• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kompresori

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
105
Nema tu do temeljne + završne.

A o kakvom sušenju pričamo? Nitro temeljnu dok dođeš do kraja vrata, prvi dio će se već 3 puta osušiti. Pogotovo na ovim temperaturama.

Hemerite i takve boje baš i ne vole šprice pošto one vole da se deblje nanose četkom.

Da Hemerite i takve stvari valjaju, svi bi ih koristili. To su boje koje se koriste za ograde i stvari koje se ne mogu očistiti bez pjeskarenja pa prođeš jednom kistom svakih par godina i dobro izgleda.

Daj ti 2 ruke temeljne i 2 ruke laka i da vidiš kvalitetu.
Hvala na odgovoru Zorane ;) nekak si mislim da ću uzeti temeljnu i "završnu" a ovu boju ću ostaviti za ogradu kaj imam. Jel može kakva preporuka koju marku boje uzetida je kavlitetnija temeljna a završna boja bi bila tamno zelena.?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,136
Sve farbe, tipa Luxal, blijede na suncu, jedino autolakovi i boje za polj.strojeve su relativno postojane.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,635
Sve farbe, tipa Luxal, blijede na suncu, jedino autolakovi i boje za polj.strojeve su relativno postojane.
Sa tim da moraju imati utvrđivače u sebi istina da je malo skuplje ali za par godina se vidi kvaliteta ne blijedi poštojana ne pozna se svaka črknja na stroju uvo primjer
 

Prilozi

  • IMG_20230709_140752.jpg
    IMG_20230709_140752.jpg
    77.3 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20230709_140736.jpg
    IMG_20230709_140736.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 5

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,579
Najbolje su 2k boje.. Ali za vrata. Nitro temeljna + lak.... Mislim da ne treba pretjerivati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,419
I vi bute njega uvjerili da Hamerit kojeg ima doma ne valja nego da kupi neku drugu, kvalitetniju
:unsure:
 
  • Like
Reactions: ZKL

ZKL

Član
Tu od
17 Ožu 2022
Poruka
105
Ja bih samo htel da kad delam da stavim neku farbu da to drži da ne budem moral za 2-3 godine opet to isto raditi.Ovaj Hemerit sam friško koristil za rešetke na grabi za auto tak da još nemam nekog iskustva s njom budemo vidli kroz vrijeme.:unsure:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,136
Hammerite je vrh u svojoj klasi.
Ne znam koliko antikorozin pomaže takvoj boji jer ona već sadrži pretvarač hrđe.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,579
I zato ga nema smisla stavljati na dobro pripremljene podloge...

Ali je puno "mekanija" boja od bilo koje druge kombinacije
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,419
Ja bih samo htel da kad delam da stavim neku farbu da to drži da ne budem moral za 2-3 godine opet to isto raditi.Ovaj Hemerit sam friško koristil za rešetke na grabi za auto tak da još nemam nekog iskustva s njom budemo vidli kroz vrijeme.:unsure:
Ako hrđu ne očistiš kak treba nikakva boja ti nebu pomogla da ona ne izbije za kratko vrijeme.
Ja sam mišljenja da je 2k, 3k, 4k, troslojna.... jednostavno preskupa za garažna vrata u koja buš zapel.....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,419
I zato ga nema smisla stavljati na dobro pripremljene podloge...

Ali je puno "mekanija" boja od bilo koje druge kombinacije
Koja boja je mekanija, 2k ili Hamerit?
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,579
Hamerit je mekan za pop.. Zdit.


Evo par puta sam da koristio za neke gluposti... Brajdu i tako što nije bilo moguće dobro pripremiti.. I ogrebe se čim ga krivo pogledaš.

A npr poklopci šahti koje sam obrusio, antikorozin, nitro temeljna i neka crvena završna... Već godinama stoji sve.. A nigdje ni crtice iako se hoda po njima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh