• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

koji zglobni traktor kupiti??

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
zanima me vaše mišljenje naravno od onih koji su probali a ne onih koji su samo čuli....naime kupujem zglobni traktor jer mi sve više treba takvo nešto mislim potrošit do 80000 kuna i troumim se između lkt 81 turbo. timberjack 225 ili kockums 821 ....iz istre sam i tu je sve najgore jako tanka roba i užasan teren pa evo ako imate kakvih saznanja prijedloga ili savjeta napišite mi jer mi je svaka informacija i usporedba dobro došla...hvala
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
zanima me vaše mišljenje naravno od onih koji su probali a ne onih koji su samo čuli....naime kupujem zglobni traktor jer mi sve više treba takvo nešto mislim potrošit do 80000 kuna i troumim se između lkt 81 turbo. timberjack 225 ili kockums 821 ....iz istre sam i tu je sve najgore jako tanka roba i užasan teren pa evo ako imate kakvih saznanja prijedloga ili savjeta napišite mi jer mi je svaka informacija i usporedba dobro došla...hvala

nemam zglobni traktor ali sam svaki dan s dečkima koji rade s nijma i kažu da je timberjack najbolji traktor na svjetu što se tiče šumarstva.
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
nemam zglobni traktor ali sam svaki dan s dečkima koji rade s nijma i kažu da je timberjack najbolji traktor na svjetu što se tiče šumarstva.

da to znam i ja ali vjerojatno neko ko je probao nešto od ova tri zna više toga......
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Radim kod privatnika koji između ostalog održava traktore za hrvatske šume i mogu ti reč da bi trebali održavati 10 timbera da bi imali istu zaradu kao na jednom LKT-u ili hittneru.Timber ima 11 godina 9000h na njega je potrošeno kilogram elektroda,LKT ima 20 godina njega drže samo elektrode i pojačanja hittner 4 godine 3000h počeo je pucat.Ipak moram reči da je za timbera sve što se kupuje višestruko skuplje.Što se vuče tiče timber vuče i LKT-a i ono što on vuče. Kockumsa nisam nikad vidio.
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
Radim kod privatnika koji između ostalog održava traktore za hrvatske šume i mogu ti reč da bi trebali održavati 10 timbera da bi imali istu zaradu kao na jednom LKT-u ili hittneru.Timber ima 11 godina 9000h na njega je potrošeno kilogram elektroda,LKT ima 20 godina njega drže samo elektrode i pojačanja hittner 4 godine 3000h počeo je pucat.Ipak moram reči da je za timbera sve što se kupuje višestruko skuplje.Što se vuče tiče timber vuče i LKT-a i ono što on vuče. Kockumsa nisam nikad vidio.

da to sam se i sam uvjerio da su lkt-i svi povareni i šasija im je loše izmišljena....timber je duplo skuplji i duplo bolji...išao sam neki dan gledat jednog lkt-a i čovjek ima i kockumsa i napravljen je isto ko timber tako da me sada pere taj kockums jer sam vidio šta i kako radi i pored njega lkt se može sakrit..
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
a di će to naći uopće polovno a i lkt je udobniji o njega a ako si ikad vidio lkt znaš o čemu pričam
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
to je oko 10 tisuća eura a da bi bio u voznom stanju treba uložiti u njega još 10 kočnice ulja i tako dalje a i taj ima sigurno 10000 sati jer to nisu kupovali seljaci nego različiti kombinati i zadruge a i to nije traktor namjenjen za šumu kao npr lkt to ti je kupnja ako s njim misliš radit jednu godinu
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,239
to je oko 10 tisuća eura a da bi bio u voznom stanju treba uložiti u njega još 10 kočnice ulja i tako dalje a i taj ima sigurno 10000 sati jer to nisu kupovali seljaci nego različiti kombinati i zadruge a i to nije traktor namjenjen za šumu kao npr lkt to ti je kupnja ako s njim misliš radit jednu godinu
1e = 1.95KM pa racunaj. Nisam ja nista rekao da li je IMT dobar ili nije vec samo da ima za kupiti ko hoce, znaci nije da nema ;).
Istina da su ga kupovali vecinom kombinati, ali nasao se i pokoji seljak da to kupi, Imamo tu blizu komsiju koji je prije rata imao tri zglobna IMT-a, e to ko je tada imao bio je dasa, jebo danas 10-20 novih fendova sta je to bilo tada :supz:
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
sorry ljudi ali pročitajte naslov teme...treba mi što više informacija o tome di da potrošim 10000 eura a da poslije na plačem previše...otvorite si novu temu za IMT
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
sorry ljudi ali pročitajte naslov teme...treba mi što više informacija o tome di da potrošim 10000 eura a da poslije na plačem previše...otvorite si novu temu za IMT

nemoj se praviti pametan
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
nemoj se praviti pametan

ima li ovaj forum administratore?

pa mislim da se netko tu drugi pravi pametan....postavio sam konkretno i jasno pitanje ako ima netko da se kuži neka odgovara. uobičajeno je na forumima da se ne upada sa drugim temama koje nemaju veze sa mojom
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
prije svega ovo nije tvoja tema nego si je ti pokrenuo i veoma malo je falilo da je obrišem odmah jer nije dobro postavljena , ako se ovakve prepiske nastave i obrisat ću je

tvoj post u kojem kažeš
sorry ljudi ali pročitajte naslov teme...treba mi što više informacija o tome di da potrošim 10000 eura a da poslije na plačem previše...otvorite si novu temu za IMT
normalno da izaziva revolt jer za tvoju informaciju tema IMT postoji , potraži i naći ćeš je

a ako si već riješio da potrošiš 10000e a da posle ne plačeš previše onda od te sume odvoji 100-200e pa otidji malo kod ljudi koji imaju takve mašine sjedni i probaj šta ti odgovara
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
ne zanima me imt jer to nije šumski traktor i ne znam zašto se uopće našao u ovoj temi i to upravo meni smeta a ako sam pogriješio u formuliranju teme lijepo molim da me ispraviš.....aktivan sam na desetak kojekakvih foruma i mislim da oni postoje upravo zato da ne moram iz Pazina proć pola balkana u potrazi za savjetom i informacijama.hvala
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
IMT se našao u ovoj temi jer je i taj model koji su ti pomenuli zglobni , a ti si pitao ''koji zglobni .................''
znači ................................. :gitarist:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
osobno sam probao lkt-a 80 i 81 turbo i niti jedan nije ni za usporediti sa timberom ali sama prednost im je što su dijelovi puno lakše dostupniji i jeftiniji od timberovih, pošto prevladava kako ti kažeš "sitnija" roba trebalo bi veliku pažnju posvetiti i samoj potrošnji gdije opet mislim da je lkt u blagoj prednosti, mišljenja sam da s timberom u spomenutim uvijetima ne bih bio u ništa večoj prednosti nego s lkt-om što se tiče dnevnog učinka
 

Najnoviji postovi

Na vrh