• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo i moj doprinos temi inače ako je dobar pac ili kak sve to zovete kad se nadimi nebi trebalo imati nekih problema sa kvarenjem jer je dim konzervans koji neda da se kvari meso.
Ali opet ima ono ali zato je dobro pripaziti....
kd9u.JPG

5kw5.jpg
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Genijalne stvari su gotovo uvijek jednostavne, naravno ovo je za izradu kobasica u stanu onakoo koju kilu za svoje potrebe ne treba ti ničija ispomoć
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
zalij ih u mast i traju dok god se ne pojedu

ne budu premasne onda?
Inace ih vakumiram i spremam u skrinju, ali jedan dio do ljeta sta bi pojeli sam mislila samo staviti u spajzu, dal moze tako stajati?

Inace danas sam probala svoje kobasice i zadovoljna sam:D:
Ostaje jos vidjeti dali ce bratove biti bolje:D:
 

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
90
Dobio sam na poklon nekoliko kulenovih seka iz Slavonije. Nažalost većina njih je na sredini šuplja. Molim ako netko zna pravi razlog zašto se to dogodilo?
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Pa uzrok se zna ako su šuplje u sredini znaći da nisu dovoljno tvrdo napunjene i da nisu dobro dimljene, nego su zapečene..........
 

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
90
Hvala Zeko. Bit će da su zapećene, jer ove što su šuplje su i tamnije.
Jeo sam ja dobrih kobasica iz đakovačkog kraja. Iz Vrbice.;-)
 

stocar

Novi član
Tu od
2 Velj 2014
Poruka
20
nek budu jos malo na zraku pa ih budem vakumiral :)
iznutra su zdrave valjda nece prec unutra :)
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ova bijela pljesn je u redu ali ova zelena je problem a to ti se desilo zato jer ih nisi dosta nadimil vidi se preko slike da tu fali dosta dima, vidi na prethodnoj stranici moju sliku sa debelim koliko su tamnije istina je da i ove godine problem sa sušenjem zbog loše zime i velike vlage
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nije ni pri nama bolje, samo kaj ovi naši to legalno naprave, sa posvetom :icon_axe:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Uz sve poštovanje prema ljubiteljima životinja,kod mene je jučer pala teška odluka a ta je bila da je danas morala jedna gica ženskog podznaka završiti na rashlađivanju,nakon dubinskog snimanja zamrzivača to je bila najbolja odluka ovaj tjedan,eto sada čekam da žena završi sa topljenjem masti,preša je spremna ,samo se čeka gospodin čvarak,za sutra ostalo samo malo glancanja ostataka masnoće :drink::drink:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ajkula vrijeme ti je da lagano prelaziš u vegetarijance manje posla nego sa mesom čujem da je povrče jako zdravo kao prilog mesu pa ti lagano dok jedeš meso stavi samo dekoraciju povrće ...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
A krivo farmervg,vidiš da je ovo loša godina za povrće,mnogo se prska,ovu svu pompu oko mesa su podigli bez veze,drugi je problem industrijski obrađeno smeće sa mirisom mesa,što bi rekli stari ljudi Domaće je domaće,evo pozvao bih te na čvarke ali klinci tamane zadnje ,bilo jako malo,ali dovoljno za gušt:drink:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,624
A krivo farmervg,vidiš da je ovo loša godina za povrće,mnogo se prska,ovu svu pompu oko mesa su podigli bez veze,drugi je problem industrijski obrađeno smeće sa mirisom mesa,što bi rekli stari ljudi Domaće je domaće,evo pozvao bih te na čvarke ali klinci tamane zadnje ,bilo jako malo,ali dovoljno za gušt:drink:
Ajkulo pa treba ostatii nešto i za gudovac za goste pogotovo za međimurke:icon_fU:
 

Najnoviji postovi

Na vrh