• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kokoši ne nose jaja

Myrnas

Član
Tu od
29 Lip 2015
Poruka
152
Re: Kokosi ne nose jaja

Javljam se, kupio sam hranu potrosio sam 10 kg, od standardnih 3 jajeta povecalo se na 4 jajeta svaki dan ( cast izuzetcima nekad bude samo 3 al skoro uvijek 4), pa sam kupio i vrecu od 20-25 kila ( ne znam tacno koliko kila ima vreca) i poceo sam im davat jucer sam nasao 6 jaja. Javim vam rezultate nakon potrosene ove vrece.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Koke nesilice

Imam pitanje za koke nosilice. Imam 35 koka nosilica i 1 pijetla, ali mi uopšte ne nose jaja, na dan nadjem 3 jaja, a hranim ih koncentratom za nosilice. U Čemu je problem?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

propuh

Član
Tu od
14 Stu 2013
Poruka
284
hehehehe tako mi je i samome nema jaja zadnjih 5-6 dana nijednog
a opčenito cijelo ljeto je bilo po koje sad totalni prekid
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Ja imam 10 kokoši nesilica i deset domačih kokoši ,nesilice su stare 5i pol mjeseca a koke po4 do2 godine a imam svega 1 jaje na dan zasto?Nemam tekuti?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Starije koke u mitarenju prestanu nesti, a nesilice su premlade, uskoro će početi nesti, a i velika je razlika ako su puštene po dvorištu ili su u nekom ograđenom manjem prostoru, ove ograđene će prije pronesti.
 

deksonja

Član
Tu od
24 Svi 2009
Poruka
31
Bok,
ja imam 40 kokica. "20 ih je neslo preko ljeta, a 20 je mladih koje još ne nesu (tu i tam koja, sad počinju nesti) Složio sam si tablicu pa ako nekog zanima, pošaljem.




image uploading site
 

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Kod mene su domaće i prestale su nosit trenutno se mitare neke su već i završile tu fazu kad bi opet trebale počet nest. A imam 2 domaće pilice 5.5 mjeseci i kad bi trebale one nest
 

Manfred123

Član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
60
Kokoši nesilice neće krenuti nest prije 5 i pol mjeseci bez koncentrata a sa koncentratom čak znaju i sa 22 tjedna
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Domače kokoši sad su počele slabije nesti, jer su kraći dani (fali im svjetlosti). Potrebno im je staviti svijetlo (ako je to moguće), kad se zamrači pa do cca 21 sat, i naravno namješati koncentrata u mljeveni kukuruz. I bude jaja cijelu zimu. :icon_razz:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Kakvo svjetlo, kakvi bakraći.. prirodna hrana, po noći zatvorene, po cjeli dan vani i po kiši,snjegu i suncu. Stare mitare i ne nesu ali zato mlade Newhampshire i Australorp nesu, a višak mladih pjetlova završava u paprikašu.
 

Prilozi

  • WP_20151020_004.jpg
    WP_20151020_004.jpg
    63.6 KB · Pregleda: 160
  • WP_20151029_004.jpg
    WP_20151029_004.jpg
    66.7 KB · Pregleda: 169
  • WP_20151020_008.jpg
    WP_20151020_008.jpg
    68.4 KB · Pregleda: 168

selac26

Član
Tu od
14 Ožu 2015
Poruka
35
Mene jos zanima koji koncentrat bi bio najbolji za davat i dali ima kakve koristi od onog OZZY u cepovima
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ovo za svjetlo noću mogu potvrditi jer je nama Kuna malo - malo operirala po kokošinjcu dok nismo kokoškama metnuli radio i svjetlo cijelu noć, a preko dana su puštene u samo njihovo veliko brdo.

Od kako im držimo svjetlo upaljeno više se kuna ne približava, a ujutro odmah bude jaja za pokupiti :D Dakle, koke nesu i noću ako imaju svjetla.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,692
Najobičniji koncetrat za nesilice (najčešća oznaka PN-6), može se kupiti u svakoj agrariji .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
A i koke se moraju odmoriti od nešenja jaja ljudi. Pa ne mogu stalno ....
 
E

el pibe

Guest
Ja se samo malo pospominam sa kokošima kad štrajkaju i lijepo im objasnim kak bude u nedjelju fina juha :icon_e_surprised:I nema nikakvih problema odma se popraviju:eek::
 

uzgojitelj

Član
Tu od
1 Ruj 2015
Poruka
195
Ljudi znam da ovo nije tema al u vas imam puno povjerenje zna liko gdje bi mogo kupit dva pijetla bilo koje rase oko 3kg teška u okolici svetog ivana zeline,Moguće i dalje al da su kvalitetni molim vas hitno??????
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo danas sam nešto slučajno primjetio,kupio sam hranu za nesilice privatnog proizvođača tu u dalmaciji i usporedim je sa hranom velikog našeg proizvođača (državnog) ova smjesa od malog je u svakom sastojku za par postotaka jaća,što mi se sviđa,ali mi je upao zanimljiv podatak u oko,ovaj državni proizvođač koristi sojinu sačmu od soje GMO porijekla to do danas nisam primijetio a da jesam nebi je jele moje koke.
Ljudi dobro čitajte deklaracije na hrani za životinje!!!
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Ljudi znam da ovo nije tema al u vas imam puno povjerenje zna liko gdje bi mogo kupit dva pijetla bilo koje rase oko 3kg teška u okolici svetog ivana zeline,Moguće i dalje al da su kvalitetni molim vas hitno??????
Imao sam više, ali sam poklao, sad sam ostavio dva mlada i dva stara za sebe. Ako ti je hitno ustupam ti jednog mladog r. u 3, mj 2015 i starog r. u 6mj. 2014. Kvalitetna neupitna, rase Australorp, a imam i Newhampshire, i taj bi mogao 1, jer sam danas kupio drugog radi promjene krvi. Može na PP, sutra me nema cijeli dan doma.
 

Najnoviji postovi

Na vrh