• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajni za kukuruz, za žito ...

D

deutzman

Guest
a gdje si to gov*o izvukao...ja cu bolje ostati uz svoga fahra,e to je kombajn
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Belje ih je imalo nekoliko tih Droninborga i zadnja dva su otišla mislim u Laze
 
J

jani

Guest
Evo končno našao jedan forum, gdje se debatira o kombajnima. :D

Najprije moram da kažem, da dolazim sa Slovenije zato neznam da pričam čisti hrvatski. Ali mislim da neče biti problema.

No prvo da kažem da imam i ja Deutz Fahr kombajne.
Trenutno imam četiri komada ali jedan se prodaje.

Imam sljedeče tipove:

1.)3580

Obrisan neispravan link.

2.) 2 X 4035

Obrisan neispravan link.

3.)4045

Obrisan neispravan link.

Inače smo vrlu zadovoljni s njima ali kod nas imamo sama brda, tako da ne možemo toliko uradita s njima. Rekord za sada sa 3580 je 12 ha na dan. S time da imam i HC sistem i još se digne sa stražnjeg dela.
kosa na svima je 3,6m i brže od 5 km/h skore ne može da se ide.
 
R

Ratarko

Guest
Pozdrav jani !

Doooobri su ti kombajni , svi !
Vidim da ti je 3580 na remenje , nije hidromat , da li je to slučajno ili si baš želio imati taj kombajn sa pogonom na remenje ?
Kažeš da su ti sve kose širine 3.6 m , da li onda radiš i kukuruz , suncokret , uljanu repicu ...?

Koji kombajn je na prodaju ?
 
J

jani

Guest
Da 3580 je na remenje, bila takva izvedba jer sam želio imati HC sistem za po brdima i nije bilo hidromata. Ali nema nikakvih problema i malo manje troši.

Mi radimo samo pšenicu in ječmen uljane repice zasad još nema kod nas, kukuruz pa se još ne radi puno, taka da se zasad ne izplati.
Ali jednog čemo opremiti, možda kad jednom počnemo hoče biti više posla :D

Prodaje pa se jedan od ovih četiri komada, i to onaj koji če prije da ide.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Bok jani, imaš lijepe kombajne, meni se sviđa onaj mali 4035.
Koja bi njemu bila cijena, dali ima klima uredjaj u kabini.
Ja ima 4045 H isto kao i ti.
 
J

jani

Guest
4035 ima klimu kao i svi ostali, jer bez toga težko preživiš o ovim časima :D

Ima više slika na sajtu http://www.stroji.net , gde imam oglase.

Ima i HC sistem, a ovi sistem kod vas tako ne rabite jer nemate brda :D .

A i cijena bi se mogla još malo spustiti :mrgreen: .
 
J

jani

Guest
E sada još i jedno pitanje :D , več smo o ovome razgovarali sa Ratarko-m, zato mu i puno hvala na savjetima (ako se tako kaže) :) .

Jer ima na ovome forumu puno koristnika DF kombajna me zanima, kako imate podešene kombajne.

Recimo da ih podešavamo za pšjenicu.

Koliko imate otvorena gornja sita, donja sita, koliki vam je vetar, kako vam čiste , kolika vam je brzina , koliko vam je štisjen bubanj.... i tako dalje.

No da najprije ja kažem moja iskustva recimo za 3580, 4045

Kod nas su največi problem brda, i ako imam gornja sita previše otvorena, onda kad idem nizbrdo imam pola bunkera pljeva :? .
Ali ako jih previše zatvorim, onda kada idem u brdu sve leti van.

Tako recimo, da ako očem da dobro radim, imam gornja sita pritvorena nekdje na 8mm, vjetar nekdje na polovici a zato mi brzina nije veča nego 5 km jer ako ubrzam imam razsip . Donje sito mi je isto 8 mm.
Bubanj pa imam zatvoren koliko ide i da ne drobi zrna.

A ove godine sam dobio i donja ista na podešavanje, tako da ču ih probat malo više pritvorit, gornja otvorit i onda gas do daske :D , pa da vidim što če radit.


Moram još da kažem da smo prije imali DF 980, 1080 koji su malo bolje čistili po brdima ali i nikam niso išli protiv ovih.
 
