• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koju balirku kupiti

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
http://www.subito.it/altri-veicoli/imballatrice-per-balle-tonde-wengher-vicenza-17479518.htm
Mislim da ovo ne bi bila loša varijanta, dosta sam ih gledao po Italiji oko 2.500-3.000 da deluju da su u ok stanju.


ova ne izgleda loše, koliko mogu primjetiti vezanje je samo špagom. A iz oznake bi se moglo naslutiti da je prečnik bale 180 cm. Ovako na prvi pogled neznam dali je komora fiksna ili varijabilna jer je Welger radio i balirke sa fiksnom komorom, ali na remenje. U svakom slučaju dobar stroj, bar ovako na slici. Konačna ocjena se može dati tek nakon probe. :)
 
Posljednje uređivanje:

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
mi imamo gallignani 2500sl,http://www.google.hr/search?hl=hr&q...urce=og&sa=N&tab=wi&ei=LF0EUKSoOsqP4gTQ8Z3BCA,
balirka radi bale 120×150, na remene je , tiha u radu, kupljena 2005; a 1992 g. Balirka je sve u svemu ok, problem je ajmo tako reći malo promjeniti remen kada pukne, btw baš sam se zimos raspitivao i cjelukupna zamjena remena košrala bi 2000 eura s novim spojnicama


Pa možeš jednostavno tim spojnicama nastaviti remen kad pukne. Nema potrebe da ga mijenjaš.
Ovih 2000 € vjerovatno košta original. A može se jeftinije naći remenje koje nije original ali je sasvim dobro.

Može li koja slika tvoje balirke. Ima li vezanje mrežom, ima li noževe?
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Pa možeš jednostavno tim spojnicama nastaviti remen kad pukne. Nema potrebe da ga mijenjaš.
Ovih 2000 € vjerovatno košta original. A može se jeftinije naći remenje koje nije original ali je sasvim dobro.

Može li koja slika tvoje balirke. Ima li vezanje mrežom, ima li noževe?

Moja balirka ima samo vezanje špagom, i nema noževe. Znam da se može remen spojjit s spojnicama, ali u dućanima za koje znam i drže te spojnice skupe su ko suho zlato.

Zakaćim slike sutra.

Cijena ovih novih remena je bila po ponudi iz strojorema, križevci s spojnicom koja se spoji sa žicom po srdini spojnice, nije varijanta na matice i vijke
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Vezanje špagom je jeftinije nego mrežom. Neki će reći da je sporije, ali kad radiš za sebe onda ta razlika u brzini (10-ak sekundi) i nije bitna.

za ove spojnice se raspitaj kod člana Bagerista, on je to negdje nabavljao i mislim da je bilo povoljno. Isto su žičane sa sajlom u sredini. Imaš više o tome ovdje pa pogledaj i par stranica oko ove. Sve je fino objašnjeno, kolega Bagerista se baš potrudio i svaka mu čast za to :prayer: Ima :drinkers: ako se gdje sretnemo :gitarist: :partyman:
 
Posljednje uređivanje:

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Vezanje špagom je jeftinije nego mrežom. Neki će reći da je sporije, ali kad radiš za sebe onda ta razlika u brzini (10-ak sekundi) i nije bitna.

za ove spojnice se raspitaj kod člana Bagerista, on je to negdje nabavljao i mislim da je bilo povoljno. Isto su žičane sa sajlom u sredini. Imaš više o tome ovdje pa pogledaj i par stranica oko ove. Sve je fino objašnjeno, kolega Bagerista se baš potrudio i svaka mu čast za to :prayer: Ima :drinkers: ako se gdje sretnemo :gitarist: :partyman:

Cowboy, hvala,
Vidio sam takve spojnice al nisam ih koristio, ja sam koristio neki drugačiji tip i jako u skupe, a ove koje su sad na remenima je zapoipizdit dok mjenjaš remen.
Kad sam reako da sam gledao koliko bi košteli svi novi remeni, to sam si bio gledao, jel znam da bi bio miran narednih 10 godina da ih promjenim jel je na balirki još večina tvornmičkih a balirka je 1992 g. proizvodnje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jedna špaga = duže vežeš nego baliraš

Meni vrlo nebitno, nezamaram se s takvim stvarima, bitno da to dobro funkcionira, za mene i familiju bi se koristila samo ;)
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Meni vrlo nebitno, nezamaram se s takvim stvarima, bitno da to dobro funkcionira, za mene i familiju bi se koristila samo ;)

i meni isto,neki koje znam da su kupili bili su zadovoljni a to što duže veže je jedino problem za ove što hvataju zaradu,bitno da ona napravi normalnu balu i da je jednostavna:partyman::partyman:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ovako na prvi pogled izgleda jako dobro i očuvano. Doduše remenje jest malo iskrpljeno al vjerovatno može još poslužiti. Komora je vjerovatno varijabilna, što je isto dobro, mada je Welger radio i balirke na remenje ali sa fiksnom komorom.
A vezanje sa jednom špagom jest sporije ali je zato i prostije, ako ćeš raditi samo sebi i nešto malo uslužno to je sasvim dovoljno brzo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pitanje je kako ide sa slamom jer sam cuo da ove sto vezu spagom imaju ogromne probleme sa slamom sjenu i lucerna idu bez problema

Slamu bi najviše i radila, zbog tog i kupujem rolobalirku.:scratch
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
pitanje je kako ide sa slamom jer sam cuo da ove sto vezu spagom imaju ogromne probleme sa slamom sjenu i lucerna idu bez problema


Mislim da su ti problemi prije vezani za sistem rada tj. dali su: lanci, valjci ili remenje a ne na koji način i čime balirka veže balu.

Slamu bi najviše i radila, zbog tog i kupujem rolobalirku.:scratch

Imaš dosta članova ovdje na forumu koji imaju balirke na remenje i rade slamu bez problema. Naravno tu najviše uticaja ima to u kakvom su stanju remeni i dali su pravilno zategnuti i jesu li svi iste dužine, itd.
Mislim da ćeš moći raditi slamu, ali samo ujutro ili pred noć će ići bez problema. Oko podne tj. kad je jako suva moglo bi biti problema. Ali tih problema sa suvom slamom imaju i one na valjke, možda čak i više, dok za lance neznam...
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Ovako na prvi pogled izgleda jako dobro i očuvano. Doduše remenje jest malo iskrpljeno al vjerovatno može još poslužiti. Komora je vjerovatno varijabilna, što je isto dobro, mada je Welger radio i balirke na remenje ali sa fiksnom komorom.
A vezanje sa jednom špagom jest sporije ali je zato i prostije, ako ćeš raditi samo sebi i nešto malo uslužno to je sasvim dovoljno brzo.

Balirka ima fiksu komoru, mi imamo sličnu samo 120×150 radi bale i nemamo nikakvih problema u slami
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Balirka ima fiksu komoru, mi imamo sličnu samo 120×150 radi bale i nemamo nikakvih problema u slami
Po slikama mi se učinilo da je ipak varijabilna, mada po veličini balirke rekao bih da je baš fiksna.
A meni lično se baš i ne sviđaju balirke sa fiksnom komorom a pogotovo još ako su na remenje.
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
Po slikama mi se učinilo da je ipak varijabilna, mada po veličini balirke rekao bih da je baš fiksna.
A meni lično se baš i ne sviđaju balirke sa fiksnom komorom a pogotovo još ako su na remenje.

Hm, hm, zašto?
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Pa ne znam, više sam za ove varijabilne zato što prave čvršću balu. A ove fiksne na remenje su rijetke i koliko vidim to je jedino Welger nešto radio i ovi drugi po njegovoj licenci. Al sve mi to više liči na neku probnu seriju koja i nije baš zaživjela.

To je samo moje mišljenje, vjerujem da i one rade odlične bale, al eto meni se lično ne sviđaju. Mada vjerujem da su puno lakše i okretnije od onih na valjke pa im je to, sa te strane, velika prednost.
 

Najnoviji postovi

Na vrh