• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombajniranje i Branje kukuruza 2007.-2008.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
[attachment=1:e2044]komb.jpg[/attachment:e2044]
Evo danas smo probali!!!!
[attachment=0:e2044]komba.jpg[/attachment:e2044]
IvanMF je kombajnirao prvi u selu. Vlaga 27%, sve u svemu dosta dobro ide.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Zašto ste tako rano vršili ?
Koliko ste navršili kilogrma na jutro ili hektar , predpostavljam da je bio slab prinos ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

E to pitaj gazdu kome sam vršio!!!!!!!(IvanMF) :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

DF&Torpedo kaže:
E to pitaj gazdu kome sam vršio!!!!!!!(IvanMF) :lol:

Pa eto , ako vidi neka odgovori ali kao iskusni kombajner morao bi i ti znati koliko je bilo kila ? :mrgreen:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Nisam ga ni pitao koja je to površina ( oko 1 jutro), mislim da ima negdje 3,5 ili 4 tone
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

DF&Torpedo kaže:
Nisam ga ni pitao koja je to površina ( oko 1 jutro), mislim da ima negdje 3,5 ili 4 tone

To bi bio jedan pun bunker ?
Koliki ti je bunker , recimo žita , na mom kombajnu je 3.300 kg žita ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Bunker je 7500 l, a ide u njega do 5 tona žita. U kukuruzi je danas prvi put, i mala parcela, tak da ga nisam napunio.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Nisi nikada prije vršio kukuruz ? Znači friško si kupio heder i adaptaciju ? Ako da koliko si platio heder ? Kakvu sječku ima heder ?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Adapter je od prije bio je na 35,80, a Topliner koji je na slici, kupio sam ga prošle zime. To je već bio kraj sezone kukuruza, tak da mi se nije dalo selit adaptaciju.
A drugi Topliner čeka žetvu soje. Ja radim sa pšeničnom adaptacijom soju, neki vele da na kukuruznu ide bolje, kak ti radiš?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

DF&Torpedo kaže:
Adapter je od prije bio je na 35,80, a Topliner koji je na slici, kupio sam ga prošle zime. To je već bio kraj sezone kukuruza, tak da mi se nije dalo selit adaptaciju.
A drugi Topliner čeka žetvu soje. Ja radim sa pšeničnom adaptacijom soju, neki vele da na kukuruznu ide bolje, kak ti radiš?

Sa jednim radim sa kukuruznom adaptacijom a sa drugim sa žitnom jer niti nemam za drugi adaptaciju .
Nema neke razlike , možeš bez problema podesiti kombajn da vrši zadovoljavajuće bez obzira koju adaptaciju imaš .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Ja ti imam korpu s onim "štangama", vidim tvoja je kombinirana sa žicama pa možda ide bolje. Pred par godina stari je probao pa je bilo puno mahuna neovršenih. Tak da on radi samo na pšeničnu korpu, a i povrat mora bit sa ribežom.
Ja mislim da bi to moralo ić i s kukuruznom. :scratch
 
R

Ratarko

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Kod mene ovaj kombajn što vrši soju sa kukuruznom korpom ima onaj drugi bubanj pa možda i on malo pomogne da seto izvrši kvalitetno .
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Taj kukuruz koji smo danas vršili je najgori od svih koje imam. Njive ima malo manje od jutra, a prinos je malo manje od 3 t , znači suhog zrna oko 2.5 t. Na drugim njivama očekujem prinos u prosjeku oko 3.5 - 4 t po jutru što je još dobro za ovu godinu.
 
M

Markolino

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

ja mislim kod mene da će biti oko 9 t po ha prosjek
 
I

Ivan_MF

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Danas sam isto kombajnirao ... njiva je bila zeru jača od 1 jutra prinos 6 tona.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Kod nas se bere dan i noć, na klipu, na zrnu za sad idem samo onima koji melju i hrane. A prodaja počinje idući tjedan...
[attachment=1:79b6e]berač.jpg[/attachment:79b6e]
[attachment=0:79b6e]bbb.jpg[/attachment:79b6e]
 
Č

Čugi

Guest
Re: Kombajniranje kukuruza 2007

Ja sam juče uslužno brao u klipu (pala je prva zarada na ovogodišnjem kukuruzu :D ), prinos je bio izneneđujuće dobar - 7,5t klipa po jutru! Slika nema jer sam zaboravio telefon kući :blackeye Sutra idem na neki kraći put, pa u petak nastavljam sa uslužnim branjem! Pozdravljam vas sve!
 
R

Rajtek

Guest
Kombajniranje i Branje kukuruza 2007.-2008.-2009.

Ove subote odradio sam prvu berbu kukuruza, tehnički nije prva, jer sam prije 3 tjedna isto krenuo u berbu, ali uspio sam stragat berač, a da nisam nabral ni pola bunkera. Berač sam uspio popravit uz djelova koji su me koštali 600kn. I tako sam ove subote nabrao jednu prikolicu, za doma. Glavni akteri; IMT 539 i Zmaj 214, a kuruza Pioneer R92. Evo par slikica i jedan filmić.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

te filmić
http://img531.imageshack.us/my.php?imag ... 002vg5.flv
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh