• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOKE HRVATICE

  • Temu pokrenuo trecedoba
  • Datum prvog posta

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Evo ako neko zeli kupiti kokosi hrvatice jednogodisnje mjesan jarebicasti i crveni soj, odlicno nose, 9+1 jednogodišnjih i 5 pilenki sa 2 pjetlica iste strosti za samo 700 kn.Zainteresirani javite se na pp.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pozdrav....zainteresiran sam za kupnju (ili zamjenu) jednog jerebičasto-zlatnog pijevca. Star nekih 5-10 mjeseci. Ako tko ima nek se javi...tnx
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
919
Zainteresiran sam za uzgoj kokoši hrvatica zasada imam ograđeno za dva jata pabi otoga krenuo. Prvenstveno me sad zanimaju jaja za osobnu uporabu ali bi tražio i poticaj. Koliki je poticaj po jatu? koliko treba biti ograda visoka? kodmene je 140cm. Koliko košta selekcija od hpa, gdje naći piliće? Dali ima puno papira za uzgoj, dali su uvjeti uzgoja strogi? Nadam se odgovorima.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Zainteresiran sam za uzgoj kokoši hrvatica zasada imam ograđeno za dva jata pabi otoga krenuo. Prvenstveno me sad zanimaju jaja za osobnu uporabu ali bi tražio i poticaj. Koliki je poticaj po jatu? koliko treba biti ograda visoka? kodmene je 140cm. Koliko košta selekcija od hpa, gdje naći piliće? Dali ima puno papira za uzgoj, dali su uvjeti uzgoja strogi? Nadam se odgovorima.

Poticaj bio 60 kn po kljunu (10+1), pa 40 kn, i za prošlu godinu 22 kn (dobili novce ove godine)...pitanje kako će biti dalje...Ograda bi trebala biti 2 m visine, a sad pitanje kolko to toleriraju...a i pitanje na kojem području živiš...
Cijena jednog prstena je 12,5 kn + neki putni troškovi....
Papira nemaš puno (moraš imat OPG)...al sad je pitanje kolko se to isplati...
Ne znam kako je sada al prije dvije godine mi smo morali potpisat da nećemo smanjivat broj kljunova u narednih 5 godina...znači ako imaš dva jata moraš imat taj broj min 5 g...možeš samo na više...
Piliće imam ja (al od negdje 12 mjesaca)...pitanje narudžbi....držim prekrasne primjerke...2 jata crvenih, 2 jata crnih i 1 jato jarebičasto zlatnih...stavim slike uskoro...
A ima i još ljudi po oglasniku...al čovjek mora imat prstenovane kokoši i izdat ti potvrdu da si kupio od njega...
S tim da za jedno jato moraš uzet minimalno 25-30 pilića.
Kokoši su ok i dobro nesu, a sad pitanje dal se isplati tražit poticaj i sve oko toga...to je stvar odabira...računice baš i nemaš (pogotovo ak ih moraš imat 5 g i može ti doć inspekcija i zafrkavat dal ih imaš 8 ili 10)...a plus je kaj imaš prijavljeno jato i možeš prodavat drugim ljudima čistokrvne piliće...

Nadam se da sam ti pomogao....
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo par slikica....pijetlovi su zbilja prekrasni ovu godinu...nije da se hvalim...:icon_anal:
 

Prilozi

  • 20161126_152959.jpg
    20161126_152959.jpg
    46.6 KB · Pregleda: 199
  • 20161126_152604.jpg
    20161126_152604.jpg
    47.7 KB · Pregleda: 104
  • 20161126_151122.jpg
    20161126_151122.jpg
    67 KB · Pregleda: 103
  • 20161126_124817.jpg
    20161126_124817.jpg
    68.1 KB · Pregleda: 116

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Jos neke....
 

Prilozi

  • 20161126_152338.jpg
    20161126_152338.jpg
    58.9 KB · Pregleda: 91
  • 20161126_124842.jpg
    20161126_124842.jpg
    67.4 KB · Pregleda: 83
  • 20161126_151038.jpg
    20161126_151038.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 103
  • 20161126_124712.jpg
    20161126_124712.jpg
    33.2 KB · Pregleda: 88

