• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

kombajn zmaj 133

B

bosanac

Guest
molio bi sve ljude dobre volje da mi pomognu i da mi nesto vise kazu o kombajnu zmaj 133 ako ga je neko posjedovao ili ima neka iskustva interesuju me njegove karakteristike kao i mane i otprilike njegova orjentaciona cijena god. proizvodnje 1988 isto tako bi molio ako neko nesto zna o kombajnu zmaj 135 interesuju me i njegove osobine i cijena novog ako se jos proizvode posto su moje parcele u brdovitim terenima da li postoje jos neki modeli prakticni za brdske terene
 
Č

Čugi

Guest
Cena novog 135 je bila oko 25000 eura, ali ga je sad teško pronaći, možda ima kod nekog prodavca zaostao neki na lageru, proizvodnja u Zmaju stoji već duže vreme. Za 133 bi ti Bobo mogao pomoći, a cenu su im oko 3-5000 eura za '88 god.
 
B

Bobo

Guest
Na 133 sam radio kao dijete...

Zmaj 133 je isto sto i ZMAJ 780, samo malo lijepse oblikovan. Malo su modernizirali neke stvari, no bitni dijelovi su manje-vise isti...

780 nije imao kvacilo, 133 ga ima, 780 nije imao bunker, 133 ga ima. Kasnije su stavljali i bunkere i kvacila na 780, no nije vrijedno spomena... 780 je imao nehanicki volan, 133 ima hidraulicni. Heder je dosta bolji na 133, iako je isti radni zahvat (vitlo se moze ubrzati/usporiti, hidraulicno podizanje vitla i bolje rijesen pogon kose). 780 je imao bolesne kocnice, 133 ima hidraulicne (sve dok voda ne nacuri u nezasticene cilindre i oni ne zahrdjaju ;) ) Stavi se komadic lima da voda ne curi u njih i kocnice ce nadzivjeti kombajn (male tajne velikih majstora kuhinje). Na par 133-ki je ovdje bilo problema s varijatorom (kidali su remenje) no to je vise bilo do ljudi koji su sami rastavljali varijatore, pa ih nisu valjda znali sastaviti...

Ne znam sto da vise pisem... Ako ga ganjas, na svakoj njivi ce ti se nesto pokvariti, jer zmaj ne trpi zivcanog kombajnera. Ako si "zivac" kupi fahra...

Sve u svemu, gledam po oglasniku dosta cesto poljoprivredne strojeve, i vidim da se za malo vise novca moze dobiti zmaj 142 iz slicnog godista, a 142 pojede 133 za dorucak i trazi jos. Pitanje samo na kakav kombajn naletis.

Ako vec ciljas na 133, onda svakako RM model, jer ima bolju kabinu, bolje rijesenu hidrauliku, i jos dosta poboljsanja u odnosu na "cisti" 133...

Ako sam pomogao, dobro, ako nisam, eto, potrudio sam se nesto napisati...
 
Č

Čugi

Guest
Bobo, aj kad si se raspisao reci još razliku 141 u odnosu na 142.
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma koja je razlika izmedju ta dva kombajna... Nikada ga nisam niti vidio u zivo... Samo univerzal, 125, 142 i 142RM od tih vecih zmajeva...

Netko drugi bi to mogao znati...
 
B

branko

Guest
i obavezno ako kupujes rabljeni raspitaj se u okolici jel je radio i s hederom za kukuruz za koji je malo prenjezan pa ga rasturi do kraja, to znam iz iskustva jer ga je imao tip koji mojima godinama kombajnira i kad ga je prodaval kombajn je bil totalno rasturen. dugo ga nije mogao prodati jer ga je prodaval u kompletu s oba hedera, da bi kasnije prodal posebno heder za kukuruz nakon cega je kombajn prodao bez problema , a kasnije mi isprical da je to napravio zato jer svatko tko je vidio da ima i kukuruzni heder odmah je odustao od kupnje.
 
B

Bobo

Guest
Kako sam samo to zaboravio napomenuti... Najgora stvar koju mozes napraviti sa 133 je utjerati ga u vrsidbu kukuruza... Razbije ga kompletnog...

Branko, svaka cast!
 
B

bosanac

Guest
hvala vam svima na pomoci i na savjetima a intersuje me koji su najprikladniji za rad u brdskim terenima ja priznajem da do sada nisam posjedovao kombajn pa mi vasi savjeti puno znace posto ga namjeravam nabaviti hvala jos jedanput
 
B

Bobo

Guest
Niti ja nemam kombajn, ali sam s dosta radio s tudjim kombajnom preko ljetnih praznika... Sto ce reci da sam ga i popravljao. Radio sam dosta na zmaju 133 i 142RM, a vjerujem i ostali forumasi koji imaju kombajne da su krenuli sa zmajem.

Uglavnom, kod mene ima dosta brdovitih terena. Vrsili su svakakvi kombajni i svi su odradili posao kako treba. Naravno, nije sve u kombajnu, velik dio je i na kombajneru.

Mislim da za pocetak sa 133 (RM) neces puno promasiti, jer je to mala investicija, koja ce se s vremenom vratiti. Koliko bi godisnje imao vrsiti s njime?
 
B

bosanac

Guest
ne bi imao puno zetve mozda max.30-40 hektara i to je upitno jer u mom kraju narod sve manje sije strne zitarice zbog skupoce sjemena i ostalog repromaterijala koje je neophodno za sjetvu a za kombajn zmaj 133 god.1988 sa bunkerom trazi mi 8000 eura ja mislim da je to malo preskupo ali neko zna nek se javi
 
B

Bobo

Guest
Kod nas ga nadjes za 4 000-5 000€... Cak i s hederom za kukuruze i kombajn moze biti kao novi...

Trazi ti pre pre previse. Za 8000€kupis samo takav 142 da se iza njega samo prasi, i jos ti za dijelove ostane ;)

Inace, ovaj se ove godine prodavao za 8000€, samo ga vise ne mogu naci. Kombajne je valjda '92.g. i radio je samo dvije sezone, ostatak je stajao pod nekom supom, ili js od '92. stajao na lageru...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
Č

Čugi

Guest
Tako je Bobo, ja sam bio postavio linka ka toj stranici, ali više nije aktivna, inače je kombajn u blizini Nikšića u Crnoj Gori.
 
Z

zrine892

Guest
Čugi kaže:
Bobo, aj kad si se raspisao reci još razliku 141 u odnosu na 142.

razlika je u opremi...recimo zmaj 141 je imao veči volan,drukcije sijedalo,krači top za kipanje zrna u prikolici(kako god vi to kazete)...dok ovaj zmaj 142 ima ugodnije sijedalo manji volan....duži top za kipanje...

bosanacpošto si iz brdski terena nabavi si zmaja sa kočnicama :mrgreen: :mrgreen: ili si nadrapao.... :mrgreen: :mrgreen:
 
T

toni333

Guest
Ovo sam ja nacrto jednog Zmaja nije 133 al je Zmaj :mrgreen:
Obrisan neispravan link.
[URL=http://g.imageshack.us/
Mislim moj frend je crto a ja sam onda zapamtio kak je nacrto i evo ga ;)
 
W

Wiky89

Guest
Malo je spor al za one koji imaju puno vremena....pravi zmaj ;)
 
B

baric

Guest
ako ces sa zmajom vrc po brdu pripremi se za iskakanje :lol:
 
J

Joco

Guest
Ima li tko kučište za lijevi reduktor za zmaj 133???
Il zna neko gdje se može nabaviti????
 

Najnoviji postovi

Na vrh