• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To je onaj dio dole za ispust kondenzata? Ako je, to je sigurno zahrđalo kak treba.
Ugrij ga pa ga probaj prikladnim alatom izvaditi ili ga jednostavno probuši na mjeru i pročisti navoj nareznicom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Imaš u Bahausu takav sličan, samo drugog imena, za 2 soma i 300. Pet let garancije pa kak mu bog da.

Ako trebas goli lagev od 100 litara znam za jednog, pa ako si kupac javi se na pp.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pa ovaj ti je 8 bara.
Razlika između ovog i Bauhausovog je samo u garanciji, isplati se platiti tih 200 kuna vise, barem ja tak mislim.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Bum pogledal, mada svi su ti leki levi, al mislim da za nekaj spuhat, odšerafit, i malo nekaj pošpricat bu dobar, 100 l je minimalno za doma, sve manje je premalo.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Isti, samo taj iz Bauhausa je 50 lit. I uz njega (na akciji) dobiješ još + pištolj za bojanje+ pištolj za odvidavavamje + pištolj za štemanje+ alat za prihvat raznih alata (četke svrdla i slično), Za 2000, 00 kn.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,393
Nije ti važna veličina posude već dobava samog kompresora.
Moj iža 3 cilindrs, 4kW i samo 87 litri spremnik.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Baš i ne vidim svrhu 100 litara kad je pumpa ista
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Kak ne kužiš, na onom iz Bauhausa 50 i 100 litara su pumpe i motori isti.

Ako imaš spremnik 50 litara tom kompresoru treba X vreme da nafila, ako je 100 treba 2X vreme.
Imaš više zraka ali da bi napunil 100 litara treba duže raditi, samim tim se više grije i kondenzira...
Jedino kaj u jednom punjenju mozeš iskoristiti više spremljenog zraka.

Pa ti sad vagni kaj tebi vise treba
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
A to znam, ali velim 100lit je minimalo za doma, ajde da je neki 50 litri vijčani, al taj košta oko 4soma, al taj more delat od 0do 24 bez gašenja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Za pravog vijcanog ni rezervara ne treba za po doma, a naročito ne 50 litara
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,493
Ovaj od 100 lit. I ovaj koji imam ja od 50 lit. Sa istim motorom i kompresorom isti par pastoli (samo drugo pakovanje - kolor). Bučan je, i dosta brunda dok nafila. Čis da jedva zadovoljava hoby - amaterske potrebe.:D
 
Na vrh