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam dva pitanja .
1. Da li se uz kokoši hrvatice dobiva kakav popratni odgovarajući dokument o istima ? Nešto kao pedigre,
2. Gdje i od kojeg pouzdanog uzgajivača nabaviti takve koke ?
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Znaci moras kupiti pilice kod ljudi koji imaju prstenovane kokosi od Hrvatska poljoprivredne agencije. Ja imam 5 jata prstenovanih al ima i dosta ljudi u Hrvatskoj. Potvrda dode 2 kn po pilicu i meni (ili kojem drugom uzgajivacu) dajete svoje podatke, pa ja javimo svojoj maticnoj Poljoprivrednoj agenciji da ste kupili tolko i tolko pilica i javimo im vase podatke. Vi dobite doma potvrdu od njih da ste kupili tolko i tolko pilica od maticnog uzgajivaca i kao takve ih pozete poslije prstenovat i trazit poticaj.
U biti tako ja radim a muslim da je i takva praksa. S tim da bi vi trebali platiti tih 2 kn uzgajivacu, a mi uzgajivaci kasnije placamo istih 2 kn agenciji. Tako da ta lova ide njima...
Inace ne znaci da su sve prstenovane kokosi i pijetlovi super odlicni...previse se to rasirilo i takav je i omjer kvalitete. Najbolje bi bilo doc prije doma kod uzgajivaca i uvjeriti se cime raspolaze. A kvaliteta je vidljiva i onom ko se ne kuzi bas najbolje...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Trenutno ne...u biti ja valjam piliće samo ono što imam naručeno. Nikad ih ne valjam pa da ih nudim po nekoj smiješnoj cijeni, samo da ih imam. Ako imam naručeno valjam, ako ne ne...u biti počinjem valjati negdje sredinom 12 mjeseca. Naravno ako ima potrebe...protekle dvije godine je tak bilo i valjao sam konstantno do 20.06.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Znaš li za koga da ima sada 9 koka i pijetla starosti do 2 mj.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Teško da ti to netko ima...kao prvo rijetki valjaju piliće po ljeti...a tko će ti i prodat samo kokice...teško...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ne...poticaji se daju za rasplodna jata ...tj. 10 koka plus pijetao i moraju biti zasebno odvojena kako pise u pravilniku...min 100 kvadrata vanjskog prostora...min 2 kvadrata unutarnjeg prostora...visina vanjske ograde 2 m....
Moras imat opg i kupit koke ..pilice...od nekog ko ima prstenovane kokosi....
 

andrusko

Novi član
Tu od
19 Lip 2013
Poruka
16
Pozdrav svima,
evo malo čitam vaše postove o hrvaticama pa me zanima općenito par stvari-pored Zadra imam teren s nasadom aronije i došao sam na ideju da bi stavio određeni broj kokoša na teren. Na terenu je kamp kućica tražim po netu kako bi ju morao uredit za kokice međutim dajte recite što osnovno morqa bit unutra. Takođe me zanima kolike su "štetočine" obzirom kad aronija dođe na plod hoće li to pozobat pa ja ostanem bez ploda... i ne znam kad bi ih pustio po cijelom terenu bi li ih "potamanile ostale beštije kojih ima... Teren je ograđen ali je mreža relativno rijetke samo za zaštitu od ovaca...
hvala unaprijed
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pozdrav svima,
evo malo čitam vaše postove o hrvaticama pa me zanima općenito par stvari-pored Zadra imam teren s nasadom aronije i došao sam na ideju da bi stavio određeni broj kokoša na teren. Na terenu je kamp kućica tražim po netu kako bi ju morao uredit za kokice međutim dajte recite što osnovno morqa bit unutra. Takođe me zanima kolike su "štetočine" obzirom kad aronija dođe na plod hoće li to pozobat pa ja ostanem bez ploda... i ne znam kad bi ih pustio po cijelom terenu bi li ih "potamanile ostale beštije kojih ima... Teren je ograđen ali je mreža relativno rijetke samo za zaštitu od ovaca...
hvala unaprijed

Za kamp kucicu ne trebas nista posebno...stavit mrezicu na vrata i prozore da po noci ne moze nista unutra a po zimi obicna vrata. Unuta neku lojtricu ili precke na kojima ce spavat...posudu za hranu i vodu...
S aronijom nemam iskustva ali poznavajuci kokosi vjerojatno ce je kljucat...al zbilja ne znam...
Ako imas okolo lisica...kuna...definitivno ti je to prerijetka zica za ogradu...a i kokosi bi se provlacile van...a i preniska ti je...ak je ona 120 cm preletjet ce ti van...
 

andrusko

Novi član
Tu od
19 Lip 2013
Poruka
16
Hvala na brzom odgovoru, ograda je cca 150cm a teren je 2500m cetv, a nema druge nego ogradit dio za gušćom žicom jer je to ipak van grada pa bih morao dva put dnevno do njih...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Kokoši će ti sigurno pravit štetu , ako ništa drugo a ono razbrcavat zemlju oko biljaka. Da ideš ogradit oko svake biljke mrežom nema smisla. Također vodi brigu oko grabežljivaca tipa jastreba jer su im koke lak plijen. Dakle da bi bio siguran moraš i odozgora stavit mrežu. Kad bi tako bilo ograđeno nebi trebao dolaziti svaki dan nego bi im nasuo vode i hrane na više mjesta i ne bi ih trebao zatvarat u kampkućicu jer bi one same ulazile i izlazile. Dolazio bi eventualno svaki treći dan nasut im jesti i pobrat jaja. Ako imaš veliku volju za kokošima nabavi rađe za to podneblje i uvjete kokoš dalmatinsku živićarku.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Kak ce svaka 3 dana kod njih??? Pa po vrucini ne mogu biti 3 dana jaja u gnijezdu, isto tako po zimi...vodovoda vjerojatno nema kraj kampice pa ce im voda biti 40 stupnjeva u posudama...po meni obavezno svaki dan ako ne i dvaput dnevno...
A nedo Bog neke bolesti...pa za tri dana neka infekcija se razvije do te faze da vise nema pomoci za cijelo jato ako pravovremeno ne reagiras...
 

Najnoviji postovi

Na vrh