• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kontam - mali voćar

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jučer sam se malo igrao sa trimerom ;) Strašno je korova, tko zna otkad nije košeno.

Danas...
Obrisan neispravan link.

Jučer...

Obrisan neispravan link.

Đungla...
Obrisan neispravan link.

Rezultat ;)

Obrisan neispravan link.

Nemoguća misija ;)

Obrisan neispravan link.

Ovdje čak ima i voćki ;)

Obrisan neispravan link.

Dobro sjeće kawasaki, ali suhi čičak nema šanse... Moram ga danas uslikati.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Pozdrav!!
Pretpostavljam da ideš nožem, pa mislim da bi trebalo ić.. al, kad se osuši, u proljeće ga zapali.
Ali, pa ti ćeš magistrirat propise, zakone i sl., za koju godinu kandidiraj se za ministra poljoprivrede i imaš glas od mene.
Svaka čast, samo naprijed!
E, da, pa kad će traktor, pa da popijemo aldomaš!!!!
Jel si odlučio što bi, mislim do koje snage bi išao?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Rikno sam danas, grabljao sam ovaj korov, uh :evil: Ne sjećam se kad sam zadnji put grabljao :| Naletio sam na ose, u zemlji imaju osinjak, i ja ih zagrabljo, kad su izletile :mrgreen: Nisam siguran, ali mislim da sam u onom starom voćnjaku to rješavao sa naftom i krpicom i to izjutra dok još nisu izašle van. Ima tko kakav savjet?

Petar jesam sa nožem :) Kako bi drukčije ;) Bilo je nešto i suhog pa sam odmah zapalio, ovo ostalo će čekati proljeće. Moram proći sa trimerom da rješim sve zaostatke, a našlo se tu: lonac, neko krzno, neko željezo, brdo cigli i klinova, pokoji akumulator, brdo teglica, metalna cijev koja viri iz zemlje, tonu psećih kostiju (vjerovatno od dinosaura :mrgreen: )što li neću sve naći ;) Izbor traktora ovisi o tržištima kapitala, jednom kreditu i opčenito o mojoj financijskoj konstrukciji :| Vjerovatno neki kinez, brdo konja a povoljno, za mene početnika dobro. Ako nešto rikne neću biti kriv ja nego kinez :mrgreen: Jel si se vratio?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jesam, sad ganjam neke ispite još par dana i onda laganini, malo branje kukurauza, malo šuma, malo oranje i tak.....
Ose riješiš tako kao što si naumio, ili sprej za njih al isto izjutra, mada mi je to sa sprejom previše fensi-šmensi, al...
Ak budeš free tamo od četvrtka javi se pa će bit neka cuga
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Za insekte oko i u kuci sam koristio veterinin neopitroid. Preparat je jako dobar. Lagani miris osjetis samo kad spricas, a poslije se ni ne osjeti, a jedno tjedan do deset dana ako kisa ne ispere niti jedan insekt nece niti blizu, a ko koji i zaluta, samo se okrene na ledja. Zanimljivo da je neoptroid ljetos otjerao i gustere kojih sam imao hrpu oko kuce, a nakon tretiranja su nestali.
Sto se tice paljenja trave ja sam isto ovakvih djungli imao koje sam samo trimerom i malcerom potukao (proljetos) i nisam nista skupljao vec sam ostavio. To je sve propalo, vise manje, u zemlju i kad je probila nova trava samo sam, tamo gdje sam inicijalno isao sa nozem nastavo sa flaksom. Flaks je zgodan jer za razliku od noza, sasjece travu u male komadice. Ok, drukcija je situacija posto sam ja poceo u proljece i stalno je kroz otkose probijala nova trava.
Paliti sam morao granje posto sam rusio i stabla.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Petar naravno, no malo mi je škakljiv četvrtak, ali dobro.
Smiljan upoladam slike, pa ćeš vidit gomile :) Nemrem to ostaviti ;) Nego jel taj preparat dobar i za stršljene? Sletili na trule jabuke, frka...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Masakar trimerom Kawasaki :lol:
Obrisan neispravan link.
Gomile...
Obrisan neispravan link.
Panjevi od starih bagrema.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Mladice sa gustim korov, katastrofa za sjeći.
Obrisan neispravan link.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Na ove trule jabuke dolazi ekipa stršljena :(
Obrisan neispravan link.
Bivša nemoguća mislija ;) Neki lješnjak je odozada, samo se previše spustio, jel se on reže što god?
Obrisan neispravan link.
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Kontam kaže:
Petar naravno, no malo mi je škakljiv četvrtak, ali dobro.
Smiljan upoladam slike, pa ćeš vidit gomile :) Nemrem to ostaviti ;) Nego jel taj preparat dobar i za stršljene? Sletili na trule jabuke, frka...
Da, apsolutno. Gnijezda strsljana negdje u blizini kuce su me i natjerale da idem po neopitroid. Neopitroid imas u dva oblika: prasak i suspenzija za razrjedjivanje. Prasak prodaju po humanim ljekarnama (naljepnica Pliva) a suspenziju (mislim da ide 5ml na 10 litara vode ili slicno, pise u uputi) po veterinarskim ljekarnama (naljepnica Veterina). Ta dva proizvoda su apsolutno jednaka (izlaze iz istog pogona) ali preporucujem suspenziju. Prasak je bezveze: em se tesko aplicira em ostaje bijeli trag. Tekucina je apsolutno za preporuciti: nema mirisa, duze stiti, ne ostaju nikakvi tragovi., aplicira se spricom pa mozes sve rupe pospricati. Uredno mozes spricati i fasade i unutar kuce. Ne ostaju tragovi. (to inacekoriste u stambenim zgradama za borbu protiv mrava i zohara). Takodjer, neopitroid koriste stocari da se rijese insekata u nastambama i na zivotinjama (mogu se spricati krave, svinje, psi samo ne smiju macke). I naravno mora se paziti da se ne spricaju sluznice.

