• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koliko godišnje sati "mučite" vaše ljubimce!

M

Mata imt 540

Guest
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

kićo ti si moj čovjek svaka čast....i dobro došel na forum.....
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

Hvala na dobrodoslici!! :D
 
M

Mata imt 540

Guest
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

inače čime se baviš ....
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

Imam obrt, pokretnu tgovinu. Radim oko 30 jutara zemlje, nist posebno. Zemlja mi je vise kao hobi ustvari ko odraste na zemlji nikad je se ne odriče. To je u krvi. Samo ratarstvo a stoku nedrzimo vec podosta godina, brat i ja radimo zemlju skupa. Osnovno mi je obrt a zemlja kako sam vec rekao, kao hobi, ako se sta zaradi-zaradi, ako ne opet ispocetka....
 
M

Mata imt 540

Guest
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

tak se i ja slićno bavim poljoprivredom ko hobi samo kaj ja držim nekaj stoke.....s tim da još idem u školu ....kolko stignem napravit napravim....a većinu toga delam sam jer stari dela pa on već 1 god da nije niš konkretno delal ....
 
R

Ratarko

Guest
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

Kako se do sada nisam javio u ovoj temi onda ću sada jer imam neke točne podatke .
Mijenjao sam ulje u motoru prošle veljače na Torpedo traktorima i Fordu . Neki dan sam opet radio izmjenu ulja a rezultati su ovi : Jedan RX 170 ima 170 sati u tih 12 mjeseci a drugi 150 sati . Ford 8970 se vrtio 343 sata . Dakle to je sve sa istim uljem u motoru odnosno točno godinu dana od promjene . Massey 7495 trenutno ima 550 sati a kada bude bio godinu dana star računam da će nakupiti još 100 sati više. IMT 539 ima ispod 80 sati i nisam radio izmjenu ulja . Hurliman mi radi oko 500 sati godišnje .

Pozdrav novom članu Kićo !
PS . Kićo bilo bi šteta da si dao negativniju recenziju za IMT 5136 jer ipak je to samo 30 jutara zemlje u igri odnosno oko 200 radni sati . Za nuždu bi to tvoja Rakovica i IMT 540 sami prožvakali ! Slično je sa mojim Torpedo traktorima . Nisu se niti jednom pokvarili u zadnje tri godine ali i kako bi kada ove godine nisu napravili ni tih 200 sati .
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

Zamjena ulja je kod mene obavezna na svakih 100 sati kao sto na kombijima mjenjam na 5000km na starom i 10000km na sprinteru. To je elementarno i nema brige oko trajnosti i poouzdanosti stroja. Mali IMT za godinu dana rada, nekih 100_tinjak sati, ne potrosi vise od pol litre ulja a star je 30god i ima 6100 sati ukupno. Stric ima istog IMTa 540 ali sa italijanskim motorom, radio je generalnu prosle zime na 11000 sati. Obradjuje 15ak jutara zemlje ali ima samo njega!!
Ponovio bih da samo treba dobro odrzavati strojeve i oni mogu posluziti vise nego bi se moglo od njih ocekivati.
Jeftinjie je redovito mjenjati lje i filtere vec se muciti po radionama.
Pozz svima! :D
 
M

Mata imt 540

Guest
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

istina kićo,ja bi na svojem 540 trebal promjenit semeninge na radilici ali....nikak da odem do majstora .....da znam kak poslje naštelat lamelu sam bi ja to napravil ali eto neznam ..... :(
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

Mislis na centriranje? Nist jednostavnije, ako nemas spojnicku onda samo uzmes obicno drzalo od metle, lagano ga zasiljis na jednom kraju,tupi spic, i to ti je spojnicka... nista lakse. Na istu foru sam na sprinteru ubacio novu korpu i lamelu.
Jedan "pametni" tokar mi je trazio 400kn da napravi spojnicku, reko sam mu hvala.... :lol:
 
M

Mata imt 540

Guest
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

oooo pa hvala na imformaciji onda ...sadbudem ja videl kak stojim s vremenom....pa možda ja to krenem reskapat.... 8)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

Zadnje godine kada sam intenzivno radio sa IMT 539 napravio sam 217 radni sati u 30 dana .
Nakon toga kupujem veći traktor koji odradi taj isti posao u max. 100 radni sati .
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

Ratarko kaže:
Kako se do sada nisam javio u ovoj temi

Ne mogu vjerovati ;) :D
 
R

Ratarko

Guest
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

Smiljan kaže:
Ratarko kaže:
Kako se do sada nisam javio u ovoj temi

Ne mogu vjerovati ;) :D

Samo iz razloga jer tek sada znam za točne podatke o radnim satima ... ali kužim te ... nema puno tema gdje se nisam javio :blackeye
Nemoj biti ljubomoran , stigni me ako možeš ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

Ratarko kaže:
Nemoj biti ljubomoran , stigni me ako možeš ;)

Mislis da je to moguce? :) ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

Smiljan kaže:
Ratarko kaže:
Nemoj biti ljubomoran , stigni me ako možeš ;)

Mislis da je to moguce? :) ;)

Kako ne ... samo ne smiješ imati privatni život ;)
Dakle posao i forum i niiiišta drugo :blackeye
 
B

Bubu

Guest
Re: Koliko godišnje sati "muèite" vaše ljubimce!

Ratarko kaže:
Kako ne ... samo ne smiješ imati privatni život
Ma smes, povedes zensku sa sobom na posao i jednog drugara koji ima istu masinu sa njegovom zenskom i eto tebi radosti! :D
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
John Deere3650 357 sati napravio do danas, tocno jednu godinu od izmjene ulja, :blackeye
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
marko hurlimann xa86 kaže:
Claas:400
Hurlimann:600
Massey Ferguson: 50-
Imt:10-50

Koliko zemlje obrađuješ?
 
Na vrh