• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,936
A da nije separator puknut? Kad je mjenjan?
U kakvim intervalima radi kompresor? Dal radi konstantno ili radi kratko pa se ugasi i tak po nekoliko puta na dan?
Ima posudu ili direkt na cjevovod?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Kompresor radi stalno, samo tlacna sklopka pusta tlak u bocu kad padne na 9,5 bara, na 10 opet radi u praznom hodu. Separacija vode i ulja je u redu, samo sam pitao otkuda dolazi to ulje, ok voda je kondenzacija, ali ulje. Pitanje je samo iz radoznalosti.

Pitanje drugo , opet radoznalost ili cak mozda i primjena. Svakodnevno na kraju radnog dana kompresor se iskljucuje da ne radi bzvz i dopunjava tlak a instalacija rasipa. Svejedno i ako je kompresor iskljucen tijekom noci tlak u dvije boce (2x 800l) padne na nulu. koliko je ispaltivo ugraditi nekakav ventil koji ce na principu;
1. Kad se iskljuci kompresor ventil automatski zatvori glavni vod - elektricni ventil (od boce prema instalaciji)
2. kad se kompresor iskljuci, nakon nekog vrmenea kad tlak padne na recimo 8 bara, (radni je 9,5 do 10), ventil automatski zatvori glavni vod, odvoji boce od sustava.
Ovaj prvi ventil vjerujem sam da postoji, a ovaj drugi ne znam. Sta mislite o svemu sto sam na piosao. Isplativost, usteda el. energije za svaki dan punjenje boca od nule bara do 10, stednja rada kompresora, manje vode u sustavu, radni tlak odmah dostupan ujutro, itd
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Ajde najprije provjeri gdje se gubi zrak iz spremnika preko noći. Zatvori ventil pred spremnikom od tlačne strane kompresora
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
A gdje nece gubiti, pa taj zrak napaja puno strojeva, puno instalacije je tu.,
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Sredi to najprije ili zatvori ručno ventil iz spremnika prema potrošačima.
Imam 2 spremnika od 500 litara nazivnog pritiska 50 bara.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koliki je kapacitet instalacije?
Mogu obje varijante ..digitalno ili analogno..samo je pitanje paprike
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Pozz svima
Kakvo je vaše mišljenje o Scheppach kompresorima. U ovom slučaju 50l 1.5kW. Potreban mi je kompresor za amaterski rad, nekad produvavanja, ponekad duvanja guma, farbanje, podmazivanje pneumatskom mazalicom...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Ovaj bi mogao zadovoljiti navedeno osim farbanja, ima dosta dodatnih priključaka.
download.jpg
 

Mićko123

Član
Tu od
25 Tra 2021
Poruka
91
Koji je potreban protok za farbanje, ne treba mi za farbanje auta, mislio sam farbati metalnu kapiju i slično...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Mićko, ako imaš izbora, gledaj kompresor s remenskim pogonom. Takav je kompresor efikasniji, sporije se vrti, manje grije zrak, jednostavniji je za popraviti...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Nije problem u protoku, nego kondenzacija , treba ugraditi odvlaživač.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
S 50 litara obicnog na kraju cemo doc do toga da mu treba vijcani 500 l sa svim điđama.
Imam dva najjeftinija kompresora od 50l, jedan abac drugi CP i sve moje potrebe, a slicne su tvojima odrađuju bez problema. Vece ne zelim, nit imam potrebe.
Bauhaus je ok trgovina, mislim da svi imaju 5 god garancije.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Svaka rasprava na forumu ode u krajnost.
Ja imam neki 50 litara, jedna glava, marka FARM, kupljen u Vinkopromu prije 5-6 godina.
Obojao dva traktora, felgi, plugova, tanjuraču, kojekakvih sitnica, napumpao more guma i ispuhivao kojekakva sranja.

Za duže bojanje je preslab, često moram stati i čekati ga, a bojam na otprilike 3 bara. Za udarne odvijače, pjeskarenje i ostale alate koji traže velik protok zraka NIJE.

Za hobi upotrebu, dakle ispuhivanje, pumpanje guma, malo bojanja i slično, uzmi bilo kakav od 50 litara.
Ako trebaš nešto više, traži skuplje.

To je moje iskustvo...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja malo više pamtim ,i duže ..(i bilo bi čudno da ne komentiram i ovo )a znam da smo imali ili počeli s traktorom od 25-35 konja a sad u prosjeku imamo 60 neki i 100 .Ista projekcija je na auto ..Akumulatorska bušilica ..nekad je bila preporuka i stvarno rasturala 10.2 V, danas ništa ispod 20..o kapacitetu i momentu da ne pričam .Udarni također ..ista prića .Mobiteli , nekad smo gledali čiji je manji , danas .....Od svega toga nabrojanoga a ima toga još nitko se ne bi ni u snu vratio na ono na početku ..traktor od 25-35 ks ..udarna , mobitel ...Ni gumene čizme više ne valjaju ako nemaju termo uložak.
Samo taj jebeni kompresor nikao da se makne od 50 litara .
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,001
Imam einhell 25 litara 10 bara...

I za moje potrebe čist ok... Ispiriti filtere, napumpati gume i ponekad obojati sitnicu...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ja isto imam kompresor od 50 litara s jednom glavom, kako kažu dečki, za neke manje poslove čist ok, samo mu je mana što mu treba malo duže dok bocu napumpa, i kad ga duže koristim zagrije se glava pa ga treba malo pustiti da se ohladi. Ali za hobby posao, sasvim dovoljan.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,896
Imam ovoga, a pročitaj i ono pod#391
 

Najnoviji postovi

Na vrh