• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koji PLUG za koji TRAKTOR ???

  • Temu pokrenuo Rajtek
  • Datum prvog posta
R

Rajtek

Guest
Pozdrav momci!
A sad kaj bi bilo najbolje nemam pojma. Dolazim iz Sisačke gornje posavine i ima traktor Belarus 820(2003.GOD.) pa bih za njega kupio plug. Mislim, htio bih uzeti 2-br. plug 14'', a sad ponuda plugova 2 br 14 '' baš i nije neka, ima dosta IMT-ovih ,ali do sad sam imal IMT, s kojim baš nisam pretjerano zadovoljan. Volio bih uzeti neki njemački plug, Lemken, Vogel ,ili neš slično, ali oni su jako rjetki za nač, najviše ima 3-br. običnih i normalno prekretača, a prekretači su dosta skupi. Susjed ima neki regent 3 br podešavajući od 10''-16'' i oro sam snjim i ide rus na zemlji di je bila pšenica, ali di je bila kukuruza dosta teško, mislim ide ali nije to to, tak da 3br otpada.Jel ima tko kakav savjet za dat. Fala unaprijed... :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Koji plug kupiti

pa baš ako ne možeš naći nigdje od dvije brazde,kupi od 3 pa zadnju skini...ja ne bi znao niš bolje u ovoj situaciji...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Koji plug kupiti

dobrodošao rajtek,,
pa ako nemožeš pronaći dobar dvobrazni plug gledaj trobrazni kako ti je i abrkili rekao, strnjake ori s tri brazde a kukuruz ako mu je teško skineš treću i deri
pozz
 
R

ROKI

Guest
Re: Koji plug kupiti

Probaj OLT Slavonac 2x14". Sa njim ćeš moć u jesen duboko orat bez brige, a kad budeš prašio strnjake moći ćeš ga vuć brzinom više pa će se brazda bolje slagati i mrviti. Koju god marku pluga kupio uzmi dvobrazdni plug pa će ti se traktor manje patit i manje će trošit. 82-ka u Vinkovačkom ataru vuče Slavonca 2x14" na 30-35 cm 4. i 5. brzinom bez po muke. To ti je moja preporuka, a ti sam odluči. ;)

I dobro došao na forum!
 
Z

zrine892

Guest
Re: Koji plug kupiti

ja imam rusa 892 i vuče tri brazde....i tako za zimsku brazdu......za crnjake orem na 20-23 brzina je....5 i 4.to je oko 11 km/h...a za zimsku brazdu idem do 30-32 cm i orem 3 oko 9 km/h...a za repu skinem zadnju brazdu.imam vogel not 950 i na 14 cola je podesen....
 
B

branko

Guest
Re: Koji plug kupiti

ova dva pluga su za prodaju u austriji, bad radkesburg (nije daleko od slov. granice) i ako sam dobro zapamtio cijena je bila cca 800 do 900 €, vlasnik inace solidno govori hrvatski pa ga je moguce kontaktirati i telefonom.

vogel&noot

Obrisan neispravan link.

landsberg

Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Re: Koji plug kupiti

Takvi sam polovni misliš ili baš ti...nekako su mi jeftini..
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Koji plug kupiti

Bio sam kod tog čovjeka u austriji. Ja sam išao po nešto drugo, al nema veze. Malo sam škicno cjene, za 3 brazde polovni traži 5000 €. Polovni plug je puno jeftinije kupit kod nas, a nemaš ni prijevoz, ni carinu..........
Ove pluge sa slike nisam gledao.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Koji plug kupiti

Jel tko zna kakvog trgovca kod nas koji bi imo dosta plugova iz uvoza za prodat. Obično po oglasniku ima po jedan 2 pluga i sad ti odaberi, volio bi ih više pogledat u jednoime danu a tek onda odabrat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Re: Koji plug kupiti

Oko Vrbovca i Zeline imaš još uvijek puno ljudi koji se bave rabljenim strojevima. Malo pročačkaj tamo neku nedjelju...
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Koji plug kupiti

imaš i kod sl,,broda ljudi koji se bave prodajom rabljenih strojeva,,ratarko sigurno zna,,u bebrini,,
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Koji plug kupiti

ima,ima...ne u bebrini,već u Gornjoj Bebrini,jer postoji Bebrina,Gornja Bebrina i Donja Bebrina,a sve su u okolici SL. Broda.. ;)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Koji plug kupiti

ma znam,,tamo smo mi išli gledat strojeve,,
 
R

Ratarko

Guest
Re: Koji plug kupiti

A ima i dole još istočnije od mene , u Å titaru .
 
B

branko

Guest
Re: Koji plug kupiti

krx pozega kaže:
Takvi sam polovni misliš ili baš ti...nekako su mi jeftini..


to i jesu polovni plugovi , df je napisao da je vidio kod njega trobrazdni za 5000€, samo nije napisao u kakvom je stanju jer sva roba kod njega je detaljno reparirana. a samo za usporedbu brat je uzeo kod skorica (d&f zna o kome se radi) trobrazdni rabe za 2800 €, ali je odmah morao jos cca 400 - 500 € uloziti na njega . a sad bi trebalo promijeniti jos nekoliko pera , a cijena jednog se krece od 100 do 170 € ovisno o duzini jer nema zamjenskih vec samo original. a na tome plugu koji je df vidio je isto tako sve reparirano . moram pogledati kod necaka ja mislim da on ima par slika od nekakvih trobrazdnih plugova koje je tada imao na prodaji (ozujak ove godine) mozda su to ti koje je df vidio.
 
R

ROKI

Guest
Re: Koji plug kupiti

Ja sam prije 3-4 mj. kupio Lemken Opal 090 12" 2+1, klirens 75 cm, brazda od brazde 85 cm, povišenja i produžetci na svakoj brazdi, točak, na prve dvije brazde nožasto crtalo, a na trećoj glatko okuglo crtalo. Težak je točno 630 kg (vagao sam ga) i ima na sebi original raonike! Novo-novo. Platio sam ga 1900 eura i mislim da sam super prošao. ;)
 
R

Rajtek

Guest
Re: Koji plug kupiti

U subotu sam napravil jedno 300 km po Vrbovcu, Zelini, Križevcima, tražeći plug, našo svašta. Našo sam jedno 3 identična Landsberga 3.br 12'' obični po cjeni od 600-700€, sad stanje je tak tak, a dvobraznih 14 '' ni za lijek, a ja bih rađe takve, sad sam malo u nedoumici, jel če mi bit preteški za rusa, a što mogu kad je zemlja mnogo zajebana kod mene, ali zato rodi. Još bi mi u srijedu četvrtak treba javit čovijek kod kojeg sam kupil rotobrane-( Pegoraro 2,5 m) dolaze mu Lemken 3br obični 12'' i Rabewerk isto 3 br.12'', pa ću otić do njega i vidit to, zakaparit ak mi se svide, al ja bi ih najrađe probo da vidim kak moj rujo diše s njima. Kaj bi bilo najbolje od ovog uzet: Lemken, Landsberg, Rabewerk??????? :scratch
 
S

Simon1980

Guest
Re: Koji plug kupiti

koliko ja znam Landsberg ( po novom Pöttinger) su dobri plugovi zato sam se i ja odlučio za to firmu :lol: a i Lemken naravno je prva liga...a šta se tiče "starih" pluga neznam koji model od koje firme bio bi najbolji.
 
Na vrh