• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Konjići

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
a jako mi je žao konja jer kad stojim kraj konja uvijek me preplave neki sentimentalni osjećaji i suze mi krenu i rado bito h da nisu bili tu gdje jesu i da nisu slušili za to što jesu.......:(
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ti konji su toliko zdravi da zdraviji nemogu biti.Oni su proizvodili serum za ljudsku upotrebu i stalno bili pod veterinarskim nadzorom.Ujahati se daju ali ih nebi mogao svako.Zapravo bilokojeg konja nebi baš mogao ujahati svako jer ipak treba imati malo "šlifa"za to.Treba ih prvo malo smiriti,mislim na jedan travnati ispust u trajanju od nekoliko tjedana.Pa im malkice prikazati bolji svijet i odnos čovjek-konj.Posle polako ujahati ili uvoziti i eto konjiča za bogove.
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Vjerujem da je tako, puuuno ljubavi i znanja im treba u početku a to početnik kao ja nemože. Biti će mi drago ako netko bude uspio, javite.....
 
L

lovac00

Guest
Ja jučer bio u Brezovici i ne puštaju unutra.Pitam jesu konji tu,veli tip da on ništa nesmije reć da za sve treba pitat direktora!
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Meni je to jako smješno, kao da nešto skrivaju! Ili več znaju kam če sa konjma. Ali mi je opet čudno da bi netko pokazal veliki interes, jer to su konji sa kojima treba puno radit a kad ih socializiras nisu za napoer. zato mi je čudno zašto ih jednostavno ne pokažu i kažu nešto više o njima. I na kraju udome konjo ljubcima!
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
Smiješno skroz, da su rekli tu su konji mogu se vidjeti a za sve ostalo direktor ima odgovor već ovako stvara se nepogodna klima oko svega toga. Tko zna što je upitno. A opet možda je sve u najboljem redu, ko će ga znati
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ja jučer bio u Brezovici i ne puštaju unutra.Pitam jesu konji tu,veli tip da on ništa nesmije reć da za sve treba pitat direktora!

veterinarsku inspekciju obavijestiti i sa njima pred vrata,pa ćeš vidjeti kako sve ide
 

2310980

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
137
po svemu sudeći neće ići sa inspekcijom jer da se boje konji bi bili dostupni za pogledati a ovako ništa od toga a i zakon o testiranju životinja je takav da im ide na ruku
 
L

lovac00

Guest
Kebir popmagaj!
Ždrebac malo legne pa se digne,kada legne ispruži se ko krepan to prije nikada nije radil,ima kao lagani proljev nije stolica onak tvrda ova je više vodenija nije voda onak kašasto.Neće nit jabuku jest inače bi pojel kubik.Sva mi je nekako čudan,ujutro je sve bilo ok a sad pizdarije!!!!:idea:
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Kaj si mu dal jesti?jel kao uzdiše povremeno?sumljam na kolike,diži ga i vodaj ukrug i odma zovi veterinara.Da sam se barem zajebo u prognozama.ogrni ga dekom i vodaj ukrug ako treba do sutra.veta obavezno zovi odma.
 
L

lovac00

Guest
Kaj si mu dal jesti?jel kao uzdiše povremeno?sumljam na kolike,diži ga i vodaj ukrug i odma zovi veterinara.Da sam se barem zajebo u prognozama.ogrni ga dekom i vodaj ukrug ako treba do sutra.veta obavezno zovi odma.

Da uzdiše i ležao je kao krepan,ti nisi odgovaral pa sam zvao onog znanca koji ima konje dao mu je 20ml vitalgina i u 11h ću mu još dat 10ml tako čovjek kaže.Tjerali smo ga barem dva sata dok mu crijeva nisu proradila sada je bolje,ali nije baš to još to!Počeo je jest sve sam maknul dao sam mu samo stočnog brašna dosta rijetko!Jeo nije ništa neobično nego inače kaže čovjek da se je najvjerojatnije prežderao sjena koje je dosta mlado košeno, dosta je sitno!Neznam jel ima sad svrhe zvat vet. on kaze da će dit dobro!Neznam..
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Ništa za jesti mu nedaj i deku na njega ali malo je šetnje 2 sata.Mlačnu vodu samo i ništa drugo_Oko pol noči malkice sijena pa ujutro isto tak ali pomalo povečavaj.Sijena se nemože prejesti i mislim da se prenajel nečeg drugog.Ipak su koliki ali malo blaži u pitanju.Jeli se znojil?Seti se čega se mogel prenajesti i evo moj broj ako bude kome trebalo(zlu netrebalo)095-8211-665.Nisam baš neki ali imam dosta brojeva i poneko poznanstvo.Budem jedanput nekaj napisal o kolikima i malo više o drugim opasnim bolestima.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Jesam glup,sad tek čitam kaj sam napisal.Dobro mu je dati malo tekuče kaše od stočnog brašna.Sutra pomalo sijena ali opet poslije tekuče kaše.Pazi jer se kolike mogu lako vratiti sutra ili dan poslije.Da nije sijeno pljesnivo ili trulo?Kašu napravi sa mlačnom vodom i nipošto mu nedaj stočno brašno suho-nikad.
 
L

lovac00

Guest
Jesam glup,sad tek čitam kaj sam napisal.Dobro mu je dati malo tekuče kaše od stočnog brašna.Sutra pomalo sijena ali opet poslije tekuče kaše.Pazi jer se kolike mogu lako vratiti sutra ili dan poslije.Da nije sijeno pljesnivo ili trulo?Kašu napravi sa mlačnom vodom i nipošto mu nedaj stočno brašno suho-nikad.

Deku sam stavil na njega,tekuću kašu od stočnog je pojel,danas malo sjena gricka čak hoće i jabuku nisam mu je dao pojest.Kaj se tiče sjena sjeno je prvoklasno,jedino ako je krivo zobanje da mu nije bilo previše.Trčali smo i danas oko sat vremena,bolje je ali nije to još kako treba bit.Dao sam mu i danas 5ml vetalgina,dojt će danas onaj čovjek kaj ima konje pa ćemo vidjet kaj dalje!Hvala na broju upisao,javim ti se kad projdu tegobe HVALA
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Da ga pustiš u sijenik sa 100 tona sijena neče mu biti ništa .Sijeno 40 dana nakon košnje izgubi sve toksine koji bi bili pogubni za njega.Konj nije krava da odgriza cijeli struk trave več bira usnama.On točno zna koja je trava dobra za njega a koja nije.Dobrro je da se kreče jer to potiče probavni sustav.Daj mu mlačnu vodu i opčenito sve mlačno(osim sijena naravno).Ako se nije znoio onda znači da je to bio jedan od blažih oblika kolika.Da se možda nije dočepao zobanja ili stočnog mrašna mimo tvog znanja?Nemoj ništa zahvaljivati jer to su užasne stvari za koje bi bilo bolje da nam se nikad ne dogode.Uvjek se mora u takvim slučajevima priskočiti u pomoč i to je za moj pojam normalno.Mislim da više inekcije netreba davati ali treba paziti sa prehranom sledečih dana. Sretno dalje sa tim .
 
L

lovac00

Guest
Evo moj konjić je još uvjek u banani.Ipak sam zvao vetrinara i kaže da ima malo oštriji šum na plućima,jučer je imao temp40 dao mu je AD3E vitamin i Sustrapen 15ml,danas je došao drugi i dao mu opet antibiotik kaže da kao ima malo šum ali da su mu zadnja kopita topla da je to od zobanja.Danas temp39,4 malo gricka sjeno veli vetrinar da mu ne dajem stočno ništa osim sjena,kakica uredna!!Sutra će valjda doći treći nemaju oni pojma!!!:scratch
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Jeli mu natječu zadnje noge?Digni mu zadnje kopito i dobro očisti i operi pa bi bilo lepo da poslikaš.Topla kopita nose sumlju na laminitis.Budem ti poslal broj moba od veta koji to kuži.
Oćisti box i stavi debelu stelju,očisti i operi kopita,uzmi plitku veliku posudu i nali vode u koju dodaš oko kilu kuhinjske soli.Neka konj u njoj stoji oko 10-20 minuta.Zovi onaj broj i boga moli da sam ja u krivom.
 
Posljednje uređivanje:

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Ako su kopita topla više nego inače,obavezno kopita hladit.Možeš ga izvest van iz štale i šlaufom i hladnom vodom iz pipe mu polijevaj kopita.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Topla kopita(tetive9 se i hlade tako nakon trka ili treninga.Ovde je riječ o mogučem laminitisu pa je početni postupak izliječenja drugačiji ali sličan.U plitku posudu naliti vode i dodati sol,očistiti i oprati kopita pa potom staviti noge u posudu da stoji oko 20 min do pola sata.Obavezno debela i čista stelja sa zamatanjem cijelih kopita.Ali to je več u domeni veterinara pa nebi sad u detalje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh