• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2007.-2008.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
K

KRESO

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Tako je i tu , sve je sve 400 kn ,samo je branje u klipu 450
a što se tiče sječke kod mene nije extra plačeno,a ko što kažeš tko ima sječku ima više posla tj. ljudi radije sječkaju. ;)
 
Č

Čugi

Guest
Re: Branje Kukuruza 2007.

Kod mene je kombajniranje 50, branje u klipu 65 eura/jutro, + prevoz 20 eura.
Naravno, što se tiče sečke za slamu, uvek ti kombajni imaju prednost, i cene je ista kao i bez nje.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Branje Kukuruza 2007.

KRESO kaže:
DF&Torpedo kaže:
usluge i malo svojeg
Koliko naplačuješ kombajniranje! Kod nas je 400kn ja barem toliko naplačujem, jedan je počeo sa 500kn pa sad opet radi za 400kn.
Žitarice i kombajniranje kukuruza 450 kn/jutro+PDV, s tim da spustiš cjenu onima koji imaju puno ili velike table to je stvar dogovora.
A branje s Bourgoinom je 550kn, nema popusta i iduće godine će bit još skuplje.
Ispričavam se što nisam prije odgovorio, studiram preko tjedna.
 

buban

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
121
Re: Branje Kukuruza 2007.

Evo i kod nas se nesta radilo
ovo je vrseno prosli tjedan kod mog bratica[attachment=1:250fe]DSC00229.JPG[/attachment:250fe]
 
R

Rajtek

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Ljudi jel bi bilo kaj od kombaniranja ovaj vikend. Moram vozit u silos, al me strah vlage. Mislim da bi se mi+oglo u polje. Budem danas poslije posla ošo u polje vidit. Nemam vlagomjer tak da neznam dal da idem u polje il ne. Jel možda ko kombajniro ovih dana???? :scratch
 
P

paor

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

branko kaže:
Ratarko kaže:
Kukuruzna zlatica ...hmm , ja ću sijati 100 ha kukuruza za tebe a ti 100 ha repe za mene , može ?
Kod nas nema zlatice osim u krumpiru 8)


kod nas je po sluzbenim podacima ima, ali je ja jos nisam vidio mada se ovdje vidi na cetvrtoj slici nekoliko sumnjivo poleglih stabljika, kojih je na pojedinim djelovima njive bilo i vise ali nista jos previse zabrinjavajuce.

čini mi se da to nije oštećenje od zlatice, od nje stabljika bude savijena (kao luk) pri zemlji:
15082005004_2.jpg
 
B

branko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

paor kaže:
branko kaže:
Ratarko kaže:
Kukuruzna zlatica ...hmm , ja ću sijati 100 ha kukuruza za tebe a ti 100 ha repe za mene , može ?
Kod nas nema zlatice osim u krumpiru 8)


kod nas je po sluzbenim podacima ima, ali je ja jos nisam vidio mada se ovdje vidi na cetvrtoj slici nekoliko sumnjivo poleglih stabljika, kojih je na pojedinim djelovima njive bilo i vise ali nista jos previse zabrinjavajuce.

čini mi se da to nije oštećenje od zlatice, od nje stabljika bude savijena (kao luk) pri zemlji:
15082005004_2.jpg


moguce da su ta ostecenja bila od banvela, jer sam morao dva puta napraviti korekturu zbog slaka i osjaka (prilikom prve korekture sam jedva pobjegao kuci pred pljuskom)
 
R

Rajtek

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Ja u petak izkombajniral kaj sam mislil u silos vozit, na 12 jutara dobio sam 43 t , dosta slabo, bilo je svašta, štete od divljih svinja od krava a i loše kuruze. Imal sam 2 parcele od po jutro i tu je bilo na 2 jutra 10880 kg, ali bilo je i di nije bilo ni 2 t po jutru-orano u prolječe. Vlaga je bila od 26-28%, al za to sam siguran da ovi u silosu pritisnu 2% tak da mi je cijena ispala oko 1,21 kn + pdv. Na tabli nije bilo premekano,ali zato odvest prikolice s polja bila je umjetnost. Vukli smo s 2 traktora priolice s oko 10 t kuruze. frend s Maseyom od 110 ks i ja ispred njega s rujom od 81 ks, strašno, jedva je išlo, probavo sam ja sam s rujom, ali nije išlo, blato, napune se ripne i dalje samo okreče. Uglavnom jedva smo to uspjeli riješiti. Kombajnirano je sa DF 2680 4 reda heder. Subotu sam cijeli dan voziko prikolice na silos. Ostalo mi još 3 jutra,a to budem valjda sutra riješil, to si budem ostavil doma.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,707
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Rajtek kaže:
Nekako ima previše korova. :)
Ma to ti je zato da bi imal kaj raditi s novim tarupom :lol: :lol: :lol:
 
Č

Čugi

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Mislim da to ima veze sa onim beračem u pozadini!
 
