj nikaj manje od Stihla FS120. A u BiH ih još ima u prodaji.

Sve ovo malo je...malo.
Imal sam 3 komada do sad (Jonsered GT32L, 30cc 0.9ks; Jonsered GR2036, 36cc 1.8ks i sad Husqvarnu 335Rx, 35cc 2.2ks).
Jedino sa zadnje dvije nema problema sa snagom. Sve ovo manje je mučenje i tebe i stroja, kad ti porasti apetiti nakon godine dana.

Rastegni se još malo i kupi stroj za dulje razdoblje, jer budeš ove male brzo zamrzil.
Još nekaj: gledaj da je stroj čim lakši i da ima čim bolji AV mehanizam.

Exit:
Ova H525Rx mi se čini solidnim izborom. Puno snage uz malo mase i sa zanemarivo potrošnjom goriva.
 
Posljednje uređivanje:

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Bok. Moj tzv. čistač šikare je Husqvarnin 335 rx. Najslabiji po snazi a profesionalni stroj. Mogu ti reći nakon 5-6 godina košnje trave i čiščenja živice jedino što sam promijenio glavu za strunu i pukao mi plastični držač koji drži ručke ( od cuganja prilikom košnje lijevo-desno). Motor radi besprijekorno ,ima dosta snage.....Sa tim svojim odabirom nebudeš pogriješio.
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Tomo, tebi je BiH relativno blizu.
Ne kupuj nikaj manje od Stihla FS120. A u BiH ih još ima u prodaji.

Sve ovo malo je...malo.
Imal sam 3 komada do sad (Jonsered GT32L, 30cc 0.9ks; Jonsered GR2036, 36cc 1.8ks i sad Husqvarnu 335Rx, 35cc 2.2ks).
Jedino sa zadnje dvije nema problema sa snagom. Sve ovo manje je mučenje i tebe i stroja, kad ti porasti apetiti nakon godine dana.

Rastegni se još malo i kupi stroj za dulje razdoblje, jer budeš ove male brzo zamrzil.
Još nekaj: gledaj da je stroj čim lakši i da ima čim bolji AV mehanizam.

Exit:
Ova H525Rx mi se čini solidnim izborom. Puno snage uz malo mase i sa zanemarivo potrošnjom goriva.

Uzel bih ja toga iz BIH ali kako s njim preko granice? :s:
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Na leđa i lagano.:biggrin:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ZIwr9e0BZx8[/YT]
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Da nema neko karburator za stilov trimer malo stariji.Da ga neidem sad trazit ja mislim da je FS 80.Ne baca gorivo a nemogu nigdje nac membrane za njega
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Dobar ako ga možeš nositi i ne smetaju ti vibracije na ručkama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Pa i je kineski.
No,ni originalni Japanci nisu drugačije izgledali.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Sto mislite o kawasaki kh 53l .Cijena mu je oko 3600 kn,pa me zanima iskustvo s kawasakiem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Misliš na SARP s Kawasaki motorom?
Osim kaj je težak i ima relativno slabu osovinu u odnosu na motor, OK.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Takvu huskvarnu je moj tast zamijenio za par dana za štilovku. S nijednom nije "presretan". Važno da je robna marka. SRETNO TI BILO S NJOM, I KOSIO ŠTO DUŽE, I FINO SE ZABAVLJAO S NJOM.
(Ja sam sebi kupio homelitku za 1000 kuna devedesetih godina, dok je Pevec u VŽ još bio u prčvarnici, na trokutu, na raskrsnici ispred sadašnjeg Kauflanda i još dan danas kosim s istom glavom. Prošle sam godine kupio još jednu njemačku drkalicu, nije sluga staroj homelitki, rabim oba dvije, jednu doma drugu u goricama.)
Nadam se da je kolega skužio kome sam napisao komentar, jer su pojedini moderatori na ovom forumu hiper aktivni pa se svojski trude brisati...
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Gospon puki, ako je kinesko ne znaci da je nuzno lose ...

Evo nakon dan dva iskustva s trimerom imam sve pohvale.
Vibracije pa ima ih ali ništa strašno, navikao sam frezati sa starom imt 506 kod koje su jos gore vibracije.
Snaga, prodavatelj mi je rekao da prvi tank goriva ne forsiram trimer na pun gas. Bojao sam se da cu biti malo ogranicen ali s ovim trimerom pun gas i nije potreban. Ima snage na izvoz.
Što se tice mase pa i nije bas toliko lagan kada s njim radis 2-3 sata. Ali smatram da ce taj problem rijesiti nove naramenice koje namjeravam kupiti jer su ove njegove nezgodne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh