• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajni za kukuruz, za žito ...

Č

Čugi

Guest
Malo toga znam o kombajnima, :oops: , pa aj da pitam još, čiji motori su u Zmajevima?
 
R

Ratarko

Guest
Čugi kaže:
Malo toga znam o kombajnima, :oops: , pa aj da pitam još, čiji motori su u Zmajevima?

U večini mojih su bili Perkins ali da li to to bio original ili opet kopija to ne znam .
 
B

Bobo

Guest
E, sad cu ti reci koliko znam, ali u zmaju 780 je IMR motor 6 cilindara redni, 62.5 KS. Zamisli si dva motora od 539 spojena u jedan i da su zatvoreni na 1800 o/min

U zmaju 142 je IMR motor koji se ugradjuje u IMT 5106, dakle takodjer atmosferski redni 6-cilindras sa 105KS. U manje kombajne tipa 133 nemam pojma kakav motor ide, ali znam da ima 4 cilindra. Jos cu se raspitati, pa javim...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
EEEEEEEEEEEEE....sad da se pohvalim, pošto pričate o legendama...prvi kombajn koji je moj stari kupio bio je prvi u selu i daljnjoj okolici bio je upravo Zmaj 780, sa uvrečavanjem i ugrađenom prešom iza... E, ta makina je radila danonočno, kosio je svima po redu jer nitko drugi nije imao. Puno puta zna stari pričat kako je to išlo, e i nakon što ga je prodao (prije 12-13 godina) kupili smo Zmaj 161, perkins motor...živa koma...U biti, sve je bilo u redu sa njime, super heder, sve ispravno, kad je radio radio je kao svicarski sat, e al kad je klip izletio kroz blok motora onda više nije... Ta je serija imala preslabe motore za svoje potrebe (heder od 5m, 6 slamotresa) i redovito se kvarila; uz to je još nama jedan kvazi-majstor krajnje pogrešno naštelao cilindre i KABUM RICO, KABUUUM. :lol: No, u biti, nakon njega smo kupili Univerzala, bila je to zamjena...to je bio krš...cijeli kombajn, počevši od uvlačnog grla pa do slamotresa smo rastavili u komadiče i napravili iznova i on več godinama radi odlično; isto je perkinsov motor, no pali ko mina sa akumulatorom od kombija i stvarno nemam prigovora na njega. Stavit ču slike neki dan kad ga poslikam. Izgleda da su se kod tog modela ipak malo bolje potrudili da sve bude skladno jer sa njime nema nikakvih problema, a u radu ide brže od stricovog 141 (jednaki su hederi) , koji je ddaleko noviji i jači. U svakom slučaju, moje pohvale..
 
K

krx pozega

Guest
O tim kombajnima bi se moglo zbilja more napisat,ja se također slabo razumijem u kombajne ali zato volim svoga imt više negoli ijedan auto na kugli zemaljskog kojeg mi mogu ponuditi :? e daaa...baš toliko...i baš onako kako Bobo kaže taj stroj ima dušu :wink:
Evo sad imam novi stroj u dvorištu ljudi ali vjerujte mi nije to to...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Zmaj 161 je trebao da,, zamjeni,, Fahra 1600 H odnosno htjeli su veci kombajn ali su se jako upropastili sa njim jer je imao lose prijenose,uglavnom kao i na Lifam presi jako puno lancanika i lanaca. Uglavnom je jedino valjao MB motor
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
Č

Čugi

Guest
Evo i Obrisan neispravan link. za Rostselmaš kombajne, ko i jedne interesantne web strane za Obrisan neispravan link. Rostselmaša sa ostalim kombajnima.
 
R

Ratarko

Guest
Evo gledam ja te ruske kombajne i ne vidim ništa posebno .
Gdje je taj kombajn koji je jedan od najmočnijih na svijetu ?
Največi je sa 5 slamotresa i ništa impresivno ne piše o njemu , rekao bih prosječni kombajn po propusnosti mase .

Dajte link na tu zvijer o kojoj ste pričali , jel to postoji ili ne ?
 
B

Bobo

Guest
Danas sam pao da dupe kad sam vidio da je Ujak upalio ljutu masinu i rekao da ide vrsiti jecam...

Nekako mi se cini da je prerano bar tijedan dana, no tvrdo je zrno kao kamen... A i ujaku je, kako mi se cini, bilo dosadno...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Kombajn je '60 i neko godiste, i original motor je imao do prije dvije godine, dok mu karike nisu popucale. Stavljen je motor od IMT-a 558 koji nije za to zamisljen, te mu je na samom kraju sezone otpala remenica s radilice. Napravljen je i dodatni nosac koji drzi remenicu da se radilica ne opterecuje i sad radi bez greske. Kombajn je zakon i zanimljiv je za voziti. Nema hidro volan, no ni ne treba mu... Pila ziva ;)
 
B

Bobo

Guest
Usluga po jutru je ovdje takodjer 50€ (400Kn / 4 000 DIN) ili sa prijevozom 500Kn (ugrubo 5 000 DIN)
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
@ Ratarko
Ne, Zmaj 161 je imao dvije verzije, moj je bio ona lošija, sa Perkinsom. Pričali su da oni sa Mercedesovim motorima nisu imali probleme, no starome je popio previše živaca do točke kad bi još išao mijenjati motor na njega pa ga radije prodao.
No, na dan kad ga je prodavao bilo mu je žao zbog ostatka jer je sve osim motora radilo odlično i ništa se nije kvarilo... Po meni je ipak bolje što ga se riješio.
 
M

marko

Guest
Bobo ja imam isto takvog nekog jd-a otac je touvezo još 86 god iz njemačke ali nikad nije radio sa njim a što se motora tiče ispravan je pa ako te zanima? moj je šest cilindara motor? i kod nas u okolici imaju još takva dva rade ko singerice!
 
B

Bobo

Guest
Ovaj je bio 4-cilindras, ali je imao oko 45-50KS. Sad je gore motor od 558 i kaze ujak da se dosta osjeti da je kombajn jaci, ali vjerujem da je to zato sto je radio sa pregorenim JD motorom, a sad stavio 558 kojem je frisko napravljena generalka...

Kombajn je strava, uzak, visok, a radi i radi i radi. Ujak je uz motor imao jedino problema sa onom sajlom na volanu, no i nju je uspio naci novu, stavio i sad ce raditi jos 30 godina ;)
 
R

Ratarko

Guest
Samohodni kombajn za branje kukuruza u klipu marke Bourgoin

Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
Bobo kaže:
Danas sam pao da dupe kad sam vidio da je Ujak upalio ljutu masinu i rekao da ide vrsiti jecam...

Nekako mi se cini da je prerano bar tijedan dana, no tvrdo je zrno kao kamen... A i ujaku je, kako mi se cini, bilo dosadno...


ma nije rano.
ja sam bio dole prosle nedjelje i kod nas su vec uveliko vrsili jecam.
okolica zupanje
 
B

Bobo

Guest
Nemam pojma, neko mi mi se to cinilo rano... No, kako vidim, sve je na mijestu ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh