• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombinirane mašine za rezanje i cijepanje ogrijevnog drveta (firewood processor)

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
ma naravno 6 EURA/metru prostornom, ne idem za manje od 5 metara i to nastojim da je blizu ili usput, obicno su za kucu po 10 metara, najvise do 25metara.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Šta misliš o točkovima 450mm za rezanje drva , dali je dovoljan prečnik

Inače imam te točkove originalne i planirao sam ih za neku varijantu woodmizera ali to mi je prevelika investicija za neku bliskiju budućnost pa sam možda planirao uraditi neki jeftinjak za rezanje i cijepanje pošto za takvu mašinu imam veliku većinu komponenti , nebi mi trebalo skoro nikakvo finansijsko ulaganje osim testera
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
Šta misliš o točkovima 450mm za rezanje drva , dali je dovoljan prečnik

Inače imam te točkove originalne i planirao sam ih za neku varijantu woodmizera ali to mi je prevelika investicija za neku bliskiju budućnost pa sam možda planirao uraditi neki jeftinjak za rezanje i cijepanje pošto za takvu mašinu imam veliku većinu komponenti , nebi mi trebalo skoro nikakvo finansijsko ulaganje osim testera

Imaju ti dosta ti točkovi od 450mm ja na svom banzeku imam 500mm i to radi odlično a pogotovo ako su aluminiski.nemaš onda nikakvih problema.

ja sam kupio woodmizer lt 15 i teba mi stići ovaj tjedan i sam sam planirao ju radit al dosta je posla i zajebancije pa sam ipak odlučio kupiti novu.
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
Imaju ti dosta ti točkovi od 450mm ja na svom banzeku imam 500mm i to radi odlično a pogotovo ako su aluminiski.nemaš onda nikakvih problema.

ja sam kupio woodmizer lt 15 i teba mi stići ovaj tjedan i sam sam planirao ju radit al dosta je posla i zajebancije pa sam ipak odlučio kupiti novu.

jel to još sa AKCIJE bila je reklama u Šumarskom listu preko cjele stranice, a gledao sam to prije na yutubeu, prava stvar čestitke na kupnji
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
I sam znaš da sam te točkove predvidio za neku home varijantu woodmizera ali u nedostatku finansija za tu svrhu planirao sam da se preorjentišem na ovu mašinu jer mi tu treba minimum ulaganja , većinu imam a nadam se da ću zimus imati i vremena za to
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
jel to još sa AKCIJE bila je reklama u Šumarskom listu preko cjele stranice, a gledao sam to prije na yutubeu, prava stvar čestitke na kupnji

Je još je akcija pola pdv-a plaća wood mizer.vidjeo sam reklamu u šumarskom listu i ja. kupio sam ju u sloveniji jer je povoljnija dosta nego kod našeg zastupnika Pregimeksa (lopov).

I sam znaš da sam te točkove predvidio za neku home varijantu woodmizera ali u nedostatku finansija za tu svrhu planirao sam da se preorjentišem na ovu mašinu jer mi tu treba minimum ulaganja , većinu imam a nadam se da ću zimus imati i vremena za to

Znam da su ulaganja puno manja za banzek jer sam i ja sam radio pred 5-6g sebi.neznam na koji pogon će ti vrtiti banzek.ja sam napravio konstrukciju o 80x60mm 3mm stjenka i imam gore dizel motor 14ks. i imam problema sa pucanjem konstrukcije tako ako ideš na dizel motor 5mm stjenka i onda si bez brige. meni puca pokraj vara probao sam i otpšuštat var ali ništa.još nešto moram napomenuti da moj banzek sreže godišnje oko 1500pm drveta pošto uslužno radim tako da bi možda 3mm bilo za vlastite potrebe dosta.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Za glavnu vertikalnu cijev sam pribavio 120120X5mm , valjda bude dovoljno :weedman:
 
D

Darcomat

Guest
stroj za piljenje metrice, može obraditi do 15m u sat vremena, transportna traka dužine 4 m pogon preko traktorskog kardana ( PTO )
zanima me vaše mišljenje oko finkcionalnosti te dal je stroj kao takav zanimljiv, tj isplativ ako bih ga koristio 8 sati dnevno
cijena cca 8000€

zaboravio staviti link da vidite kako stvar funkcionira
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=z77kqqt4FQk"
 

Prilozi

  • rotomat5.jpg
    rotomat5.jpg
    58.8 KB · Pregleda: 2,242
  • rotomat4.jpg
    rotomat4.jpg
    52.9 KB · Pregleda: 1,573
  • rotomat2.jpg
    rotomat2.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 725
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
stroj za piljenje metrice, može obraditi do 15m u sat vremena, transportna traka dužine 4 m pogon preko traktorskog kardana ( PTO )

Njusim li ja REKLAMU, mozda?

