• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajni za kukuruz, za žito ...

J

jani

Guest
I kada če počet žetva kod vas?

Ječmen bi kod nas mogli da počnemu žeti za 14 dana ako ne bude previše kiše.

što se vjetra tiče kod pšenice max je 3/4 i manje vjetar otvoren! kod uljane i zobi max 1/4 i manje! kod ječma 2/4! soju otvorm sita do kraja i vjetar do kraja! kod kombajna 3610 i 1620! sa takvim omjerima imam optimalne primjese i rasip!

Iz moga iskustva vjetar i nema toliko vpliva jer 3580 i 4045 ne moreš nikada posve zatvorit lopute. 4035 ima vjetar opet na variator i obrate (kao i 1080), i to se mi čini bolje. Jer na 3580 i ako ga posve zatvoriš on još uvijek jako puha :D . 4045 ima malo drugčiji sistem ali variator mi se još uvijek čini najboljim.

Tako da se meni čini da su najvažnija gornja sita, a ostalo su samu finese.
:D.
 
B

branko

Guest
Ječmen bi kod nas mogli da počnemu žeti za 14 dana ako ne bude previše kiše.

kod mene i prije posebno koji nije sprican protiv bolesti, jer je taj vec totalno suh, samo sto mi je fotic na popravku pa ga ne mogu poslikati.
 
Č

Čugi

Guest
zvona kaže:
Made in ????

Obrisan neispravan link.

Da, to su "Rostelmaš" kombajni proizvedeni u Rostovu na Donu u Rusiji. Konkretno ovaj model nosi naziv "Vektor" i u Srbiji mu je cena 74000 eura, dok je onaj drugi zeleni za silažu model "DON680M" i cena mu je 84000 eura. Prvi je prodat u jedno mesto blizu mene, dok je drugi otišao za Republiku Srpsku.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
kakva im je kvaliteta?bobo kaže da imaju velik učinak,ali jesu li kvalitetni??mislim da 74000 eura nije baš velika cijena...
 
Č

Čugi

Guest
Ne znam, sezona dolazi, pa ako budem imao prilike otiči ču u susedno mesto kod čoveka koji ga je kupio da se raspitam, mada ipak mu je ovo prva sezona, trebao bi raditi besprekorno. :wink:
 
R

Ratarko

Guest
Bez obzira što kažete da je to jedan od kombajna sa največim učinkom mislim da nije baš isplativa kupnja takvog stroja na našim prostorima . Od kada znam za sebe drndam se po kombajnima raznih vrsta i vidio sam svakakvih vršalica ali toga nisam nikada vidio . Kod nas u HR je najisplativija kupnja ( polovnog ili novog ) Deutz-Fahr kombajna , nekada davno je Zmaj kombajn bio " in " . Danas se sve više vidi Claas i John Deere kombajna ali na mojem prostoru dominira DF i to sa velikim postotkom .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Ovo prvo čudo mi se ne isplati ni prokomentirati , to samo rusi znaju zašto su napravili a ovaj drugi kombajn ( i prvi isto ) ima stepenice sa krive strane , opet neka njihova fora kao i ovaj zaštitnik na kraju cijevi za kipanje , isto je sa krive strane , zar ne ?
Isto tako pogon pužnice na cijevi za kipanje je izgleda izvana , kao da se pogoni nekom drugom osovinom smještenom uzduž cijevi za kipanje ?

Sve u svemu čudni kombajni , kako se uopče čita ime toga kombajna i koja im je to fora za rodom na kabini ?
 
B

Bobo

Guest
Ludi Rusi...

A sto se rode tice, valjda su ponosni na to koliko je komban uzak a visok ;)
 
B

Bobo

Guest
A evo ga ponos i dika naseg sela. Sam vlasnik kaze da je njegov kombajn i moj 539 staviti u kakav film, zvao bi se "prebrzi i prezestoki 2"

Uglavnom, ovo je kombajn ne znam koje godiste, ali jako jako izradjen. Radio je u kombinatu od prvog dana, te ga je covijek kao takvog otkupio iz kombinata, te je vrsio usluzno svakome kome je stigao, te ga je kolega prije 4-5 godina kupio od tog covijeka. Znam i prijasnjeg vlasnika, a Krx pozna sadasnjeg (da, ovo je Sinisin kombajn ;))

Pa da krenemo sa slikama:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Na kombajnu je original zmaj bunker, umjesto uredjaja za uvrecavanje, sto je u svakom mogucem slucaju, pa cak i najgorem bolje rijesenje. Kombajn takodjer ima kvacilo na nogu, a ne ono preko varijatora na ruku, sto je takodjer odlicna stvar. Kao sto vidite, instrument tabla je mastovito napravljena i nema joj zamjerke ;) Kaze kolega da jedva ceka da ga zapali, jer mu je vec pun k...c sarafanja. Cak i sad prije sezone mora u Bosnu po koju prikolicu djelova. Napamet mi je rekao koliko ima mijesta za podmazivanje, ali ih je svake godine sve manje, jer otvorene lezajeve mijenja sa zatvorenima. Nikako nam nije jasno koji je to pametni konstruktor stavio otvorene lezajeve i preko 80 mijesta za podmazivanje??

Uglavnom, redni 6-cilindras pali kao mina, u sto sam se i sam uvjerio, cak ni ne vergla, nego odmah uhvati... Vjerovatno cu ga ovo ljeto snimati kako kosi, pa stavim i video clip ;)
 
K

krx pozega

Guest
Znam samo da taj Zmaj kad je bio novi je bio daleko veča pila nego sad jedan claas...
 
B

Bobo

Guest
I sad je taj zmaj daleko veca pila od bilo kojeg claasa... Ovaj kombajn ima dusu, sto ni jedan novi stroj nema.

Koliko sam ja svoj 539 zavolio, ne mogu rijecima opisati, i mogu jamciti da ce uvijek biti u mom srcu dok je mene...
 
Č

Čugi

Guest
Bobo, šta mu piše na drugoj slici ispred onog "special po licenci"?
 
R

Ratarko

Guest
Čugi kaže:
He, a zna li se po čijoj licenci su rađeni?

Haha , zar je bitno ? :wink: :lol:
Do sada sam imao pet različitih Zmaj kombajna ali to pitanje mi nije palo na pamet . Ima neki Bizon kombajn koji dosta sliči na Zmaj ( možda je i on kopija , ne znam ) . Zar nisu Zmajevi po MF licenci rađeni ?
 
B

Bobo

Guest
Naravno. MF licenca

Bio je do nedavno jedan takav MF ovdje bacen jos prije rata. Sad su ga cigani odvezli i prodali na kilu... Potpuno jednako izgledaju taj MF i ovaj Zmaj, samo sto jedan MF sahrani 4 zmaja...
 
Č

Čugi

Guest
Ratarko kaže:
Do sada sam imao pet različitih Zmaj kombajna ali to pitanje mi nije palo na pamet .

Veruj ni meni nije palo na pamet sve do sad kad sam pročitao da piše na njemu! :)
 
B

Bobo

Guest
E, kolikk osam upoznat sa firmom ZMAJ, mogu vam reci da je samo par prvih po licenci, a da su ostali njihovih ruku djelo. Slicna price je i s IMT-om...

Dakle bio je 780, 781 i mislim da je 131 po licenci, a da je 132, 133, 125, 142, 161, 191... da su sve njihovi "original" zmaj proizvodi. UNIVERZAL je prvi pravi Zmaj kombajn, i ima ih jos dan danas u ispravnom radnom stanju. U susjednom mi selu je jedan, a u selu iza mog je jedan bio parkiran preko zime, ne znam ciji je bio.

Poznati su mi i Bizon kombajni, no to je Sestrinska tvornica Ursusu koja pravi samo kombajne... Dakle, opet slicnost kao IMT-ZMAJ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh