• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
hm.. a reko da pitam ak ima koji da je lagan i ok pa da se može s njim baratat
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ima mehaničkih koliko hoćeš. Ja sam nabavio jedan belgijski, 10", za protuvrijednost 300 kn (to ćeš teško više naći, ali nisu pretjerano skupi), nema ručicu za okretanje, nego kad ga digneš u krajnji položaj sam se okrene. Ima 3-4 opruge, sve osim glavne sam promjenio, a nju mislim naručiti. Lemeše sam otkovao, mislio sam ih i nadovarivati, ali mogu oni još ohooo.
Malo je nezgodno preći s ravnjaka na okretač, ali navikneš se. Moraš imati dobre španere ili ti moraju biti dobre poluge hidraulike. Jednino je problem što je to niski plug. Meni to nije problem, ali nisam siguran koliko bi mogao vući visoki dvobrazni okretač s takvim trakotorom, makar i mehanički od 10". Ako ti treba plug za prašenje strnjaka, postrnu sjetvu i slično, to je savim dovoljno. Inače, ja ga vučem sa starim Landincem, 50 ks.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Dečki jedno pitanje dvoumim se izmedju tri pluga sva tri su okretaca
1lemken opal 110
2 gasner mislim da ko od člana matija case
3 neimeyer
Kaj bi vi preporucili vukel bi ga case 120 konja sva tri pluga su 14-16 cola
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
zavisi od zemlje,gassner je sigurno najrobusniji ali sigurno ne ore tak lako i lijepo ko neimeyer kojeg sam imal ali nažalost bil je dvobrazi okretač 10cola,lemken mi je na zadnjem mjestu jer nema ni jednu kvakitetu od ova prva dva. o rabewerku nisi razmišljal?
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Iskreno nisam još mi je na pamet opal eberhart,jer landsberg ide na prodaju premali mi je gazi mi skoro brazdu i pol
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ne znam na koju foru moze biti lemken iza gassnera i neimeyeraako su jednako opremljeni?
massey 595- nisi rekel nista o tim plugovima... imaju li pretpluznjake,deflektore,kotace,crtala,podesavanje colaže? koliko su stari,i u kakvom su stanju?
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Ovaj sva tri imaju po jedno crtalo,i pretpluznjakea deflektore ima neimeyer Mislim da su svatri steleri 14-16
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ne znam na koju foru moze biti lemken iza gassnera i neimeyeraako su jednako opremljeni?
massey 595- nisi rekel nista o tim plugovima... imaju li pretpluznjake,deflektore,kotace,crtala,podesavanje colaže? koliko su stari,i u kakvom su stanju?

samo po tome jer sam kod dva čovjeka naletel na popigane lemkene
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Misliš na popiganu ramu,a i po izgledu se da zaključiti da je gasner najrobusniji
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
vjerojatno,ja ljude ne poznam,nego sam nekaj kupoval kod njih i kroz razgovor kod prvog velim kak ima pravi okretač ,a on veli da samo kaj nebrem orat s njime jer se je sav shitil iz centra,drugi je bil običan 3 brazde i slična priča i s njime,možda je slučajnost,ali ja kad bi biral nebi ga ni išel gledat
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
pa svaki se spiga,od kvernelanda do imt-a, al lemkenove karkteristike su svima poznate,uz kverneland,kuhn i amazone to je vrh kvalitete.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,514
Kad ce ljudi shvatit da se uz marku kupuje i model pluga. Kao da si ja kupim za 150 ks opala 110 i poslje psujem lemkena zato sto se iskrivio
 

masni 6200

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
67
moj glas za lemkena imam takvog samo je ravnjak,najlaksi za vuc i najljepse zaorava pogotovo ako ima xl pretpljuznjake
 
S

sspol150

Guest
oram več dugi niz godina sa utb 445 i 1x16 imt plugom nekak smo i 15 rali drmali plug za taj traktor i njegovih 45 ks idealni zaorava sve s tim da je traktor vrlo brz i ide po svim uvjetima oranja neki dan kolega do moje parcele ora sad 539 i 2x12 parcele su skoro pa iste dok sam došel orat on je več zabrazdil 2 brazdu na kraju ja svoju izoro prije njega još je i nasel a proklizavanja da boli glava a goriva spiskal čuda
 

Najnoviji postovi

Na vrh