• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2007.-2008.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

ROKI

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Bobo kaže:
Kad gledas ucinak i potrosnju, dodjes na isto...

Koliko ljudi gleda na potrosnju JD-a u usporedbi s drugim traktorima? NITKO, jer to ne igra neku preveliku ulogu... Ako je kvaliteta, onda neka trosi koliko hoce, dok ovi kvarljivi moraju manje trositi da bi ostalo novca za popravke ;)

Bobo pa ti stvarno lupaš gluposti da je to čudo jedno! Ti sa tvojih par jutara nenaguraš 1000 l godišnje, a kad budeš dogurao do 10000 l i više po godini (ako uopće doguraš sa takvim razmišljanjem) e onda ćeš dobro pratit potrošnju goriva. Kod mene se svako točenje goriva (svaka litra) u svaki traktor evidentira tako da se zna koja je potrošnja goriva po radnim operacijama. Jesi ti tero kojeg JD ili radio sa kojim pa tako dobro znaš njegov učinak i potrošnju? Tu si se zajebo kad si napisao da NITKO neprati potrošnju goriva i da potrošnja neigra neku preveliku ulogu. Zelen si ti još i neiskusan u nekim stvarima da bi mogao brbljat o njima, ma kolko god ti tvrdio da jesi (zrel). Moj baćo pa svaku litru ćeš ti pratit di ti ode, SVAKU LITRU! Pazi što ti ja kažem. A taj čiča što nema 50-100 kn za cijev za kipanje na IMT-u 539 da bi se spasio od rada sa kršem od TD-a, skupt ćemo mi za njega te pare samo da se spasi od TORPEDA! ;)
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
Re: Branje Kukuruza 2007.

Čugi kaže:
buban kaže:
a to sto je 539 okretniji nist ne znaci jer ni ja ne mogu do kraja smotat jer mi zapinje zadnji kotac za rudo i kardan beraca.

Kako? Ja ga smotam skoro pod 90 stepeni!
pa i ja smotam toliko i dalje ne ide jer bi slomio kardan zato kazem da to nist ne znaci
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
Re: Branje Kukuruza 2007.

Bobo kaže:
Kad gledas ucinak i potrosnju, dodjes na isto...

Koliko ljudi gleda na potrosnju JD-a u usporedbi s drugim traktorima? NITKO, jer to ne igra neku preveliku ulogu... Ako je kvaliteta, onda neka trosi koliko hoce, dok ovi kvarljivi moraju manje trositi da bi ostalo novca za popravke ;)
Jedna brzina vise jako puno znaci i tu ti je vec prednost da ne govorim koliko je lakse kardan ukljucit na torpedu a potrosnja je na torpedu puno manja definitivno!
 
R

ROKI

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Jasno da je manja, a o lakoći uključivanja kardana kod TD neću niti govoriti. Sve je jasno.
 
B

Bobo

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

ROKI, ajd kad si toliko pametan i mislis da lupam gluposti, zasto onda ljudi kupuju JD traktore? Jer su budale, mozda?!?

Daj se sredi malo, Tko kupuje JD, njega potrosnja ne brine, vjeruj mi... To je kao da na ferrariju ides potrosnju evidentirati! Potpuno nepotrebno...

Uglavnom, evo, cak i Ratarko nesta spomonje da bi kupio neki JD za oca, pa je onda i on budala sto nece uzeti nesto sto manje torsi. Ako on ne zna odabrati traktor, tko zna? Da li ga brine sto ce taj JD sto ce ga eventualno kupiti trositi malo vise, NE! Zasto, sigurno se pitas? Zato sto taj traktor radi i ne kvari se! JD je olicenje kvalitete! Evo MF se kvari kod njega, a da je kojim slucajem kupio JD-a onda bi bio faca...


Daj malo razmisli sto pricas, pa se javi. Znam tocno koliko goriva kupujemo godisnje i znam kolik oga potrosim na njivi i koliko u transportu... To sto ti evidentiras potrosnju, tebe na neki nacin smirije, ali kad ti bude gorivo trebalo, svejedno ces ga kupovati, bez obzira na potrosnju traktora i cijenu goriva... To znam kao cinjenicu, jer sam u takvoj situaciji bio nebrojeno puta. Ako mislis da sam zelen, to je tovje misljenje i na njega imas pravo.

