• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2007.-2008.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Branje Kukuruza 2007.

Za mene nije drag jer treba doma ručno istovarivat.

Ovo je izvan teme ali me zanima da li početna slika na video zapis sama dođe?
 
P

paor

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Obrisan neispravan link. - My Account - My Videos - Edit My Video
 
Č

Čugi

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

mario kaže:
Čugi kaže:
Ima još dva Same-a Supertitan, Dva lamba 105 i 130 i samo jedan IMT (mislim da je 560), voli čovek TD-a. :lol: + Holmer-a, 3 Zmaja 143, 3 Classa (2xMega, 1 Dominator 98), za toliko znam.

Naravno, bez SDF grupacije se ne može :D :D
Imaš možda slike od lamborghinija?

Danas kad sam išao da predam kukuruz, slikao sam iz traktora i vidim da je stiglo pojačanje u vidu dva JD 8100.

Obrisan neispravan link.

Inače nisam zadovoljan prinosom, 3-4 t/jutro :? , vlaga 22 :evil: , videćemo kako će biti na "boljim" njivama koje sam ostavio da berem u klipu. Pre mesec dana se pojavio u blizini još jedan Epple Mobil, pa sam odlučio da ga "probam". 150ks, adapter za kukuruz i žito, ima sečku za slamu, extra očuvan, '85 god, 13500 eura. Perfektno radi, prezadovoljan sam učinkom, i mogu vam reći da ništa ne zaostaje za onim Class-om, osim što vrše 4 reda.

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

robert

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

e,ovo su moji zadnji kukuruzi,konacno da i sa njima zavrsim za ovu godinu

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
R

Rajtek

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Niš za prinose ne pričaš??? Koja je cijena kod vas, kod nas 1,27+pdv???
 
R

robert

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

1.65kn sa pdv-om.napisao sam o prinosima jos prije,procitaj
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Branje Kukuruza 2007.

Kod nas je cjena 1,65kn/kg + PDV, a prinosi su različiti... ima čak 8 t/jutro, a ima 2,5 t/jutro. Danas sam sječko kukuruz s kombajnom(uslužno) jer nisam skoro ništ navršio... :mrgreen: čovjek 10 god sije kukuruz na kukuruz, a sad se čudi što su prinosi loši.
 
R

robert

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

da,hocu rec i kod meneje 1.65 + pdv,zeznio sam se.najslabiji kukuruzi bili su mi 4.5t/jutro,a najbolji 6.4t/jutro
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Re: Branje Kukuruza 2007.

:shock: ,,,jel taj bljuje vatru?pa gori sve u šesnaest iza njega ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Sto je to ljudima da pale slamu i kukuruzovinu. Opcenito ostatke iza kombajna?!?

Pa to se zaore samo tako. Ljudi moji, steta je paliti biljne ostatke...


Inace, kombajn je prva liga ;)
 
R

robert

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

ako imas malu masu,zaore se samo ako.......
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
Re: Branje Kukuruza 2007.

2 bobo sto se tice torpeda 45 i sipa jednorednog 35 ja ih imam kod kuce i to ti je idealan par berem ili 4 sporom ili 1 brzom a to sto je 539 okretniji nist ne znaci jer ni ja ne mogu do kraja smotat jer mi zapinje zadnji kotac za rudo i kardan beraca.
Previse ruzis torpeda evo npr. moj kupljen novi 1982 do sada ima 9800h i sve sto je na njemu promjenjeno je zupcanik 2 br. i pumpa hidraulika i jos neki potrosni materijal!
Torpedo Rules :lol:
 
B

Bobo

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

@Buban: Svaka cast, ali vjeruj mi da je 539 okretniji, po tome sto je kraci, i treba manje mijesta za okretanje i ulaz u novi red. Radio sam cijeli dan s torpedom u koji je ulozeno previse novaca a traktor opet nije sredjen u potpunosti. Vlasnika su pokrali neki majstori da je to cudo jedno :(

Uglavnom, i dalje kazem da bi 539 bio bolji izbor u toj kombinaciji, a to i covijek sam kaze, posto ima i jedan i drugi traktor u dvoristu, sam omu je problem sto na 539 nema izvod za kipanje, pa mu je u kombinaciji s beracem neiskoristiv...
 
Č

Čugi

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

buban kaže:
a to sto je 539 okretniji nist ne znaci jer ni ja ne mogu do kraja smotat jer mi zapinje zadnji kotac za rudo i kardan beraca.

Kako? Ja ga smotam skoro pod 90 stepeni!
 
B

Bobo

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Kad gledas ucinak i potrosnju, dodjes na isto...

Koliko ljudi gleda na potrosnju JD-a u usporedbi s drugim traktorima? NITKO, jer to ne igra neku preveliku ulogu... Ako je kvaliteta, onda neka trosi koliko hoce, dok ovi kvarljivi moraju manje trositi da bi ostalo novca za popravke ;)
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh