• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kombinirane mašine za rezanje i cijepanje ogrijevnog drveta (firewood processor)

kiza

Novi član
Tu od
18 Velj 2015
Poruka
2
Posedujem Tajfun RCA 400 joy, vec 3 godine, prilicno sam zadovoljan sa masinom. Godisnje kroz masinu prodje oko 1200 metara drva. Platio sam je 13000 e + 3000 elektromotor koji je pokrece. Mislim da za ove pare ova masina nudi mnogo vise od konkurencije. Ako nekog zanima nesto konkretno slobodno neka pita.

pozz
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Re: bansek cjepac izrada(pomoc)

Na ovom stroju dovoljan je samo jedan krivi korak i eto zla.... A i balvan treba dić gore.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,851
Re: bansek cjepac izrada(pomoc)

Bome niti ja. Ostačeš bez ruke kolega a najmanje bez nekoliko prstiju.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Re: bansek cjepac izrada(pomoc)

To nije cepač več giljotina :icon_hang:
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
Re: bansek cjepac izrada(pomoc)

Ima kod mene jedan takav u selu sa elektromotorom 5 kW,staje na prvoj kvrgi. Inače,radi na principu ekscentra.
 

Ivanos93

Novi član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
6
Re: bansek cjepac izrada(pomoc)

Hvala na odgovorima,u potrazi sam za necim sto brze cjepa pa ako nekog ima da se razumije u izrade cjepaca tu u rijeci i okolici da se javi
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,066
Re: bansek cjepac izrada(pomoc)

Najbrža je sjekira :p: a najbolje je na hidrauliku,šta jači motor to je brže naravno i pumpa
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
O ovom bi se vec dalo razmišljati
[YT]www.youtube.com/watch?v=bedrWbyetqA[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
514
Ako je u pitanju "pravi majstor" koji rukuje s ovom mašinom s videa, po meni, ali ne daj Bože, taj će ostati prije ili kasnije kraći za lijevu podlakticu ili šaku. Ako je PRAVI majstor, znači prije posla ide rakijica za zagrijavanje i podmazivanje duše. Pila mu prelagano ide prema dolje, previše petlja s lijevom rukom oko dodavanja i držanja drveta, a kalač mu je prespor , i u tom iščekivanju, prije ili kasnije čovjeku jednostavno padne koncentracija i dogodi se pizdarija.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,105
I ja ču samo reći kratko , spora i PREopasna.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Stroj je dobro zamišljen ali jako loše sproveden u dijelo. Prvo povečati brzinu sjekire, brzinu transportne trake i pod obavezno bi ugradio mehaničko držanje i dodavanje drva šta i nije neki baksuz za napraviti par lančanika, lanaca, malo željeza i valjak od hoblerice.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Sve je dobro kaj čuva kičmu i zdravlje . Pri tome mislim na sigurnost.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,105
Džaba ti čuvaš zdravljne i kičmu kada ode ruka.
Makar da je stavio neku cijev ili bilo šta sa lijeve strane lanca da ima ikakva makar psihička barijera dokle ruka smije da ide.
 

Ivanos93

Novi član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
6
Sta mislite o ovakvom cjepacu i dali bi se mogo prerpravit na benz/disel motor

Motor : 400 V - 50 Hz - 3500 W - IP54
Sila cijepanja : 8 tona
Pritisak ulja : 15,3 Mpa
Obujam spremnika ulja : 6 litara
Hod cilindra : 480 mm
Brzina sječenja : 5,4 cm / sek
Brzina povratka : 11,7 cm / sek
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,913
Pitanje ispaltivosti investicije, taj benzinac u kombinaciji sa tom hidraulikom nije za nekog veceg posla, dakle samo za sebe onda, e sad izracunaj cijenu tog cjepaca koji sad imas, plus investicija u prepravke, plus benzin (mogu zamislit koliko ce potrositi), plus odrzavanje i tvoj rad i znoj, mislim da nema ekonomije, kod nas cijepaju 3 eura po metru, a ti ces u to investirati znas sam koliko, onda mozes placati uslugu cijepanja dok si ziv, ili malo rekreacije i sjekira. Ali zasto skidas sa struje,
S atom brzinom 10 metara ces cjepati sigurno 5 sati najmanje, izracunaj benzin i svoj rad.
 

Ivanos93

Novi član
Tu od
24 Ožu 2016
Poruka
6
Hvala na odgovoru. Ne kuzim se u hidrauliku a i nemogu nac nekog ko bi mi to objasnio da nekom barem dam da mi napravi. A problem je u tome sto mi treba nesta brze da barem 3 metra po satu cjepa i da je na benzin ili disel motor
 

Najnoviji postovi

Na vrh