• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kontam - mali voćar

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Super informacije , za nepovjerovati šta svega ima u mišjakinji a mi se borimo protiv nje :scratch
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
:supz:Svaka Čast.
Pročitao sam danas sve od početka do kraja(tvoje predstavljanje),i šta reči,pa rekao sam u uvodu i još ću svaka čast:supz:
Malo je danas ljudi koji prvo svoj rad,trud,muku i snalažljivost podjele s drugim ljudima da mogu vidjeti šta je voćarstvo,povrtlarstvo i opčenito poljoprivreda malog poljoprivrednika (počeci).
Svi kada gledaju poljoprivrednika vide dobre traktore,kako kukaju i bla bla.
Žao mi je što i ja nisam moja 2 he voćnjaka pokazao od početka početaka ali jednog dana stavim i ja ?
Svaka čast i sretno s voćnjakom i povrtnjakom Poz..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hvala hvala. Ja iskreno, a kako bude... :) Sad sam uvidio neke propuste početničke i pametnije bi slušao struku. Jer nevjerovatno koliko voćka pored voćke može odudarati, a razlika samo u intezvinijem navodnjavanju. Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne ne, ništa veliko. Samo onoliko koliko mogu ovladati tehnikom i mehanizacijom sa kojom raspolažem. Za extra profit i luksuz u životu imam druge izvore prihoda. Poz
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Dobar dan,
a gdje nabaviti lučice za sadnju autohtonog češnjaka ? Domaći jari, slavonski ozimi, domaći ozimi ili petrinjski ozimi ?

Hvala
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Preporučio bih da potražiš u Antunovcu preko nekoga. Uspoređujući sa ostalim meni se pokazao najbolji. Ako nenađeš naći ćemo nekako, ima jedan forumaš neku zalihu, ako te nije kontaktirao već, pogledat ću mu ja nadimak pa ti javim. Poz
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ovaj desni je iz Antunovca. Svi su sađeni početkom 12-og mjeseca. Kasnilo se dosta.
enjakantunovac.jpg


A ovaj fenomen još pokušavam otkriti ali mislim da sam 80% otkrio :) Zašto je zemlja suha i bez korova na području gdje nema luka? :)
enjak.jpg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
izvini ako sam propustio pa postavljam pitanje na koje si možda dao odgovor.koji razmak ti je između redova i sa čim si pravio kanalice?(redove)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Ne znam, prepustio sam to bakicama da rade "baštovanski", prvi puta pa da vidim relaciju ručni rad - sušenje - vezanje = ulaganja - prodaja. Provjerim pa ti javim.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Ne znam, prepustio sam to bakicama da rade "baštovanski", prvi puta pa da vidim relaciju ručni rad - sušenje - vezanje = ulaganja - prodaja. Provjerim pa ti javim.

ok.meni se čini sasvim ok,jer se da međureno obraditi protiv korova,nema prskanja itd....
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Najbolji filter za vodu, separacija.
dsc01371medium.jpg

dsc01372mediumh.jpg

dsc01374medium.jpg

dsc01375medium.jpg


Nema gubitka protoka, jedino iziskuje dodatnu pumpu i utrošak goriva, ali što odvaja iz vode je nemjereljivo :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo malo veći kvar na kinezu. Zupčanik koji vrši prijenos na radno tijelo. Šogi šaltao nogom bez kvačila i polomio zupčanik :/
dsc01376medium.jpg


Rješit ćemo ali opet gubimo vrijeme, inače kinez se stvarno pokazao kao DIV.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
Baš me interesira da li bi šogi šaltao na svom autu bez kvačila?



Dobro kažeš. Al eto,misli je da je kinez valjda nepokidiv.


Nego kontam,koliko je on odradio kod tebe ? Jel cesto u pogonu?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Uh ne znam koliko ima radnih sati. Non stop je u poslu. Danas ga je Petar sastavio i nastavljamo dalje, ali već je tvrda zemlja pa teže ide. No problai bi ove godine i kopanje kanala :) Preko zime bi probao grijanje plastenika, skine mu se hladnjak i stavi neki rezervoar za vodu + mala pumpa na 12 v da tjera u krug pa da vidimo :) Nije veliki potrošač pa neka čekića :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Do danas ga zamjenjivao manji kinez :) Ruke mi otpale, kako mi falio đoni :) Sjediš a frezaš ;)
okopavanjebreskve.jpg
 
G

GROF

Guest
., uh., jedva najde temu o tebi!!!

., lip TI pozdrav forumski prijatelju Kontam!, kako tebi?, tako i tvojoj predivnoj obitelji!!!., fala TI doneba na dobrome društvu i svemu popratnom ča ide sa tim dobrim društvom., bilo je predobro pa je brzo završilo., ALI!, zato TE čekam kodmene u mojoj Liki - Jezerani na revanšu!., ove godine - jeseni, pošiljka Ličkoga krompira mora na put Slavonije! ILI ja - moja malenkost stvarno više nimam ča tražit u Slavoniji!?., onaj tvoj dobar savjet za izgovor punici je upalil ALI samo sada., tako da ove godine nima izgovora., moral bi se i TI selit., ako NE iz cele Slavonije., ALI bi kvart moral minjat., heheheee ...

., fala TI dragi moj forumski prijatelju!, pozdrav Zvonisu i Petru! ..., Bog!, čitamo se ...

., p.s., eh TI njegovi Cinezi!., ča nestignedu delat - odradit "veliki" strojevi., to deladu -odradidu pravi pravcati "živi" Cinezi!!!., jednostavno dojdedu ljudi i izmotikadu ledinu, to je to ..., ni druge ...

., trajni nasadi ko i ovi godišnji su izvaredni!., PAPRIKA ocijena čista petica., moreš konkurirat zemlji izlazećeg sunca - Makedoniji!.- ...
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh