• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOLINJE - - - izrada suhog mesa, kobasica i ostalih stvari od mesa

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Odoše oni svaki svojim putem, kak je negda bilo a za moja kliješta ih zabole! Koji bog još ispire i struže creva kad imaš polugotova od 50 cm umjetna, mene jedino muči zatvaranje a vi mi baš niste od velike pomoći. :ppozdrav:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kak nismo, imaš link za klipsericu a imaš stranicu, dvije prije dobru ideju sa vezicama ;)
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,190
Ma meso je od mlade divlje svinje i jelena. Iz lovackog društva je tako da bi trebalo biti provjereno. Samo što postotak divljeg bude veći od pitomog a mislim još i govedinu ubaciti. Obično stavljam ljutu papriku mljevenu, slatku papriku, 2-2,2% soli te crni i bijeli papar, češnjak. Jedne godine sam radio s tucanom papriku i kada su kobasice odležale tj osušile kao da su izgubile ljutinu.
Ako ima jelena netreba ti govedine - junetine...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Odoše oni svaki svojim putem, kak je negda bilo a za moja kliješta ih zabole! Koji bog još ispire i struže creva kad imaš polugotova od 50 cm umjetna, mene jedino muči zatvaranje a vi mi baš niste od velike pomoći. :ppozdrav:
Ona kliješta za par kuna koja izgledaju ko kombinirke to ne valja, žao mi novaca za to. A za pravu klipsericu ipak nemam toliko posla. Mi vežemo na način ko na ovom linku i nema greške.
 

malivuk

Aktivni član
Tu od
27 Srp 2018
Poruka
79
Klipserica koristim ju već par godina prava stvar. Još da je riješit stroj za skidanje kože bilo bi veliko olakšanje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ovo je več ljepša slika.
Moja pokojna baba je na hrastovom korjenu dimila i znala ubaciti borove iglice.
Meni je bilo super
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ovaj forum bi se trebal zvat forum teorije zavjere i nevjernih toma🙂🙂🙂
Isto je kak neko misli da se meso suši sa bukvom i grabom, jer za bolje nezna pa onda samo bukvu i grab šiba.
Čul sam da je najbolja friška vrba. Daje puno dima i rad se lovi za kobase. Još ak je kupljena u Bauhausu. :hahah:
Nisam probal, ja sam od onih kaj misle da je bukva i grab ok (naravno bez kore), a borovica je sam vrh. 🥰
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
776
Sve ono kaj je njemacki bicko napravil i spanjolska prasica oprasila i madjarska paprika i bosanska sol zacinila. To je domace..
 
Na vrh