• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji motorni trimer odabrati?

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
I štraus i vilager su kineski proizvodi. Firma koja "proizvodi" i prodaje vilager je registrovana u Srbiji pa je eto nešto bolja pokrivenost servisom i slično, ali ne očekuj čuda. Na prvu se vidi da je malo kvalitetnija završna obrada, materijal izgleda malo kvalitetnije, ali se cijenom opasno približavaju višoj klasi što smatram neopravdanim.

Ako je oko vikendice samo trava koja se redovno kosi bez nekog jakog korova ja bih uvijek uzeo stihl. Lakši je, leđa manje trpe, dijelova će biti i za 10-15 godina (za vilager kosačicu originalni nož nisam mogao naći četiri godine nakon kupovine).
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Otprilike iste karakteristike kao fs55, jedino što kod husqvarne dobiješ malo više opreme. Ako trgovac ne zakine obično ide nož, glava sa silkom i kvalitetniji dvostruki uprtači (kod fs55 je obični kaiš).

Čini mi se da je jedino kod husqvarne jedna karika na cilindru dok su kod stihla dvije, neki im to najviše uzimaju za zlo.
 

Dell

Novi član
Tu od
5 Srp 2016
Poruka
0
Mada, bas su u istom rangu stihl i husq.. sutra cu nazvati prodavaca da vidim kakvi su im uslovi kupovine, garancije, servis kao i prateca oprema.. ako bude doslo sve sto i pise i jos ako bude 2g garancije, mislim da tu vise nema dileme..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,561
Kakav bi baksuz morao biti da ti se oko vikendice pokida trimer za godinu, dvije. Ako se i pokida uzmi nesto sto se moze popravit i nakon tih godinu dvije.
Imam nekog manjeg stihla, u 5 godina 5 puta sam mu stisnio mast u glavu i to mu je svo odrzavanje.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
ako mislis na ovaj Straus Austrija, ovakav trimer sam kupio prije 3 godine i crko mi je vrlo brzo.. a prodavac mi rece da je Villager slovenac.. pa sad, ako je to ista firma onda je poprilicno nekvalitetan :S
koji dio je crko na njemu ?

garancija je marketnška podvala , garancija vrijedi 2-3, 5 godina za prizvod koji se ne šalje u servis nego se u trgovini mjenja za drugi , novi .

Sve ono kaj ide u servis na popravak s garancijom si možete obrisati guzicu .
U vezi s tim pitaj koje djelove priznaju pod garanciju ?....cilindar NE , klip NE , membrane NE , glava NE , karike NE , špaga NE , paljenje NE , sajela NE ..auspuh , rezervar i remeni sigurno ne budu otišli u garanciji
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Bok, kupi najmanji ( najslabiji) profesionalni Husqvarnin trimer, oznaka je XP, i bit ćeš miran jako dugooooo:(nod):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Stil i Huzgvarna su ista klasa kod Huzgvarne je bogatija oprema a sa Stilom je ljepše raditi (bolje leži u ruci) manje se radnik umara . Vrijedi za trimere i pile i to je jedini razlog kaj imam 6 pila i jedan flaks Stil . Isto mišljenje za flaks dijeli i 10-tak komunalnih radnika a oni ipak puno flaksaju .
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
ljepše raditi (bolje leži u ruci) manje se radnik umara . Vrijedi za trimere i pile
Potpisujem i ja ovo što je kolega napisao.

Prije par dana sam flaksao sa prastarom homelitkom u goricama i pukla mi je sprhnuta gumica za startno pumpanje goriva na fergazeru.
E sad ja kak' pravi frajer koji ima novu flaksericu u rezervi - upalim odmah novu i krenem s njom flaksati. :fiery::fiery::fiery: Ne paše mi rukohvat, ne paše mi gas, moram se držati nekak' drukčije, pogrbljeno, teška je u odnosu na homelitku kak' sam vrag. Složim si ja i njezin originalni remen prek' ramena. Moram non-stop držati zbog automatskog kuplunga puni gas.
Flaksal sam s njom kroz 2 reda trsja, zišel z' trsja van i zahitil ju po travi ispred klijeti. Ne nisam bil pod gasom, nego me izmaltretirala - bila je jeftina i dostupna, ali stvarno nikaj ne valja.

Zel sam si staru dotrajalu homelitku v ruke, nekak sam ju nanudil da kresne i više ju nisam gasil dok nisam sve poflaksal. Bila mi je kao perce u rukama poslije novoga vraga. Ovih dana idem u nabavu dijelova za homelitkin fergazer - nedam ja nju od sebe, pogotovo ne poslije ovoga iskustva.
 

imt33

Član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
52

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Kupio ga u fisu 150 EUR-a, kod mene je odradio mozda nekih 5 sati lakseg posla sve ukupno do sada, ja sam za ovo do sada zadovoljan,
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Ja imam ovoga (ustvari imao sam ga do pred petnaestak dana), kad je zaribao. Radi se o Jonsered BC2126, star 4 godine. Evo kako izgleda rastavljen.

Ye5mC9Z.jpg


rDccMiH.jpg


Sastavljen od dvije poutke donji dio bloka i gornji (koji je ujedno blok - cilindar - glava), na radilici kod ležaja nema semeringe nego samo neku gumicu i zaslikonirano između blokova. Tu je polako puštalo i zaribao. Sad ne znam da li da ga slažem (treba klip - cilindar) ili da ga bacim ?:(devil):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Pogledaj malo po ebayu i ali expresu tamo se nađe jeftino garniture klipa i cilindra,jest da je roba kineska ali za takve pare dobro radi.Kupovat origi sklop se ne isplati,bolje kupit celi trimer.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Da znam da se može nabaviti cil - klip (cca 550 kn), ali me brine da ne opet bude isto.
Ma primjetio sam da malo vlaži, ali nisam pridodavao toliku pažnju a i nisam puno radio sa njime.:mad::
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Danas sam i ja rastavio fergazer na svojoj Homelitki staroj oko 20 godina. Ovo joj je prvi defekt, ako ne računam samo jednu jedinu zamjenu svjećice.
I kao takva sa sprhnjenom i puknutom gumicom je još poflaksala 3 reda u goricama. To je valjda najbolja preporuka o dokazano dobroj kvaliteti HOMELIT-a.



 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Da znam da se može nabaviti cil - klip (cca 550 kn), ali me brine da ne opet bude isto.
Ma primjetio sam da malo vlaži, ali nisam pridodavao toliku pažnju a i nisam puno radio sa njime.:mad::
Nije zbog toga zaribala, ili ti je vukla i gutala prašinu, ili je dobivala loše ulje za mješavinu i premalo ga. Mene je inino loše ulje koštalo 3-4 zaribavanja Tomosa na frezi, kada sam prešao na OMV nikada više nije ni jedan motor zaribao a imam ih 4 kom. Sada koristim nekakvo ljubičasto iz pevecovoga programa. Ta su ulja meni dobra.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,745
Od prašine sigurno nije, jer kad sam čistio filter (skoro da i nije bio jako prljav). Vidi se na crvenom PVC kućištu (prva slika, onaj srednji dio) i na ventilatoru i bobini i kućištu sve zamašćeno (znači od smjese) i nisam ništa prao !:mur:
 

Najnoviji postovi

Na vrh