• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOKE HRVATICE

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta
H

Hrvach

Guest
Laik, kolko kokoši imaš i jel ćeš imati jaja za prodaju? Tu kod mene je slaba kvaliteta,a ja sam ostao na 4 komada, od početnog jata jer mi je gamad napravila dar-mar... Od te 4 koje su ostale imam svaki dan obavezno 3 jaja, ljudi ne vjeruju,ali je istina. Kad ostale kokoši zakažu hrvatice se pokaže najbolja. Sad po zimi idu po vani, spavaju po danu vani,samo navečer idu u kokošinjac da ih nekaj ne ubije preko noći. Jednako je živahna po vrućini i po ovakvim zimama.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Laik, kolko kokoši imaš i jel ćeš imati jaja za prodaju? Tu kod mene je slaba kvaliteta,a ja sam ostao na 4 komada, od početnog jata jer mi je gamad napravila dar-mar... Od te 4 koje su ostale imam svaki dan obavezno 3 jaja, ljudi ne vjeruju,ali je istina. Kad ostale kokoši zakažu hrvatice se pokaže najbolja. Sad po zimi idu po vani, spavaju po danu vani,samo navečer idu u kokošinjac da ih nekaj ne ubije preko noći. Jednako je živahna po vrućini i po ovakvim zimama.

Kod mene i na -20 spavaju pod krovom vani non-stop sve sem dvije koje idu u kokošinjac. Imam momentalno 17-18 koka i tri pjetla što je malo previše pa ću jednog ubrzo eliminirati. Slažem se da je hrvatica najbolja kokoš,ljudi ne vjeruju ali kad jednom nabave sumnjam da će mijenjati. Imao sam new hempšir,australorp,saso crveni,saso grahorasti,loman brown(crvena nesilica),razne domaće kokoši i.t.d. i nijedna se ne može mjeriti sa hrvaticom,zaista ne može.
Razvijam zimske nesilice kod hrvatica,tj.za svoje potrebe nasađujem jaja iz siječnja tako da dobijem jato koje ima sklonost zimskom nešenju pošto je u zimskom periodu kod svih kokošiju pet puta manje nesilica negoli u proljetno-ljetnom.
Imam jaja za nasad ako hoćeš 4 kune komad sa datumom kad je snešeno,ne starije od tri tjedna pokupljeno u pola dana tako da nije bilo smrznuto. Sad kupim da jednog čovjeka iz Metkovića ali skupit ću za par dana za njega. Imam i pilića ali samo ko kapariše cijeli inkubator,cca.45-50 komada se izleže(cijena pilića 15.kuna /kom)jer prodavao sam prije pa dosta ljudi odustane pa pošto mi to nije zanimanje ne daa mi se s tim zezati.....
 
Posljednje uređivanje:
L

lolo

Guest
Pozdrav svima,

Kako pokušavam nabavit 50-tak jaja za nasad ( HRVATICA ) ako ima netko tko prodaje ili mi može pomoć oko nabave molio bih za pomoć ili cijenu...
Planiram za vikend put Biograda, pa ako netko ima nek se javi...

Unaprijed hvala

Pozdrav
 
H

Hrvach

Guest
Bok Lolo, imaš dosta ljudi koji imaju hrvatice, poslat ću ti na PP podatke od jednog čovjeka koji ima jato od par stotina komada.
 

oki198713

Član
Tu od
13 Srp 2010
Poruka
223
pozz

interesira me uzgoj koke hrvatice jer trenutno raspolažem s cc 70kom raznih kokoši i nesilica,a pošto vidim da je po hrvatici 60kn poticaj,a ja prostor imam i još ga mogu napraviti,šta preporučate,osobna iskustva i slično pišite
 
U

uzgajivachpk

Guest
hrvach molim te i meni pošalji prouku kod kojeg čovjeka mogu kupiti jaja zainteresiran sam!
 
H

Hrvach

Guest
Svi koje zanimaju kokoši hrvatice neka dođu ovaj vikend na državnu izložbu malih životinja u bjelovar. U skolpu izložbe biti će specijalka kokoši hrvatice tako da će biti materijala za prodaju. Isto tako na istom mjestu je u nedelju ujutro prodajni sajam na kojem će biti svakakvih vrsta kokoši, kunića, golubova i dr.
 
R

robert50

Guest
Kokoš Hrvatica, kako do njih?

Dobar dan, iako je zadnji post napisan relativno davno nadam se da će netko vidjeti i možda odgovorit! U potrazi sam za uzgajivačem gdje bih krajem zime kupio 10+1 kokoši Hrvatice.
Ako netko zna, neka me uputi!
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pozdrav...samo da malo oživim temu...Naručil sam piliće kokoši hrvatica. Trebali bi biti početkom 5 mjeseca. Možda je zanimljivo da ću imat sva četri soja (crveni, jarebičasti, crni i crno zlatni). Barem se nadam da tak bude. Mislim da ću biti jedini koji drži sva četri soja!? Ili se možda varam?! Planiram osnovati četri jata (10+1), svaki soj jedno jato, imati ih pod selekcijom, napraviti kokošinjac, ograditi dio pašnjaka (za svako jato zasebno po cca 100 m2). Kad stignu pilići i kad krenem sa izradom kokošinjca ubacim neke slike. Uglavnom informiram vas kak bu to sve išlo. :confused:
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Iz velikog trgovisca...dio sam narucio kod zupanica u klanjcu, a dio negdje u varazdinu...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
A nemam pojma, u biti sad sigurno nema...jer ja sam se naručio prije nekih mjesec i više dana, a tek početkom 5 mj. sam na redu. Budem ti ja prodao ako mi krene biznis...al tek sljedeće godine...:eek::
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pozdrav...poslao sam par slikica na drugi forum, pa da ne budete vi zakinuti koji pratite ovaj forum evo i vama. nadam se da vam se sviđaju. Stare su 3 mjeseca. Imam sva 4 soja.

CRNO ZLATNE






CRNE







CRVENE







JAREBIČASTO ZLATNE



 
T

tri tockice

Guest
Pozdrav svima,
uzela sam proljetos 10 hrvatica. Sad imaju 3 mjeseca. 6 su, mislim, pijetlovi (imaju znatno vece i crvene krijeste, a lagano i srpasta pera u repu). Ostavila bi si jednog pijetla. Kad je dobar trenutak da se visak pijetlova pretvori u piletinu?
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Pa recimo kad narastu za chicken wings, ja inače svoje koke prebacujem u chicken wings negdje oko 1.8 kg .nežive vage.
 
T

tri tockice

Guest
Pa recimo kad narastu za chicken wings, ja inače svoje koke prebacujem u chicken wings negdje oko 1.8 kg .nežive vage.

a koliko budu stare otprilike u tom momentu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh