• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Aha..kažeš mlitavo..zato je Imbro napisal da su samo za oralnu upotrebu... :drink:

hahaha .... vis da covek zna kaj kam ide :icon_anal:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kod mene jučer tri gice pale pod nož:pig:,danas fino pale kobase i salame i meso se stavilo u pac i sad samo čekati dok ne postane spremno za konzumaciju,onda udri po špeku,luku i ostalim delicijama
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Malo čvarka....čips :icon_mrgreen:

syrg.jpg


jogz.jpg


zh40.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Te veličine trebaju biti spečeni .....samo ih mi stiskamo pa budu plosnati
Poštivam vašu tradiciju i ukus , to je najvažnije ..
Nekako sam shvatio da se u staro doba kad je špeka bilo malo a mast važan produkt svinje vjeroalo da bude više masti izašlo ako se sitnije reže ..to to nema veze s praksom .
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ma i mi ih malo prešamo, ali ne toliko....kad su pri kraju, na njih ide i malo mlijeka....da ne ostanu pre tamni...I praksa se pokazala da otopljenu mast je bolje vaditi da čvarce ostanu bliže vatri...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ah recesija,danas smo samo jednog gicka sredili,nema se mjesta ,tako da braco od ovog još bude trćao 2-3 mjeseca po kocu,pih koji sam imao peh,na početku malo piknem prst,ali ništa strašno,sve se dešava živima,sutra samo topljenje masti i gotovo
 

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
Ljudi dali imate kakav pametan svijet.

Sutra stavljam meso na dim a sve toplije vrijeme
Dali netko ima kakav svijet da nebi meso propalo
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Ako je posoljeno kako treba i dovoljno odležalo u mokrom pacu ne bi trebalo biti problema.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
sol i vjetar,provjerena kombinacija,naše kobase su na tavanu a špek i meso još u pacu,pac je na mrzlom oko 0 tako da ne bude problema
 

NewBee01

Novi član
Tu od
2 Sij 2014
Poruka
27
Kobaje su već na tavanu na zraku..Ali SAD smo meso stavili u pusnicu pa me strah toplih dana
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Ja radila ovu godinu kobasice, nadam se da ce biti bolje od proslih:(nerd):
Radila sam i bratu od kupovnog mesa i njegove naknadno dimila, i ne znam zasto njegove mi bolje mirissu, podsjeca me miris na cajnu
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@Loncin.. kupovno meso ima više vode a manje masti, te kobasice brže otpuštaju vodu nego masnoću, zato se brže osuše i prime tehnološku zrelost i miris osušenog i dimljenog prije od kobasica pravljenih od domačeg mesa. Ništ se nebrini bit će i tvoje dobre za pojest, a ovo je dobar recept da se prvo bratove pojedu..dobar tek. :Kiss:
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Hvala sto si me utjesio:icon_smile:
Morat cu isprobati jedne i druge, pa taman ako njegove budu bolje zamijeniti:biggrin:
Ovo sto se tice vode, to je 100% tocno jer to sam primijetiila da su se ove vec od samogdimljenja vise posusile, tj. izgubile vise vode...
Vidjet cemo, valja pricekati:biggrin:
Recite kad se osuse, da ne stavljam jedan dio u skrinju, koliko mogu stajati u papiru umotane u špajzi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh