• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombaj MF31

  • Temu pokrenuo kocol
  • Datum prvog posta
K

kocol

Guest
Samohodni berač kukuruza u klipu MF31

preradio sam MF31 u dvoredni samohodni berac kukuruza u klipu
evo videa
[youtube:2w0b7i9e]yfTtiuDBswY[/youtube:2w0b7i9e]
[youtube:2w0b7i9e]8ViUiUtEEGQ[/youtube:2w0b7i9e]
[youtube:2w0b7i9e]oDW8o6uiGb4[/youtube:2w0b7i9e]
molim za mišljenje
 
B

Bobo

Guest
Re: samohodni berac kukuruza u klipu

Izgleda fino...

Bunker, koliko vidim, ne kipa dovoljno, pa ces najvjerovatnije to morati malo doraditi. Ili je kut snimanja takav pa sam mozda ja pogrijesio.

Radne brzina je pre niska, al vjerujem da je to zbog probe i uhodavanja u rad sa strojem.

Sve u svemu, hvale vrijedan uradak, jos ako radi kako je zamisljeno, nemas brige.


Koliko i kakvih valjaka imas na njemu?
 

thompsonzfa

Član
Tu od
20 Ožu 2009
Poruka
238
Re: samohodni berac kukuruza u klipu

OK izgleda, sam dosta sporo ide, dal je tako zamisljeno ili treba ic brze? Kolko je bilo posla, kod nas je covijek Zmaja 142 preradio isto za klip, doduše nisam ga vidio u radu, ali čini mi se super tako nešto imati pošto su izvorni takvi strojevi dosta skupi! Svaka Čast!
 
K

kocol

Guest
Re: samohodni berac kukuruza u klipu

Bunker dosta dobro kipa ono je zbog ugla snimanja,bere drugom brzinom kukuruze posijane na 19cm obro je dosad 15 ha
valjci su gumeni i predstavljaju mi problem jer se brzo troše a metalni valjci su skupi (oko 400 eura) pa cu ih napraviti kombiniranjem cjevi . Ukupno valjaka ima 8 komada jer za više nema prostora.Prva video klip je bio proba pa je zato išao sporo,a na drugom je bilo dosta sjerka koji se obmotavao oko valjaka i štopo je frezu pa je zato išao sporo a poslije nisam ni snimao.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: samohodni berac kukuruza u klipu

Nije ovo loše ..ni ideja ni ralizacija ..moglo bi se bolje kritizirati da su slike bolje , možda bi dobio koji korisni savjet

A kaj je ovo ,isto neki domaći rad ili?
http://image.dnevnik.hr/media/images///600xX/Nov2009//60265293.jpg
60265293.jpg
 
K

kocol

Guest
Re: samohodni berac kukuruza u klipu

ovo nije rucni rad ovo je vabrički nekad radio zmaj i to mozete da provjerite :twisted:
 
B

Bobo

Guest
Re: samohodni berac kukuruza u klipu

Ima u mom kraju takav zmaj namontiran na IMT 539...

Stalno bere kukuruze, sto znaci il da dobro bere, il je majstor jeftin ;)


Sto se ove samogradnje tice, tocno je napravljeno kako bi i trebalo biti. Uzmes neki izdrndani kombajn i zmaj 222 i eto ti dvoredni samohodni stroj iz snova! Kolega ima zmaja 780 koji je svoje odradio i da uzme negdje zmaj 222 i malo raspaljot-zavarot i eto ga pravo fin strojcek.
 
K

kocol

Guest
Re: samohodni berac kukuruza u klipu

Evo čivjeka koji je izumio prvi berac kukuruza 1843.
williamhibbs.jpg

G. William Hibbs i berač kukuruza koji je izumio.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
gdije da nabavim katalog dijelova za kobaj MF31??:scratch:scratch
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
gdije da nabavim katalog dijelova za kobaj MF31??:scratch:scratch

Imam ja nesto od tog kombajna.Sta te konkretno interesuje.

