• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombinirane mašine za rezanje i cijepanje ogrijevnog drveta (firewood processor)

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
jos sam nek finese na njemu uradio, a u planu je da postavim jedan vertikalni cjepac za deblja drva, da ih prvo prepolovim, pa dalje na rezanje i cijepanje.
 
Posljednje uređivanje:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
razlika je što ti kda nešto praviš napraviš baš onako kako tebi odgovara ili po potrebama , a ono što nadješ da kupiš uvijek nešto nije kako bi htjeo
ili preveliki ili je premali ili je prelak ili pretežak , uvijek nešto

a ovo o cijenama ovdje i ''tamo'' , ma ti trgovci ne da pretjeruju , engo su kao oni likovi sa giljotina :axe:
jednostavno precjenjuju sve što je sa zapada kao da mi ovdje neznamo šta je bijeli hljeb :mad:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Slazem se, pravis prem svojim potrebama i iskustvu, a ovi originalni su tako skupi, jos kad ti ode neki dio moras kupiti originila, pa te tu jos uzmu, sve ok, ako ima posla, pa se stroj otplati. Ja na ovaj svoj mogu bilo koju pumpu da stavim, reduktor, sve se da ustimati.
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
ne kažem ja da je onaj beinderberger loš, daleko od toga...stroj je samo takav ali je bezobrazno skup i zato ga ne simpatiziram....
ja sam vječiti ekonomista, stalno kalkuliram i bacam neke računice...ako ima posla on se relativno brzo isplati ali me do bijesa nervira ta njegova cijena...pa što to toliko vrijedi na njemu...
gazda binderbergera ga je sastavio za desetak ljubičica i bacio si računicu i matematičkom formulom došao do cijene ukalkuliravši troškove proizvodnje sa rokom otplate od 5 godina koji je i ineki realni amortizacijski rok pa podijelio na 60 rata i dobio računicu da te stroj mjesečno košta jednu ljubičicu tj 500 eura. truli kapitalistički režim, nekad su strojevi bili robovi čovjeku, a sad obrnuto...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Pa ko nam je kriv kad nemamo svoju proizvodnju, ko nam brani da proizvodimo i pridajemo njima. Ko bi to radio kad su sad popularni samo pravni fakulteti i neki menadzementi, proizvodnja nista, bar je u BiH tako.
Ovi mulci neznaju vijak zavrnuti, ne ceka nas vijetla buducnost sa ovakvom strategijom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
kažeš ko nam je kriv ............
pa svi su nam krivi a mi smo najkrivlji

ove dr.mr.pr menadžere nemogu ni da spominjem , proizvodnja nam čista nula , samo se rudna bogatstva kupe i te firme jedino i rade , i ovi derikože što ih nazivaju bankari

nego , poštujem ime stroja , poštujem i njegove mogućnosti ali nikako nemogu da svarim cijenu polovnog stroja koji je prešao polovicu svog života , trgovci UVIJEK se odnose prema njemu kao da je pred njim cijeli radni vijek

pa ni rols rojs nije besmrtan majku mu :prayer:

i nemože mi niko ubijediti da se ovakva mašina (profi) nemože proizvesti i kod nas
ako jedan priučeni svaštar (ja) može da napravi X stvari , ili jeden powershift (bez uvrede) može da napravi neku srednu varijantu te mašine
onda zašto neko školovaniji od nas ne bi mogao napraviti i profi mašinu

samo je potrebna volja , i nažalost finansije :roll:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
potrebna je i malo bolja bruslica, da je tebi bolju brusilicu gdje bi ti bio kraj
 
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
220
slažem se s vašim tvrdnjama komšije no samo bih replicirao (kako bi rekli naši političari). u mojoj lici bolje zarađuju i žive pravi istinski majstori (zidari, mehaničari, stolari, tokari...) nego ti dr.mr...ali pod uvjetom da ti dr.mr...nisu politički aktivni...heeee...

dnevnica takvom svestranom majstoru je od 500 kuna pa naviše....

svaka čast i tom binderbergeru što je napravio tipični švapski stroj...kvalitetan i jednostavan ali bezobrazno skup...pa da ga mi balkanci "precrtamo" i doradimo u svom stilu za malo para...
 

Å¡ole

Član
Tu od
18 Velj 2011
Poruka
78
Da bio sam u gudovcu sa novim strojem , prodajem i rabljenog što je na oglasniku on ima 8000 radnih sati i dajem garanciju godinu dana na njega, strojevi su kompaktni čvrsti i učinkoviti mi ih koristimo u radu od 2001 godine , prije 3 mjeseca sam prodao jednog sa 9000 sati isto sa garancijom godinu dana , čovjek je oduševljen , radi sa njim tri mjeseca i uspio je pokrenuti posao , počeo izvoziti itd.. mislim da stroj vrijedi svake kune ili eura , ali opet takav stroj kao što su neki rekli mora raditi minimalno jednu smjenu svaki dan to je jasno svima ukoliko netko nema potrebe sa tim njemu niti netreba. Mišljenja sam i da ako kupuješ neki stroj a ima 8000 radnih sati i još dobiješ garanciju na njega onda to nešto govori i o kvaliteti stroja. Uostalom svake godine u 2-3 mjesecu se dobivaju sredstva od ministarstva gospodarstva za ulaganje u novu opremu , firma kojoj sam prodao novoga dobila je 120000 kuna lani za njega , mogućnosti postoje . Ako ko ima pitanja u vezi rada slobodno pitajte .
Na pitanje zašto je skuplji od tajfuna ? Mislim da se ta dva stroja nemogu upoređivati jer nisu u istom rangu jer je tajfun puno manji stroj oni ni nemaju ovako velike linije.
Šta se tiče promjera do kojeg stroj preradi mislim da se sva roba preko fi 45 ne isplati raditi na liniju jer ima puno više ostataka prilikom kalanja na recimo 12 djelova, mi imamo princip da sve preko fi 45 ide u metricu .
Za sva pitanja stojim na raspolaganju
Pozdrav
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
pogledajte ovaj neobičan sistem cjepača
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ao-s8MrOHdQ&feature=related[/YT]
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
koliko ovo može koštat i kakve su to gume na traktoru
[YT]http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=qUIfHb-HNdw&NR=1[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
koliko ovo može koštat i kakve su to gume na traktoru

jedan od bržih cjepača koje sam gledao na ovakvim strojevima
mada meni se ne svidja opcija sa lancom za rezanje :(
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ima li neko iskustva sa ovim ekscentar cjepačima na kombinerkama ?
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=HQ755jYmjC4[/YT]
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
@power
Kako tvoja mašina , radi li se , ima li posla ?
I koja je cijena usluge sječenja i cijepanja , makar okvirna
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Nema nekog posla, ove godine sam uradio svega nekih max 400 metara, a cijena je 6 EURa za 10 metara. Stroj sluzi bez problema, nema zastoja, da nesto ne stima vec bi ja to doradio. Na prodaju je pa ako ko naleti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Misliš 6 evra po JEDNOM metru za količinu od 10 metara :scratch
 

Najnoviji postovi

Na vrh