• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Bjež od imt plugova. Oniti neokreću dobro zemlju već samo naslanjaju.
Ja bio u uvjerenju da je taj IMT 756 vrh medju plugovima, nekako ga vecinom hvale doduse u kombinaciji s imt traktorima, kazu da je idealan za rad s imt 560, znaci bolje neki drugi tipa leopard 2x14, zemlja je crvenica koja ljeti ispuca i bude tvrda ko beton, to je ono sto predstavlja problem a potrebna je i dubina??
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,083
Odradi prethodno podrivanje zemljišta pa će ti kasnije biti lakše orati, a moći ćeš i postići željenu dubinu.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Kolega @Daky5555 je negdi iz Dalmacije, ak se ne varam, tak da ne znam jel kod njega igra podrivanje, bude on bolje znal.
Ja bi na njegovom mjestu uzel 2x14", to je za 72 ks taman za sve tipove zemlje i obzirom da su male parcele
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Kolega @Daky5555 je negdi iz Dalmacije, ak se ne varam, tak da ne znam jel kod njega igra podrivanje, bude on bolje znal.
Ja bi na njegovom mjestu uzel 2x14", to je za 72 ks taman za sve tipove zemlje i obzirom da su male parcele
Da, Dalmacija i tu su zemlje zaista specificne, podrivac nemam niti ga itko koristi kod nas a zbog specificnosti zemlje tesko je odabrati odgovarajuci plug, tu imt 539 s plugom 1x14 nemoze nista tokom ljeta, zbog toga sam mislio plug 12 cola iako je realno premali za taj traktor.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Nađi neki na kojem imaš mogućnost štelanja colaže, 12,14,16 cola. Tamo gdje ne ide sa 16 cola, smanjiš na 12 npr.
 

Najnoviji postovi

Na vrh