R

Ratarko

Guest
@jani
Da , mi smo si več malo popričali pa bi se uhvatio samo jedne stvari koju si rekao a to je da ti je vjetar poluotvoren . Vidiš kod mene je uvijek otvoren do kraja . Naravno za recimo uljanu repicu i zob ga zatvaram više od pola ali za ječam i pšenicu je otvoren do kraja . Naravno da je to tako zato što gornje sito držim skroz otvoreno da bi mogao imati bolji dnevni učinak .

Osobno nemam nekih primjedbi na doljnje sito koje mi je uvijek sa okruglim rupicama od 8 ili 9 mm .

Svakako da mi je tvoj učinak od 12 ha na dan sa DF 3580 kombajnom premal jel toliko sam i sa ZMAJ-em 142 skidao dnevno , naravno na velikoj parceli i bez brda te nekih mehaničkih problema sa kombajnom .

Ovdje tko ima 3.6 metara kosu i DF kombajan od 160 KS ide uvijek oko 9 km/h kada radi tako da i ti možeš bez problema toliko ako nije brdo u pitanju .
 
K

krx pozega

Guest
Ratarko koliko ti godišnje površiš..što svoga što usluga..ako nije tajna :wink:
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ratarko koliko ti godišnje površiš..što svoga što usluga..ako nije tajna :wink:

Nije tajna nego nikada ne računam , gotovo nikakve statistike ne vodim , niti proračune bilo koje vrste .

Svoje vrševine imam 150 ha svake godine .
Drugim ljudima isto toliko odnosno više od toga , zavisi od godine do godine .
Sve u svemu nije puno . Kombajni su mi 2000. godine imali 1850 sati , sada imaju 3000 sati .
 
M

marko

Guest
Ratarko
što se vjetra tiče kod pšenice max je 3/4 i manje vjetar otvoren! kod uljane i zobi max 1/4 i manje! kod ječma 2/4! soju otvorm sita do kraja i vjetar do kraja! kod kombajna 3610 i 1620! sa takvim omjerima imam optimalne primjese i rasip!
 
R

Ratarko

Guest
marko kaže:
Ratarko
što se vjetra tiče kod pšenice max je 3/4 i manje vjetar otvoren! kod uljane i zobi max 1/4 i manje! kod ječma 2/4! soju otvorm sita do kraja i vjetar do kraja! kod kombajna 3610 i 1620! sa takvim omjerima imam optimalne primjese i rasip!

Marko
, kombajn može biti poštelan raznoliko a opet dobro raditi.
Ovdje se radi o tome da je jani pitao ( na PM me je to još detaljnije pitao ) kako da naštela kombajn koji bi u pšenici mogao imati dnavni učinak veči nego do sada ? Onda sam mu rekao kako je to kod mene . Gornje sito max. otvoreno i vjetar do kraja . Jedino tako može povečati učinak na kombajnu .

Znam da ne moram vama kombajnerima objašnjavati kako se vjetar odnosi drugačije ako je sito max. otvoreno odnosno ako je sito pritvoreno do pola . Kristalno mi je jasno da se pšenica može kombajnirati sa vjetrom na 3/4 ali onda gornje sito ne smije biti otvoreneo do kraja kao u mojem slučaju jer bi pre-prljavo vršio .
 
B

Bobo

Guest
To je decki moji ROSTSELJMAÅ ...

Kombajn koji ima jedan od najvecih ucinaka na svijetu. Nevjerovatno, ali istinito. Kombajn se pravi u Rusiji i stariji modeli su imali motor koji je velik ko IMT 539 odmah kraj kabine...

Obrisan neispravan link.

U pozadini se vidi takav kombajn...
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
858
Bobo, ovo ti je silokombajn. Heder je kopija Kramerovog, koji može preko redova.
 
R

robert

Guest
to su neke ruske pile?ajd da i oni nesto sastave da se ljudi dive....
 
B

Bobo

Guest
Tine: Lijepo pise da se kombajn vidi u pozadini... Jebemu sve znam sto je kombajn, a sto je silokombajn...

Sliku sam stavio samo ad vidite sto su blesavi rusi u stanju napraviti, kad onoliku motorcinu postave na 20cm od kabine...
 

Najnoviji postovi

Na vrh