Sto se torpeda tice, necu komentirati, jer vidim da ce opet poceti svadja, a to mi je sad zadnja stvar koju trebam.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Eeej ;) bez mene ako može :lol:
Polovnog đonija kupujem ( ako kupujem ? ) jer su to najbolji traktori na svijetu :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

A sta da radim kad si mi tu pod nosom, i ti si najbolji primjer velikog poljoprivrednika na forumu...

I meni je glupo sto tebe uvlacim u svaku usporedbu, ali cuj, kad se svime bavis i tebe koristim kao referencu... Ti si moj idol ;) 8)

Daj samo napisi da se ROKI smiri da te potrosnja tog eventualnog JD-a toliko brine da ne mozes spavati vec sada... :shock:
 
S

Simon1980

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Obrisan neispravan link.

cca 14t/ha
22% vlage
2% primjesi
205€+PDV/t suhog zrnja
 
R

robert

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

ja osobno.jako pratim potrosnju,i onaj ko ne vodi racuna o tome,baca pare....ako neko imalo zna razmisljati,prati potrosnju,jer stedi novac......bez obzira kakav stroj ima, na gorivo uvjek valja pazit..!
 
K

KRESO

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

E Simon takav sam ja imao adapter na mom kombajnu jedva sam ga se rješio , kako si ti zadovoljan snjim?
 
S

Simon1980

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

KRESO kaže:
E Simon takav sam ja imao adapter na mom kombajnu jedva sam ga se rješio , kako si ti zadovoljan snjim?

pa imao sam 2 defekta; 1 put išao je lager na jednom svedru (moja greška jer nije bilo maziva) a jedan put utrgalo mi jedno ljetvo na svedru i išao je zubnik...

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

željeno bi bilo bolje sječkanje mase a za taj kombajn bolji je 5 redni, jer kod 4 rednog moraš brže voziti al nije to dobro za sam adapter a i kod širokih parcela glupo se osječaš :mrgreen:

a kakav kombajn ti imaš i koji adapter preporučuješ za DO 98? i ja hoču menjat ako bude šansa za koji 5 redni ... prodao se jedan prilično dobar uvstriji prije nekoliko časa za 4k€
 
K

KRESO

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

sorry nisam vdio da imaš 4 reda ja sam imao 5redi kupio sam skoro novoga od jedne zadruge radio je jedno 50 sati!
ja imam DF 3580 pa sam ga prepravio za DF, poslje sam ga mjenjao za geringofa 4 reda. a za tvoga neznam koji bi valjao ,nemam baš iskustva sa Claas-om!
 
S

Simon1980

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

dakle imao si Claas 5 redni na DF-ju... i nisi bio zadovoljan?
 
K

KRESO

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

nije fora u redovima nego nekako nije mi pasao i dosta je težak , sad ga ima kolega na df 3610.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Branje Kukuruza 2007.

evo malo slika...
[attachment=1:852e2]dan.jpg[/attachment:852e2]
[attachment=0:852e2]dann.jpg[/attachment:852e2]
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Branje Kukuruza 2007.

a jesu lijepi (6 farova..pa taj svijetli kao betlehem 8) )!! koliko ovršiš s njima godišnje ha?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Branje Kukuruza 2007.

usluge i malo svojeg
ovaj ti ima još više farova
[attachment=0:fb5c9]kombajn.jpg[/attachment:fb5c9]
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Branje Kukuruza 2007.

dobar dobar,, 8) su oba tvoja? koliko zemlje radiš? (napravi svoj profil u temi o nama ili ću ovako do "sutra"... ;) )
 
K

KRESO

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

DF&Torpedo kaže:
usluge i malo svojeg
Koliko naplačuješ kombajniranje! Kod nas je 400kn ja barem toliko naplačujem, jedan je počeo sa 500kn pa sad opet radi za 400kn.
 
B

Bobo

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

I kod nas je 400 po jutru vrsidba... kukuruz je 500, mislim :oops:

Nije bitno da li kombajner sjecka slamu ili ne uvijek je tarifa ista i kod svih kombajnera je oduvijek bilo 100DEM po jutru...



Pricalo se na forumu prije zetve oko cijene vrsidbe, pa je bilo slucajeva da ukljucivanje sjeckare za slamu dize cijenu po jutru za 100kn... To nikada prije nisam cuo da se naplacuje extra. kod nas uvijek ima prednost ovaj sa sjeckarom i zbog nje ima vise posla nego ovi sto ne sjeckaju slamu...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh