• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Konjići

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
blaf0287.jpg

Posavci i vatrugasna pompa!!
 
Posljednje uređivanje:

Rajicevojezero

Novi član
Tu od
6 Lip 2013
Poruka
10
Konjarstvo je relativno malo, ali svi statisticki pokazatelji kroz godine ukazuju na kontinuirani napredak i povecanje interesa za uzgoj i bavljenje konjima. Ipak, iako uzgoj konja i konjicki sport cini tek mali deo u ukupnoj srskoj poljoprivrednoj i sportskoj aktivnosti, postoje svi segmenti i aktivnosti kao u modernim, velikim i ekonomski razvijenim konjickim industrijama, te stoga možemo bez ustrucavanja govoriti i o konjickoj industriji. http://poljomarket.rs/blog/235-sta-je-to-konjicka-industrija
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Možda kod vas,jer Srbija je uvjek bila naprednija po pitanju konjarstva od nas.Ovde je konjarstvo i "konjička industrija "samo politika.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ma nijeeee:) imamo i mi dobrih uzgajivaca samo sto je konjogojstvo kod nas vrlo zapostavljeno, trebalo bi poraditi na reklamiranju i predstavljanju samog konjogojstva i konjickih sportova jer je sve to velika nepoznanica(u RH)..
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Je imamo dobrih uzgajivača i dobrih konja . Ali nemamo jedinstvene udruge(saveze)nemamo državu,ministarstvo a HCK je toliko izrezan da moraš godinama čekati žig i putovnicu.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
L

lask

Guest
pozdrav konjari evo nisam bio jako dugo na forumu i sjetim se reko da vidim malo trenutno se borim sa kopitima i sve o njima jer mi je dosta loših potkivača ali i svakih dva mjeseca obrezivanje uzme dosta novaca pa ono ,ako tko ima kakav savjet,link,slike,štivo,baš me to zainteresiralo i gladan sam znanja o tome a mislim da bi svakome dobro došlo.neznam stavit slike pa dok skužim slike mojih konja.
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
pozdrav konjari evo nisam bio jako dugo na forumu i sjetim se reko da vidim malo trenutno se borim sa kopitima i sve o njima jer mi je dosta loših potkivača ali i svakih dva mjeseca obrezivanje uzme dosta novaca pa ono ,ako tko ima kakav savjet,link,slike,štivo,baš me to zainteresiralo i gladan sam znanja o tome a mislim da bi svakome dobro došlo.neznam stavit slike pa dok skužim slike mojih konja.

neznam, smijem li ovdje staviti link, al ima baš konjarski forum, mogu poslati link u inbox, tamo ima zbila sve kaj vas zanima o konjima i o kopitima, a ak se slučajno nađe da nekaj nije jasno pitate i ima stručnih ljudi koji mogu i znaju odgovoriti na vaše pitanje
 
L

lask

Guest
znači pratil sam bjelu liniju napravil rool na kraju kut je dobar stav ali desnu stana stalno zadnja udara po prednjoj. što sad?po mojem mišljenju prsti predugi ili...?
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Ide netko na Vozočašće iduće nedjelje na Mariju Bistricu, ja ću biti tamo, al sa autom, naoružat ću se fotoaparatom pa podjelim slike od tamo, lani bilo cca 400 jahaća i nekih 100 zaprega ( nisam ja brojio nego su tako rekli na razglas)
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
kakva je procedura kada vozis konja na natjecanje? dali se mora vaditi krv i traziti potvrda od veterinara ili ja dovoljna sama putnica- putovnica??
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Nekad je žrebe koštalo 5.000 maraka i trebalo je čekatati na red a danas je to dosta drugačije.Za ovu prvu bi trebal dobro spustiti cenu radi opče besparice makar ima besprekorne papire.Otac od ove druge je punokrvnjak uvezen iz Mađarske i dobar je trkač.Međutim treba pričekati još koju generaciju da se vidi kakva je kombinacija sa Boričkim arapima.Nije ujahana pa niti nezna ništa, pa cijena nemre biti neka velika.Uglavnom ove cijene su nabrijane i nema teorije da bude toliko dobil za njih.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Hvala Kebire...
...dobro kažeš ako nije ujahana cijena je stvarno previsoka
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Za ovu mlađu je hendikep kaj joj je otac uveženi punokrvnjak.Oču reči da se još nemože znati kaj daje sa Boričkim arapima.Ima djece ali nema unuka a kamoli praunuka.Mislim na nasledne osobine po liniji i rodu.
 

laik

Član
Tu od
27 Pro 2011
Poruka
371
Razumio sam ja tebe i prvi put šta si htio reći da se ne zna koji će se rezultat dobiti kod parenja sa boričkim kobilama-kobilom. Otac joj nije loš onako izgledom(po slici) meni je ljepši od majke.
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
kakve su cijene konja u srbiji??znam da su dosta povoljnije nego kod nas,ali ako bi netko mogao reci nesto konkretno...
koliko sam cuo,uvozna davanja(carina) po konju je oko 150Eur..
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Zanime me jel ima ko kakvog ponija doma? Zanimaju me karakteristike,? Nekak imam volju da nabavim jednoga za malu svoju princezu kćerkicu, kolko jedu, kaj jedu, kakvi su prema ljudima? Dal moraju bit u štali? Vani? Kak su na paši? Kak je preko zime?kak se moraju čistiti? Pa ako neko nekaj zna nek napiše. 😉
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Imaju moji susjedi par ponija.
Meni konji smrde i ne volim ih, pa ti nemam više informacija.
 

Najnoviji postovi

Na vrh