• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
tak su ti kod nas kombinacije. MF 1114 i 3x12 rabe, DF DX 6.30 i 3x12 landsberg. Jedan je za DX 6.30 kupio lemkena 3x16,ali to je koma od oranja.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
eh da,4x14 v&n vuce steyr 8200,prosle jeseni je otpala cetvrta brazda,i gazda je prvi put izorao kak se spada. :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
dobro,steyr je orao table koje su nekad pripadale kombinatu i 30 godina nisu bile obrađene kako spada. Ali inace je bas tvrda,na potezu uz dravu imam fine,mekane i plodne zemlje,a oko mog sela je najgora ilovaca,veliki traktori vuku male plugove,i trose puno goriva. U susnim godinama je prinos super,a u mokrim problem. Da,nedavno sam kupil opala 080.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
pa svaki se spiga,od kvernelanda do imt-a, al lemkenove karkteristike su svima poznate,uz kverneland,kuhn i amazone to je vrh kvalitete.
Neznam odkud Amazone ovdje ??..Amazone do sad nije ni imao plugove u proizvodnji,pa kak su odjednom na vrhu ??

Lemken je dobar plug,i sigurno se neče pogriješit s njim,Gasner i Nieymer su zastarjela tehnologija malo,i pitanje je kako do djelova, mada se sve dade nabavit..

Ja bih zaobišao sva tri navedena i kupio nešto drugo,tako da svatko ima svoje mišljenje...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
amazone je proizveo prvi plug prije 120 godina,a od 2013. ulaze u serijsku proizvodnju. Ako gledamo na njihovu opcenitu kvalitetu,i plug bi trebao biti među prvima,po mom misljenju. Koji plug je tebi favorit?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Slažem se sa ovime gore napisanim,još bih dodao Kuhn...

Moj favorit je Regent,odma iza njega je Overum,kojeg imam doma,napisao bi njega prvog ali odma bi bilo da se hvali ono kaj se ima..

Lemkena sam gledao kad smo kupovali plug..EurOpal 7,i baš smo njega išli gledat,ali nakon kaj smo došli i pogledali plug,malo dalje od njega je stajao Overum,tek kad samo pogledali toga pluga odluka je bila jasna,i nije mi žao..

Znači:Regent,Overum,Kverneland,Kuhn,,pa malo prazno i tek onda Lemken i ostali..Zašto ???..eto to je moj izbor viđenog..

Ovaj smo išli gledat:
22081842.jpg


Ovog kupili :
22081843.jpg
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Massey, iskreno, nije mi jasno kak ti taj landsberg nije dobar, s mojim koji je osjetno manji od tvog pluga je oral fendt od 120 ks, dakle, gabaritima slican tvom caseu, i izoral savrseno, bez gazenja ili bilo cega drugog
 

ivica 4

Aktivni član
Tu od
16 Tra 2011
Poruka
143
Evo moje neko mišljenje što se tiće pluga .Overum ,Kverneland,Kuhn , bratić mi ima kuhna i radio sam s tim plugom ,plug odlično radi ,preorao je ohho hektara , godišnje sigurno ore cirka 100 rali ,nikad nije pucao nit što od kad je kupljen prošle su godine tek mjenjani lemeši i bili su se poderali plazovi
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Bilo bi ok da je guma 480 išlo bi to a meni je 580 i gazi,a i želja mi je kupit okretaca
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ja sam nedavno kupovao plug i onda smo Šanana i ja pregledali pa jedno 15-tak plugova i ja još sam nekih 10-tak. Svakakvih marki i svakakvih cijena. Overum bi bio svakako izbor broj jedan da sam bio spreman izbrojiti 4-5 tisuća eura. Cjenovno nisam htio preko 3 soma eura i u tom rangu sam gledao plugove. Lemken 110 su bili uglavnom dobrano poderani, landsbergi, gassneri i eberharti su mi bili nekako out. Dosta su mi za oko zapali rabe plugovi i jednog samo što nisam čak kupio. Bio je to star 120, visine 80 cm i 14 cola. Uspio sam cijenu spustiti na 3000 ali sam na kraju ipak odustao i kupio huarda za 2500. Svi potrošni dijelovi su potpuno isti kao i na današnjem kuhnu, od daski, pretplužnjaka, plazeve, raonika, baš sve s istim rupama. Jedino je rama drugačija. Spopalo me veliko iznenađenje dok sam ga dovezao doma i skinuo raonike pretplužnjaka i sve još detaljnije pregledao. Ni jedan dio na tom plugu nije zamijenjen, sve je na njemu tvornički. Svi šarafi još imaju boju na sebi i vidi se da nisu farbani. Na raonicima, koji su još uvijek u solidnom stanju stoje velike oznake huard. Na kraju krajeva, plug radi jako dobro i to je najbitnije, a to što nije baš maneken nije pre bitno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako nemaš težu zemlju, slobodno uzmi lemken opal 110 3 brazde i nebude ti žao, za 120 ks bi trebalo biti idealno, a dijelova na svakom čošku kad je razvikana marka.

Opal 110 nije štelajuči, on je fiksni 14 cola!
Tko veli da nije štelajuči???

Opal 110 ima original kajlice s kojima mu se štela zahvat 14"-16", kolega ima takav plug dvobrazni okretač.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
Tako je sanana koliko sam čitao u temi lemken vlasnici kažu da je steler,zemlja je 99 posto lagana imam par komada teže zemlje al mislim da bi lemken bio dobar izbor posto ovaj kaj sam gledao ima dugu dasku tak da ni teza zemlja mu nebi prestavljala problem
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Tko veli da nije štelajuči???

Opal 110 ima original kajlice s kojima mu se štela zahvat 14"-16", kolega ima takav plug dvobrazni okretač.

Onda pardon, jel meni isto kolega ima 110 i veli da se neda štelati, verovatno ni nezna za te kajlice, fala kaj si me ispravil, sad i ja znam nekaj više o tom plugu...
 
Na vrh