• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2007.-2008.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Berba kukuruza 2008

Bit će na prodaju na ljeto!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nego sad me zajebo kad sam brao prije 3 dana kukuruz, kardanski prenos u getribi mi se zrustal, sam je nekaj puklo i beač je stal, sad če getriba na remont, nove gume i udri na oranje, zato sad završavam branje qquruza sa Sameom, preporod u odnosu na IMT, osim okretnja i ulaska u redove, živi užas od upeljavanja, to je jedina prednost IMT nad Sameom, ali kad same zavrti berač, čisto me strah da se ne raspadne! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Berba kukuruza 2008

šanana jako mi se sviđa ovaj same koji je to eksplorer2 ili clasic. i dal ima elektronike i kolko te izašao cijena mislim i reci kakav je traktor inače mene ti sve zanima kaj se tiče traktora toga pa i potrošnja i kolko rh ima
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Re: Berba kukuruza 2008

ljep je taj tvoj same, meni se SDF traktori baš sviđaju...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Berba kukuruza 2008

kikic MF kaže:
šanana jako mi se sviđa ovaj same koji je to eksplorer2 ili clasic. i dal ima elektronike i kolko te izašao cijena mislim i reci kakav je traktor inače mene ti sve zanima kaj se tiče traktora toga pa i potrošnja i kolko rh ima

To ti je Explorer Clasic, 95 ks, traktor je strojčina živa, nije preveliki potrošač kao i svi ostali iz sdf-a, recimo u odnosi na IMT 565 manje potroši nafte na ral branja kukuruza, sad ima 1032 rh, morat če pasti glavni servis da se sve pretrese, jako smo zadovoljni i potpuno zadovoljava naše potrebe (koriste ga dva gospodarstva, moje i ujakovo, on je vlasnik), a cijena negde oko 264 000 kuna iliti nekih 40 000 eura! sa pdv i ostalim sranjima koja su bila vezana uz kredit, mada koštal je i manje od toga, al je tak ispalo!
Elektronike nema, fala bogu, osim što ima uključivanje perdnjeg i zadnjeg kardana na zakretni gumb, tj. hidro pumpe i paljenje špere i prednje vuče isto na gumb!, sve je ostalo normalno!

Problem je što još nemamo pravih strojeva za njega, pa nije baš iskoristiv, ima još i 3 pomagača uz sebe (565, 540, 539) pa i ne radi previše, nasilira, namelje i ore te priprema zemlju, trebaju mu još 3-brazni plugi i roto barem 2,5m!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Berba kukuruza 2008

meni je traktor super jer ima prednji hidraulik a i mali prikladni traktor a močan i još k tome kvalitetan samo neznam jer ih još prodajeju te explorer klasik. znam da prodaju explorer 2 i 3 a jel ima i klasika još dal možda znaš? jesi možda probao kositi s perdnjom kosom? i kako se ponaša s prednjim hidraulikom dal si nosio nešto teže naprijed?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Berba kukuruza 2008

>Prednji hidraulik mu je dobar, mada s kardanom nisam još radio ništa, inače imam perdnje brane za zatvaranje brazde koje u kombinaciji sa zadnjima čuda rade i imam silažnu dasku koja isto posluži kad gazim silos kod nekoga na otvorenom, najbolje si pogledaj u temama siliranje i sudanska trava-stočni sirak slike sad sam friško metnul.

Strojevi su moje izrade i posluže svrsi!

Neznam jer se više clasic proizvodi, taj je 2006. godište i mislim da ih više nema, sad su zakon 2 i 3 explorer!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Berba kukuruza 2008

Pa Explorer 3 ti je u biti isti ovaj Classic, imaju iste motore, getribu... Možda samo kaj od elektronike ima više ali sumnjam. Drugi mu je dizajn kabine i lima. Jedina razlika kaj je skuplj par 1000€
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Berba kukuruza 2008

Toma ti je sve rekao, ja osobno ako budem uzimao nekad novi traktor, svakako bi si uzeo explorer 3, jer same je zakon!
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Re: Berba kukuruza 2008

pa piše md8, kod nas ga je imao jedan čovjek prije par godina i nije mogao brat s njim jer su dosta velike kosine(po naški strane) i zna biti kritično na ljevu stranu prilikom kipanja ili pri punom košu pa ga je prodao
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Berba kukuruza 2008

petar kaže:
pa piše md8, kod nas ga je imao jedan čovjek prije par godina i nije mogao brat s njim jer su dosta velike kosine(po naški strane) i zna biti kritično na ljevu stranu prilikom kipanja ili pri punom košu pa ga je prodao

nemaš problema prilikom kipanja jedino ako kipaš na brijegu i nije ti problem brat pod lijevu stranu nego te je malo trta kad si u onoj uskoj kabini pa te jeza hvata pa misliš da češ se prehitit al dosta je on širok za to za kaj je al opet da češ ga natjerat na neku kosinu normalno da češ ga prehitit jer baš tolko stabilni nisu znam jer ga imam i ja md 8
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Berba kukuruza 2008

Ma dost je opasan za kosine, duboke jarke, međe i sve ostale udubine!!!! :mrgreen: , ima još jedan takav u selu i tip samo uslužno bere i godišnje sa barem jednom prevrne! :D
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: Berba kukuruza 2008

ŠANANA IMT 565 kaže:
Ma dost je opasan za kosine, duboke jarke, međe i sve ostale udubine!!!! :mrgreen: , ima još jedan takav u selu i tip samo uslužno bere i godišnje sa barem jednom prevrne! :D
bokte pa kaj je onda ostalo od tog kombajna to je več sve izdeformiranoako se svaku godinu prehiti. tip je lud ako se da svaki put navuč na neki brijeg ili međaš ili ima viška para da ga slaže i ravna stalno
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Berba kukuruza 2008

Al nebi veroval, više se puta prehitil na onu stranu gdje nema kabine! ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Berba kukuruza 2008

Mi smo nekad imali takav Bourgoin, s njim je bio problem ako je veća parcela "presjecati" jer su njegvi redovi na 80 cm pa smo morali 3 reda brati. A u selu ima jedan čovjek što se s takvim prevrnuo na međi. :roll:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Berba kukuruza 2008

Je, malo je preširok za dva reda, a dok je dubok jarak uz među, pa ga vuče i tak sve je na vagi! :mrgreen:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh