• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Konjići

F

Ferđolinac

Guest
Moja dorka se ždrijebi u 8. mjesecu, ako ti uzimaš za 11. mjeseci, moje ždrijebe će imat 9. mjeseci, pa ako se dogovorimo i ako ti nije daleko, možemo i trgovat. Ja svoje hranim sa zobi, sijenom i kukuruzom.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Da se malo osvrnem na cijene! Ja imam lipicanku ždrebicu staru 9 mjeseci sa papirima! Jedan čovjek mi je nudio 10 tkn i nisam je htio prodati! Neki kažu da sam trebao odmah! Cijene od 4000 kn su smješne jer toliko vrijedi konj na kile ( ako ima 300-350 kg x 12 kn ). Sve ovisi o konju, kako izgleda, genetika, papiri, ćud i naravno prvi subjektivni dojam! Što se posavki tiče npr. dobra mlađa kobila vrijedi od 8000 do 12000 kn! Netko tko nezna koji je put da bi se došlo do ovakve ždrebice-lipicanke i da to traje u mom slučaju skoro 2 godine nek i dalje misli da će jeftino kupiti dobrog konja. :scratch :scratch
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Tek sam sada pogledao video iz Lukavca! Tko je autor filmića! Morao si me pitati za dopuštenje za snimanje! He, he ... :D :D :D :D :D :D
 
F

Ferđolinac

Guest
Gledo sam malo po you tubeu i naletio na to, i sjetio sam se da si pričo o toj izložbi. Nisam znao da si to ti snimo, pa sam stavio na forum... :) :D :) :D
 
C

Connie

Guest
Veliki pozdrav svima ja sam nova na forumu i ja bi si htjela nabaviti kobilu u jesen 09', sad me zanima kolika bi cijena bila jednoj ujahanoj, doratoj, lipicanki, staroj više od 10 godina ovako za rekreaciju(galop po šumi i livadama i za po naselju se malo projahat...) ??? A želim stariju od 10 godina jer nisam baš neka iskusna jahačica pa sam čitala da je za neiskusne jahače bolje da konj uči jahača a ne jahač konja!!!
 
F

Ferđolinac

Guest
Ujahanu lipicanku stariju od 10 godina možeš naći za oko 10000kn. Možda negdje nađeš i jeftinije. Imaš na 3 stranici lipicanku, stariju i jeftinu ali nije dorka.
 
C

Connie

Guest
Pročitala sam ono,ali šteta šta nije dorata inače to mi se čini jako jeftino,možda nađem na njuškalu to šta tražim!!!Svejedno hvala!!!
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Nisam ja autor filmića već se nalazim na njemu! :? :? :? :? :?
Za Connie - imam jednog pastuha posavca od prijatelja! Zove se Sokol malo je viši i izduženiji od standardnog posavca - prekrasan konjić! Ima 4 godine i tako pametnog i mirnog pastuha nema u Hrvatskoj! Ujahan i uvožen! Na izložbi konja vlasnik ga ostavi nezavezanog među kobilamai pastusima i on čeka - nešto nevjerojatno! Ako te zanima reci!
Znam, svi žele kobile jer misle da su mirnije, ali ja sam promijenio mišljenje i sad se vozim i jašim svog pastuha!
Uz to jahati na pastuhu koji frkće i šepuri se nije isto kao kobilu koja ima pognutu glavu i nema temperament!
 
C

Connie

Guest
Puno ti hvala Jaga, znam da su pastusi Posavca jako mirni, ali meni se više sviđaju kobile i želim visokog konja 1,70 u grebenu, a posavci su oko 1,45 u grebenu!!! Tako da ništa od toga, svejedno puno ti hvala!!! =]
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Malo su viši! Ovaj o kojem pričam je barem 160 cm možda i viši. Nema veze, sretno s nabavkom!
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Mali i mršavi! Volim veće i jače konje! Moj patuh ima prsa široka skoro metar! Kad ga pogledaš od napred usereš se od straha!! HE, HE!!!!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
 
F

Ferđolinac

Guest
Nemam ništa protiv posavaca, hladnokrvnjaka i drugih većih i teži konja, ali puno su mi bolji konji visine u grebenu nekih 170 cm i nešto manje težine(ne previše mršavo ali ne i pre debeli npr. Lipicanci), konji moraju biti gizdavi, podignutih glava i razigrane naravi da bi bili pravi.
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Razigrani??? Da vidiš mog pastuha kad se zaigra, a tek kad je u blizini kakva kobila! Postoje predrasude da su hladnokrvnjaci i posavci manje temperamentni od "toplokrvnjaka", po meni su oni samo na prvi pogled takvi jer su u biti mirniji i staloženiji da ne kažem pametniji! Jedna moja kobila posavka je živi vrag. Na pašnjaku po cijeli dan jurca, lipicanka je brža od nje, ali nema više kondicije! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
 
F

Ferđolinac

Guest
Babina Greda "Konji Bijelci"
13.-14. lipanj 2009.

U prvom dijelu manifestacije bira se najljepša zaprega. Nakon toga održava se natjecanje u slijedećim disciplinama:
sklapanje kola, vezanje repa, uprezanje konja, vožnja na paliji i tekličko jahanje.

Slike:




















Video uskoro! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
W

Wilma L.

Guest
:D ,

Sve sam proćitala i prekrasni su vam konjići!!! :rolleyess:
I moji su,meni najlepši :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Kada naućim stavljati slike upoznaću vas sa njima..,ako vas zanima!? :?:

Samo su dva..,ima li ko viška,da ga udomim,hi,hi???
 

Najnoviji postovi

Na vrh