Ako je, odustanite dok je vrijeme posto je reklamiranje ovdje ZABRANJENO.
 
D

Darcomat

Guest
rotomat

Njusim li ja REKLAMU, mozda?

Ako je, odustanite dok je vrijeme posto je reklamiranje ovdje ZABRANJENO.


nije reklama, čisto pitam ljude dal se takva naprava isplati kupiti jer sam u njemačkoj našao rabljenu, ipak ima tu ljudi koji mogu dati neki savjet.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Cijepanje drva

Meni je ovaj cijepač najjači od svih, stari ludi traper u akciji! Ja si več duže vrijeme planiram nešt takvoga napraviti ali neznam dali je kamionska felga dovoljno velika ili bi bolje pasala od nekog traktora! Sistem izgleda vrlo jednostavan!

Pitanje: Dali bi sa dodavanjem utega sa unutarnje strane felge u ravnini sa sjekirom dobio veči zamah a time i veču snagu cijepanja?

http://www.youtube.com/watch?v=2bVAAx3mMKY

Vidi budale u svakom smislu riječi!
http://www.youtube.com/watch?v=-E4GmFX3Puo
 
Posljednje uređivanje:

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
stroj za piljenje metrice, može obraditi do 15m u sat vremena, transportna traka dužine 4 m pogon preko traktorskog kardana ( PTO )
zanima me vaše mišljenje oko finkcionalnosti te dal je stroj kao takav zanimljiv, tj isplativ ako bih ga koristio 8 sati dnevno
cijena cca 8000€

zaboravio staviti link da vidite kako stvar funkcionira
[URL="http://www.youtube.com/watch?v=z77kqqt4FQk"

baš čudan stroj. bolje uzeti za 8000€ koji reže i kala trupac.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
nesto razmisljam da na ovaj svoj stroj postavim dizel motor da ga pogoni, trenutno ga pogonim sa traktorom od 65 KS, prvo to je prejak traktor za to, pa samim tim i potrosnja, drugo habam nepotrebno traktor, gledam po oglasima moze se naci dizel motora od auta za nekih 200 EURA sa mjenjacem, kakav bi tu bila potrosnja i racunica. Postavio bih taj motor sa mjenjecem i na prikljucak karadna upasao pogon sa poluosovine, a broj okretaja bih poesio izborom brzine na mjenjacu, e sad pitanje je kako blokirati poluosovine, najednostavnije bi mi bilo kad bih satvio motor i kombinaciju mjenjaca sa zadnjim pogono, ali takvih je malo u ponudi ili su prejaki.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Jedino je problem kaj automobilski motori nemaju regulator brzine, pa ti bude divljal gas (pod teretom se gušil, a na prazno išel u visoke okretaje). Bolje da najdeš motor od nekog traktora ili agregata.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
da to sigurno, nema zmajac pa bi ga tusilo, ali zamajac bi bili tockova banseka, masivni su metalni, promjera 800, koja bi npr bila potrosnja motora VW 1.6d obicni, na nekih 1500 o/min, opterecenje nekih prosjek 5KW, bojim seda je lambordini 12 ili 14 ks koliko vec ima bio premali za ovaj stroj, a njih ima u ponudi

nesto ovako mozda http://www.pik.ba/artikal/7516203/motor-dizel-dva-klipa-zracno-hladjenje/
 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Zamašnjak nema veze sa regulatorom okretaja. To imaju svi stabilni motori pa traži u tom smjeru. imaš lombardince i jače od 14 ks a pristupačne.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,909
to je vjerovatno na PVP, a ja sam na zamajac mislio da pomogne u svaladavanju kratkotrajnih opterecenja. To je zasad samo u razmisljanju, sve ovisi koliko posla imam pa da se ta investicija isplati u odnosu na pogon traktorom. ja mislim da ovi lombardini nebi trebali trositi vise o 1 l/h.
 
Na vrh