Upustvo za rukovanje i odrzavanje.

dsc04589im.jpg

By kemolisnik at 2012-03-21



Katalog dijelova za njegov pogonski motor.

dsc04590o.jpg

By kemolisnik at 2012-03-21
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
upustvo za rukovanje a i katalog rezervnih dijelova.... danas sam isa pogledati takav kombaj pa mi nije jasno da tako mali kombaj ima motor perkins 4 cilindra i taj motor vrti u lijevo gledajucu kao da je montiran na traktoru tako da ga gledas od zamašnjaka prema razvodu (punpi vode elisi) dok na traktoru motor vrti u desno barem mislim...
ima neki vrlo cudan pogon vitla nikad vidio nista slicno....
motor je A4.107 i ima 1760ccm u nekom katalogu sam pronasa da mu je hod i provrt skoro kvadratni...(88x76) tako nekako
ako imas upustvo u digitalnom obliku mozes mi poslati na PP ili putem maila ili.....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
upustvo za rukovanje a i katalog rezervnih dijelova.... danas sam isa pogledati takav kombaj pa mi nije jasno da tako mali kombaj ima motor perkins 4 cilindra i taj motor vrti u lijevo gledajucu kao da je montiran na traktoru tako da ga gledas od zamašnjaka prema razvodu (punpi vode elisi) dok na traktoru motor vrti u desno barem mislim...
ima neki vrlo cudan pogon vitla nikad vidio nista slicno....
motor je A4.107 i ima 1760ccm u nekom katalogu sam pronasa da mu je hod i provrt skoro kvadratni...(88x76) tako nekako
ako imas upustvo u digitalnom obliku mozes mi poslati na PP ili putem maila ili.....

Tacno je da je to motor cetiri cilindra.Ima 29 KS. Sto se tice vrtenja on se vrti isto ko ostali motori u desno.To je star ,ali vrlo izdrzljiv motor.Stubline su mu mokre.Borung mu je 76mm.Postoji takva verzija i od 25KS.Postoji i sa suhim stublinama.

Evo ti slike kako izgleda na kombajnu i odozdo.

imgp0030du.jpg

By kemolisnik at 2012-03-22

imgp0032tl.jpg

By kemolisnik at 2012-03-22

imgp0071o.jpg

By kemolisnik at 2012-03-22
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
to si radio generalku?????
koliko ti je došla ako se smije znati?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Čuo za taj motor, ali i da su dijelovi skupi....po izgledu me jako podsjeća na Austinove motore
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Čuo za taj motor, ali i da su dijelovi skupi....po izgledu me jako podsjeća na Austinove motore

ja ovog sto sam jucer pogleda izgleda potpuno dobar ne pusta ulje ne slini niti nafta ne dimi uopce iako ga je majstor vec prije nas upalija ali sam mu reka da to ne radi razumljivo je da stari kombaj koi nije bio paljen od zetve ima neke "potrebe" koje se moraju "obaviti" da bi kresnuo!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
lisnik, kakav je po tebi taj kombajn?????

jel su vijci u colima na njemu????
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
lisnik, kakav je po tebi taj kombajn?????

jel su vijci u colima na njemu????

Servisiram jedan u mom kraju.Ovom motoru je mjenjan blok zbog smrzavanja.Pukao između stublina.Kombajn je odlican za brdske krajeve.


Inace ovo ti je Perkins motor i normalno navoji su svi colovni.


Dijelovi se mogu za motor kupiti i na nasem trzistu.Ja sam kupovao dihtunge ,stubline i karike.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Servisiram jedan u mom kraju.Ovom motoru je mjenjan blok zbog smrzavanja.Pukao između stublina.Kombajn je odlican za brdske krajeve.


Inace ovo ti je Perkins motor i normalno navoji su svi colovni.


Dijelovi se mogu za motor kupiti i na nasem trzistu.Ja sam kupovao dihtunge ,stubline i karike.


kaparira sam kombaj se mozemo dogovoriti za kataloge ???????????
 
Na vrh