B

Bobo

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Rajtek kaže:
Nekako ima previše korova. :)


To je strnjak iza repice plitko pooran i jos po suhom (prasilo se iz pluga) nismo niti planirali te kukuruze saditi, pa eto, ipak jesmo... Korov je tu teko, zbog lose uradjene pripreme a i problem je taj sto je na ovoj njivi gdje sam slikao klipove, nas prvi usjev. Novo kupljena zemlja od covijeka koji nije bas koristio spriciva razna.

Na ostalim tablama u medjuredu imam poniklu repicu :( jer je kombajn ipak prosipao. i to dosta :(

Inace je kukuruzima falilo samo malo vlage za start i stigli bi ih povrsiti pred sjetvu zita. sad spo primorani opet sarati po njivama, pa je pola zito, a pola ce biti soja...

Lijepo mi je covijek nudio valjak da povaljam po sjemenu, a ja nisam htio. Mozda bi to bas i pomoglo, pri onolikoj susi :scratch

zvona kaže:
zašto su tako prosjecani redovi

Ja ipak mislim da je tu kombajner bio malo lijen da gadja iduce redove, pa je po 4 reda preskakao, te njih pokupio u drugom prolazu...
 
R

Rajtek

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Bobo kaže:
Rajtek kaže:
Nekako ima previše korova. :)


To je strnjak iza repice plitko pooran i jos po suhom (prasilo se iz pluga) nismo niti planirali te kukuruze saditi, pa eto, ipak jesmo... Korov je tu teko, zbog lose uradjene pripreme a i problem je taj sto je na ovoj njivi gdje sam slikao klipove, nas prvi usjev. Novo kupljena zemlja od covijeka koji nije bas koristio spriciva razna.


Lijepo mi je covijek nudio valjak da povaljam po sjemenu, a ja nisam htio. Mozda bi to bas i pomoglo, pri onolikoj susi :scratch

zvona kaže:
zašto su tako prosjecani redovi

Ja ipak mislim da je tu kombajner bio malo lijen da gadja iduce redove, pa je po 4 reda preskakao, te njih pokupio u drugom prolazu...
Istina stvar kombajnera te se slažem da je bio malo lijen, a ko če ga znat kaj se njemu u glavi motalo.
Kaj se tiće valjka, mislim da bi ti dosta pomogo.
Kaj se tiće korova-nemožeš prošlog gazdu krivit, nije ovo nije ono, mislim da si ti mogo te korove itekako dobro rješit, sam znam da se šparalo, a jebat ga, al od šparanja nema niiiiiiššššššš. Govorim iz osobnog iskustva. Živa istina kad vele, da se svaka škola plača. :D
 
B

Bobo

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Kako ne mogu kriviti proslog vlasnika, kad ima i u njegovim postupcima losih stvari. istina, moglo se prskati, ali nema smisla, jer su kuruzi vec porasli fino, i trava ispod ne znaci ama bas nista...

Takodjer imamo jednu njivu koja nikada nije orana dublje od 10-15cm. I sad mi to kupili jer je bilo ultra jeftino i treba to poorati... Malo morgen, 549 se doslovce usro dok nije ta njiva bila poorana kako treba. Cijelo popodne ja orem jutro i pol zemlje i jos me mrak uhvatio. Istina, radilo se o jednobraznom plugu, ali opet sto je lose, lose je...

Jos je tim kukuruzima pogodovala vrlo vlazna jesen, pa korovi krenuli ko blesavi... to malo trave im ne znaci nista, jer su i ovako i onako promasena investicija...
 
R

Rajtek

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Istina, promašena investicija. Jedino da si ih u silažu prodo, bilo bi neke mase.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh