• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Konjići

F

Ferđolinac

Guest
Nisu baš često vani, ja ih nekad izvedem van pa ih ili prežem ili jašim, ali sad im planiram napravti koral da ih mogu pustiti. Jedna će se ždrebiti u 8. mjesec a jedna u 9. mjesecu, pustio sam ih pod posavca, a pored sijena dajem im zob.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Možeš im davati i malo kukuruza ili ječma s posijama - to malo smočiš i daš, moje to vole!
Pusti ih što više vani jer je štala za konje koma! Moje su vani od jutra do mraka! Imam ograđeno par rali zemlje sa pastirom i pojele su sve - ko golf teren! Moram ograditi još jedan komad pa da mogu mijenjati pašnjake da se oporave!
 
F

Ferđolinac

Guest
Zob kupujem pa onda kad mi nestane miješam sa kukuruzom ili dajem samo kukuruz, ali preko zime znam im dat i kukuružnjak, to im je navodno dobro za stomak, moje su dosta žive, ja ih izvodim samo preko vikenda pa im planiram
napravit neki manji koral, ne mogu pravit nešto veliko jer tu sad nemam mjesta, ali sad za koji mjesec kad dođu ždrebad morat ću nešto napravit
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
U Velikoj Gorici i Lukavcu kod Zagreba! Danas sam bio također na izložbi sa pastuhom! Postaviću slike kad ih skinem!
 
F

farmerrica

Guest
SVE O KONJIMA(pasmine,briga,nastambe,jahanje,...)

Ima li netko Lipicanere :?: :?: :?: Mene zanima kupnja kobile Lipicanera(prije sam htjela posavca ali sam se predomislila).Treba mi konj za jahanje i zapregu, a to je Lipicaner, a poslje bi kupila pastuha Hrvatskog Hladnokrvnjaka, pa bi ih parila s njim :!: :!: :!:
 
F

Ferđolinac

Guest
Re: SVE O KONJIMA(pasmine,briga,nastambe,jahanje,...)

Lipicanci su super, samo moraš malo više reći, do koje cijene bi najviše išla,( npr. ako hoćeš nižu cijenu, moraš uzet malđe otrilike do 2 godine, ali ih onda moraš sve sama učiti i jahati i prezati. A ako hoćeš odmah jašiti i prezti morat češ malo više platit, i za to su ti nabolji konji od 5 pa nadalje godina)dali hoćeš sa papirima ili bez (Naravno da su sa papirima skuplji), dali hoćeš kobilu ili ždrebca...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@farmerrica: NE OTVARAJ NOVU TEMU AKO VEĆ ISTA POSTOJI!!

sad sam spojio s temom konjići i neka tako ostane..
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Međusobno križanje lipicanaca sa papirima i drugih konja u nije dozvoljeno! Ne kažem da to ljudi ne rade, ali nije poželjno!
Ne znam što bi se dobilo križanjem lipicanaca i hladnokrvnjaka! Nije mi jasna nakana! Od kuda iz Zagorja si ?? :shock: :shock: :shock:
 
F

farmerrica

Guest
Ovako htjela bih jednu smeđu i jednu bijelu ždrebicu Lipicanera bez papira, cjena oko 4000 kn(ipak je to ždrijebe), sama bi ih prezala ali bi ih dala nekom na ujahivanje i parila bi ih sa hladnokrvnjakom jer me zanima kakvi su mješanci toplokrvnjaka i hladnokrvnjaka :!: :!: :!: E sad me zanima kolika bi cijena bila ujahane i/ili prezane kobile Lipicanera stare 4-5 godina (dali je prezana nije bitno jer ja to znam napravit pa onda nije potrebno) :?: :?: :?:
 
F

Ferđolinac

Guest
Kod nas u Slavoniji teško ćeš nać ždrebe lipicanca za 4000 kn, nezam kako je kod vas ali ovdje ti treba oko 5-6 tisuća kuna, a znam za jedno ždrebe lipicanca bez papira čovjek traži 1000 eura. Ja ti imam križanku hladnokrvnjaka i toplokrvnjaka, i imam jednu Lipicanku, imaš slike na drugoj stranici. A za ovo drugo, naravno bez papira možeš platit oko 15000kn, možda možeš naći i nešto jeftinije. Ja sam ti svoju Lipicanku platio 9000 kn, imala je 2 godine.
 
F

farmerrica

Guest
Puno ti hvala :!: :!: :!: Ali ja ću nabavit kobile za jedno 11 mj. pa ako ništa drugo kupit ću onu kobilu koja je stara 15 godina jer sumnjam da bi ju netko baš kupio pa mislim da će ostat neprodana, onda joj se možda posreći pa ju ja kupim(uzet ću broj od tog čovjeka).Nego što se tiče prehrane konja čime ih vi hranite, ja bi ih hranila sjenom (uvjek dostupno), zob (o,5-1 kila ujutro,ovisi o tome koliko radi), i kukuruzom (1 klip ujutro), a čime ih vi hranite :?: :?: :?:
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Ispaša, ispaša ....! Ako je moguće konjići moraju biti vani! Sve ostalo je ok! Jabuke, kruške, mrkva itd! Sol. :) :) :) :)
 
Na vrh