• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji motorni trimer odabrati?

Ivan533

Član
Tu od
19 Velj 2016
Poruka
253
Ja imam stihlov trimer fs 80,kupljen 2005. godine,jedanput rađena generalka al godišnje isteram oko 80 rezervara s njime i to samo kod mene što imam za kosit,dakle bez ovih usput koji dođu da im idem pomoći
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,111
Decki, ja se ne bi htel praviti jako pametan, mogu samo napisati svoje iskustvo. Kad sam prije 6 godina kupil kucu i zemlju moral sam kupiti i nekakvu flaksericu jer je to bilo par godina ne održavano i sve je zaraslo. Kak sam se fest strošil nisam baš bil pri penezima i odlucil sam kupiti nekaj jeftino tak da posluži godinu dve.

Otišel sam u Bauhaus i kupil "Hurricane" za 900 kuna. Nikad prije za tu marku nisam cul.

Imam ju vec 6tu godinu. Ljudi dragi, ja na toj flakserici nisam nikad niti svijecicu odšarafil. Dva puta sam filter zraka ispuhal i to je to. I evo sad sam prije desetak dana kupil novu glavu za flaks jer se stara vec sva poderala od korištenje.

Na kraju nije kosila samo dvorište, nego i vinograd, i po polju, i posuđival sam ju braticu i bratu. To samo dela i dela.

Cisto za usporedbu, kad kolega i ja kosimo skupa vinograd. On je jednako brz, a ima onu Stihl FS 120. Da ne pricamo o cijeni kad se kupuje nova.

Evo, znaci nakon 6 godina ona i dalje radi bez greške i nije mi krivo kaj sam ju kupil. Kad krepa bez i malo žaljenja ju budem basil u smece i ponovo kupil takvo nekaj bezimeno, kinesko.

Da mi sad treba bez razmišljanja bi kupil ovo: http://www.njuskalo.hr/komunalna-oprema/trimer-demon-nov-5.2-ks-izvrsne-kvalitete-oglas-16068220
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Gajtan kolega mi ima isti trimer toliko novaca vrijedi mane slabe ručke , presporo se vrti i troši jako puno goriva, ne radi puno nije imal kvarova jedino je odmah mijenjal glavu originalna se svaki čas raspadala .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,111
Gajtan kolega mi ima isti trimer toliko novaca vrijedi mane slabe ručke , presporo se vrti i troši jako puno goriva, ne radi puno nije imal kvarova jedino je odmah mijenjal glavu originalna se svaki čas raspadala .

Ovakav kakav ja imam ili ovaj kaj sam stavio link?

Jer na ovom mom nisam imal nikakvih problema s ruckama a glava je bila tvornicka do prije par dana... Sad sam kupio glavu od Homelitke, isto u Bauhausu i samo našarafil gore. I evo prvi flaks kaj je bil namotan je potrošen...

Ovo sam videl puknuti samo kaj je to 499 kuna bez PDVa, a ja znam di ima za 499 s PDVeom ;)
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Imali neko trimer Stihl fs 55 r. Zanima me dali se dobro pokazao i dali vredi svoje cijene
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
Sto mislite o kawasaki kh 53l .Cijena mu je oko 3600 kn,pa me zanima iskustvo s kawasakiem.

sad ide peta sezona kawiću mom, nit 3.0 (dvije), mješavina i od kvarova sam moral jednom promjeniti pumpicu (onu plastičnu cicu) za gorivo...
Težak je, ali je neumoran, pali od prve...međutim, ako nekom treba trimer za po brdu i u vinogradu nebi ga preporučil...jednostavno je ludo jak...
možda leđna varijanta nebi bila toliko teška, ali ovaj moj je jako žmahan...

pozitivno je to da ni jedna od mojih ženskinja ne dira u njega...:(giggle):
 

stewa87

Novi član
Tu od
20 Tra 2016
Poruka
0
pozdrav ljudi. neznam da li sam pogodio temo ako nisam ispravite me. ovako imam trimer stihl fs80, pre neki dan sam kosio travu i trimer mi se ugasio u radu, pokusavao sam da ga upalim ali ni da mrdne. posle nekog vremena sam otkrio da ne baca varnicu na svecicu. posle sat vremena muke otkrio sam da u stvari ne baca varnicu jer nevalja prekidac START/STOP. pa sam hteo da pitam da li moze nekako da se namesti ili mora novi da se stavi. inace kad ga palim i pomeram taj prekidac ubodem nekad pa baci varnicu ali nemoze dalje da radi, ima li leka za to?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Ako gasi na čoku teško će ponovo upaliti , bolje da izvuče žicu i kad hoće ugasiti prisloni je na masu .
 

stewa87

Novi član
Tu od
20 Tra 2016
Poruka
0
e narode ipak nije bilo do prekidaca..ipak je bobina vrisnula.. al bio je i red posle 10-12god.. :)
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Na fejsu se reklamira firma SuperGoldy, imaju sad na akciji, (ako još traje akcija) trimer 500 kuna, a motorna pila 369 kuna+ poštarina 25 kuna.
Dali je neko možda kupio kod njih mot. pilu, ona me zanima?
 

ziziKa

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
92
Evo ja danas kupio trimer Makita 2600l 1,2ks. Garancija je 1g a može i 3g samo se treba registrirat kod Makite. Nadam se da će me poslužit za moje skromne potrebe. Plastika je dosta kruta pa ću morat biti malo pažljiviji nego sa bivšim Stihlom fs 44. Pozdrav. Javim se nakon prve košnje.
 

Dell

Novi član
Tu od
5 Srp 2016
Poruka
0
Pozdrav, u velikoj sam dilemi oko odabira trimera. Naime potreban mi je trimer za vikendicu nista profi..
dvoumim se izmedju dva trimera

stihl fs 55 (250eura) 1 godina garancije
Zapremnina (cm3) 27,2
Snaga (kW/KS) 0,75 / 1
Težina (kg) 5,0
Razina zvučnog tlaka (dB(A)) 95
Razina zvučne snage (dB(A)) 109
Vibracije lijevo/desno (m/s2) 4,5 / 4,0
Ukupna duljina bez reznog alata (cm) 147
Pogonska osovina Flksibilna

ili

villager bc 1900s (200eura) - 2 godine garancije
Motor: dvotaktni, vazdušno hladjeni
Snaga: 1,9 KS, 51,7 cm3
Sistem prenosa snage: kardansko vratilo
Radni zahvat niti: 41,5 cm
Radni zahvat noža: 25 cm
Kapacitet rezervoara za gorivo: 1,2 L
Masa: 7,7 Kg
Pribor:
Trokraki nož
Glava sa silkom
Opasač i tregeri

Eh sad, citao sam po forumima koliko sam mogao, nije los ni ovaj villager al ima svojih mana, dok stihl naravno svi hvale.. meni jedino muci sto je kod stihla godina garancije dok kod villagera dvije godine, i villager je dosta snazniji motor sa vise opreme, ali stihl je stihl i laksi je 3kg..


molio bih vasa misljenja koji odabrati?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
U svakom slučaju Vilager bi ja odabral. Zato što ima 2 godine garancije i zato što ima kardansko vratilo.
A Bog i bogme nije Sthil Bogom dan pa da se nemre pokvariti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh