• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2007.-2008.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Ma jedan iz okolice mog sela trazio tko bi mu prodao kukuruze sa zilazu, ali mi nismo za to culi... Kad smo napokon saznali jedni za druge, on dosao da vidi, i sve mu odgovaralo i skoro se dogovorili, kad ono, drugu noc ih opalio mraz i kaze on da to nije dobro za silazu. Drugi mi opet rekli da je za silazu povoljno ako je mraz opalio... nemam pojma...

Kako bude, bit ce. Sad je malo kasno da se o tim kukuruzima razmislja ;)
 
R

Rajtek

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Čugi kaže:
Mislim da to ima veze sa onim beračem u pozadini!
Nema to veze s beračem. Taj berač je trebo to riješit u klipu, ali nije, jednostavno nije htjelo vrijeme, ali ni vremena nisam imo kad radim, a bilo je zadnje vrijeme da riješim tu kuruzu. Sad me jedino strah da se ne pokvari na garaži, išo sam na visinu od jedno30 cm.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Bobo kaže:
Ma jedan iz okolice mog sela trazio tko bi mu prodao kukuruze sa zilazu, ali mi nismo za to culi... Kad smo napokon saznali jedni za druge, on dosao da vidi, i sve mu odgovaralo i skoro se dogovorili, kad ono, drugu noc ih opalio mraz i kaze on da to nije dobro za silazu. Drugi mi opet rekli da je za silazu povoljno ako je mraz opalio... nemam pojma...

Kako bude, bit ce. Sad je malo kasno da se o tim kukuruzima razmislja ;)
I ja sam imo hektar zasijan 2.6. BC 418b, i posiliro sam ga, mraz ga je jedno3 jutra maznul, ali silaža je dobra, krave jedu ko lude. Kod mene nije bila visoka stabljika kojih 1,5 m, ali su klipovi bili pravi, ai malo sam gušče posijal, tak da je na jednom hektru ispalo preko 20 t silaže. A u ljeto usred suše sam mislil da če taj kukuruz skroz uvenuti. :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Hehe, mislim da su i ovi nasi BC 418, no ne sjecam se vise... Pokusavam ih sto prije zaboraviti...

Kao sto sam i rekao, ako ih ne budemo vrsili, bit ce to malo skuplja zelena gnojidba ;)
 
S

seljaček

Guest
Berba kukuruza 2008

Evo neki dan točnije u subotu sam pobro I. ral kukuruza u zrnu : vlaga 26% u berbi, prinos 7,5m3 cca 5000kg suhoga 13% vlage, sorta Pionner f58 sijano 10.4.2008. Brao je DF-ov kum sa clasom .strojčina i pol heder je plastičan freza čuda radi ostaje samo sitno mljevena kukuruzovina kao silirana.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Berba kukuruza 2008

Danas je moj susjed prosao u branje s beračom. Moji kukuruzi jos neka čekaju tjedan pa cu onda
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Berba kukuruza 2008

kod nas također, prvi kukuruz obran danas
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Berba kukuruza 2008

seljaček kaže:
Evo neki dan točnije u subotu sam pobro I. ral kukuruza u zrnu : vlaga 26% u berbi, prinos 7,5m3 cca 5000kg suhoga 13% vlage, sorta Pionner f58 sijano 10.4.2008. Brao je DF-ov kum sa clasom .strojčina i pol heder je plastičan freza čuda radi ostaje samo sitno mljevena kukuruzovina kao silirana.
Pitao baš nedavno svog kuma za tebe, kaže da imaš sve njive na "ravnim" terenima ;) , koji vozač je bio kod tebe?


Mi već beremo nekoliko dana, ali nikako da slikam :blackeye
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Re: Berba kukuruza 2008

još malo i kod mene...ako budem prisutan bude i slika.
 
S

seljaček

Guest
Re: Berba kukuruza 2008

Uh jako su ravne ništa ispod 8% nagiba uzdužnog i bočnog vozio je Josip.
 
B

Bobo

Guest
Re: Berba kukuruza 2008

Ove godine je u planu berba beracem kod mene, ali nece jos skoro (bar se nadam) volimo ih malo ostaviti da se "kisele" na njivi, tak da od mene skoro necete slika vidjeti...

Toliko da znate ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Berba kukuruza 2008

seljaček kaže:
Uh jako su ravne ništa ispod 8% nagiba uzdužnog i bočnog vozio je Josip.
Ako je Josip bio, onda nemaš brige on ide i na krov od kuće, bar se tako hvali :D
 
B

branimir

Guest
Re: Berba kukuruza 2008

Da li su krenuli sa otkupom ? Koje su cijene ?
 
S

seljaček

Guest
Re: Berba kukuruza 2008

Agrokor veli 1kn standard kval.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Re: Berba kukuruza 2008

Jel to sluzbena cijena od agrokora?
ta kunica
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Re: Berba kukuruza 2008

od mene ni slika ni podataka barem 2-3 tjedna još
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Re: Berba kukuruza 2008

a ok je da bude kuna....mislim jako bi bio sretan da bude 1,1-1,2 ali nemoguca misija...
izgleda da je zarada samo u nadprosjecnim usjevima....
a sto je tesko kod mene jer je zemlja siromasna....:(
al sta cu , trudim se!
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Re: Berba kukuruza 2008

zsolin kaže:
a sto je tesko kod mene jer je zemlja siromasna....:(
Kako to misliš siromašna? Ako je pjeskovita, onda siješ nešto što nije toliko osjetljivo na sušu, recimo žitarice ili trave, koje dođu prije ljeta. Ako je zemlja tvrđa, ne vidim nekakvog posebnog razloga zašto se ne bi mogla dovesti u red kroz koju godinu. Ja sam takvih zemalja obrađivao da sam se bojao uopće to uzeti u zakup, a sad tamo rodi ono što nitko nikad nije ni zamišljao da može.
Sve je to pitanje koliko čovjek ima volje. Najlakše je ori, pripremi i sij. Malo glavu uključiti u obradu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh