• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Točno mtd001, bura i more daju poseban šmek, još kod mene je to izraženije jer mojem selu more dođe iza leđa i bura ga nosi, meni je more cca 3,5 km zračne linije do mora, a iza mora opet Velebit silni.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,196
Prije par godina sam kupio vakumirku tek tada mi se sve nekako posložilo. Prije sam nosio samo kobase vakumirati u radnje koje se time bave a ostalo meso nisam. Sad sve kaj se da vakumiram i meso u vakumu zrije bez prisustva zraka i poprimi neke nove okuse i mirise. Vakumirana buđola mi je 100 puta bolja nego inače. Boja je ljepša, tekstura mesa i miris. Ove godine sam špek nakon sušenja vakumirao i držao mjesec i pol u podrumu u kutiji od stiropora. Ni sličan onome što sam skinuo sa sušenja, koža postane mekša, nema tvrđih djelova, sve se nekako porikta. Dosta mojih poznanika vakumira i odmah u škrinju u led.
Ja isto vakumiram sve kaj se vakumirati da...kobase suhe, kobase za kuhanje, budjole spek, sunku raskomadanu suhu, a ovo suseno ne stavljam u skrinju vec imam jedan stari frizder u podrumu na najslabije i drzi temperaturu...jos imam paketic dva kobasa i speka od lani i savrseno je....
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,196
Prosla 4 tjedna sunke van iz paca i malo da ih pritisnem da se lakse osuse...brzi patent i kljuc 19 radi cuda... @Kupljenec ti nesmijes blizu slomit ces mi alat 🤫🤫🤫😉😉😉🍖🍖🍖🍖
 

Prilozi

  • IMG_20201217_190322.jpg
    IMG_20201217_190322.jpg
    37.6 KB · Pregleda: 36

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Točno mtd001, bura i more daju poseban šmek, još kod mene je to izraženije jer mojem selu more dođe iza leđa i bura ga nosi, meni je more cca 3,5 km zračne linije do mora, a iza mora opet Velebit silni.
Još je slađe kad kod kolege dođem 😉😂😂😂
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
vec sam napravio stroj za mljevenje mesa; el.motor reduktor i idelano melje, nisam siguran kojom brzinom vrti masinu 32. Sad me ljudi pitaju za brzinu, a ja nisam siguran jer nemam taj podatak, znaci koja bi bila optimalna brzina za pogon 32 masine
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Pretpostavljam da do 100 okretaja u minuti, moja je oko 60 i ide ljepo. Da opet slažem stavio bih možda malo brže ali za samljeti par desetaka kila nije problem, ide to dosta brzo.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
uspio sam sa plocice procitati, 0,55kw na 3 ph (sad je na mono i mozda ima oko 0,35) a brzina 115okr/mn, za mene idealna snaga, staje na kost, a brzina isto super. pa eto ako nekom zatreba podatak da se nadje.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Sve je bolje od vrtenja ručno, nije problem par kila ali za veće količine otpadne ruka. Motor je s reduktorom ili neka kemija?
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,196
Ovakvo je trenutno stanje...

Najavili su buru i veselim joj se...🌨🌨🌬🌬🌬
 

Prilozi

  • IMG_20201223_181205.jpg
    IMG_20201223_181205.jpg
    29.4 KB · Pregleda: 20

Najnoviji postovi

Na vrh