Sto se lijeske tice, ako je zelis zadrzati mozes je formirati u stablo tako da ostavis jednu najjacu granu koja ide iz zemlje ili ako zelis grm (sto i jest prirodni oblik te je preporucljivije za pojedinacne biljke) ostavis npr tri najjajce. Ostalo mozes odrezati ili stihacom iskopati pa dobiti sadnice :)

A ono crno sto se vidi na jednoj fotki je Newfoundlander? :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Hvala ti na ovim infoima :| Ono crno je krvopija :) Reži na mene, laje, mota se u blizini i samo reži. Lud pas sto gradi, nemre naviknuti na mene nema šanse. Kad dođe gazda miran, razigran kao štene :D Mješanac hrvatskog ovčara i nekog bijelog nepoznatog :) Nastojim nikada ići bez trimera ili grablja :mrgreen:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Aha, zato i jest slikano preko ograde :) on ocito taj prostor smatra svojim prostorom i cuva ga, a ti mu dodjes kao uljez, sto god ti mislio o tome :)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jednom sam ga mitio sa montana sendvičem i ništa, kakav ker :mrgreen: Danas ću probati sa nekim krumpirićima i telećim koskama :lol: Ide taj i u štetu, drugi salašni susjed ga tjera puškom, ali doslovce, no ne bježi on :) Osjeti kuje za parenje i lud :lol: Kad mu dođem u blizinu (a nastojim ga zaobići u što širem krugu) spusti glavu, izbaci zube, spsuti prednje ngoe i kao da će skočiti, probat ću ga uslikati :?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
He he, jučer mu gazda nije dolazi, nije imao hrane, a ja mu donjeo neku konzervu poluotvorenu, dobrano sam imao mira :lol: Nije lajao bar sat vremena :lol: Popustit će on za jedno mjesec dana ;)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da se pohvalim ;) Prvi kineski proizvod u mom OPGu :| Kinez kao kinez morao sam otkloniti neke nedostatke na samom početku :lol:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

To je inaće bušač rupa za stupove. Sthil košta oko 6500 kn + 1700 kn svrdlo. Ovo kinesko čudo sa austrijskom licencom sam platio 1800 kn i to sa 2 svrdla :scratch Ne žalim se, no vidit ćemo kako će bušiti. Do sada je probno izbušio desetak rupa i nije bilo zamjerke osim što negdje nije mogao prokopati dublje od 40 cm, a potrebno mi je da uđe cijelo svrdlo da na kraju rupa bude između 50 - 60 cm.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Obrisan neispravan link.

Stroj je strašan, osim što ne može raditi bez čoka :lol: Ima 49 cc i 2,2 ks, jači je od Stihlovog bušača koji ima 1,85 ks. Samo mislim da svrdlo ima jako veliku ulogu kod bušenja rupa :scratch Za sada napamet tipkam, ne znam dok ne odem na njivu, vjerovatno će mu tamo biti lakše bušiti, ali opet dok ne dođe do "tabana" a onda?? Vjerovatno za takav glinovit sloj treba ma nje "lakomo" svrdlo sa gušćim navojima, da lagano niže tu plastiku?

Obrisan neispravan link.

Jel zna tko koliko bi trebao biti omjer ulja i goriva. Naime gdje je nastao problem,kupio sam mu kvalitetno Stihlovo ulje na kojem piše 1:50 Daklem 1 litra ulja je dovoljna za 50 litara goriva. Meni treba omjer 1 litra ulja na 25 litara goriva. I koliko deci treba staviti u kanister sa 10 lit goriva? Ovo je sintetičko ulje kojeg izgleda ide duplo manje nego mineralnog kako sam čitao na nekim forumima. Jer inino ide 1:25 za 4% smjesu, ali to nigdje ne piše na stihlovom ulju, tamo piše 1 dl na 5 L a koliko je jaka ta smjesa? Ja sam za početak stavio na 10 litara goriva 4 dcl ulja, to je bilo prejako, jako je dimio, bacao ulje na auspuh i pravio čvarak na svječici, svječica je bila sva masna, strašno. Sad sam stavio 1 dcl na 10 litara goriva i sve radi, ali me kopka da nije slaba mješavina. Matematika svugdje štima, ali... HELP :?
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Stihl ...

The following mixing ratios are recommended:

With STIHL 1 : 50 two-stroke engine oil:
1 : 50 => 1 part oil + 50 parts petrol

Other brandname two-stroke engine oils with classification TC:
1 : 25 => 1 part oil + 25 parts petrol

Examples of the mixing ratio
For a mixing ratio of 1 : 50 you need 5 litres of petrol and 0.10 litres (100 cm³) of STIHL two-stroke oil.

Petrol quantity STIHL two-stroke oil Other brandname two-stroke engine oils
1 : 50 1 : 25

Litres Litres cm³ Litres cm³
1 0,02 (20) 0,04 (40)
5 0,10 (100) 0,20 (200)
10 0,20 (200) 0,40 (400)
15 0,30 (300) 0,60 (600)
20 0,40 (400) 0,80 (800)
25 0,50 (500) 1,00 (1000)


Hmm... Ovo sam iskopao na Sthilovoj stranici, morat ću dodati još deci u smjesu. 2dcl na 10 lit, 4 dcl na 10 lit bi išlo da sam uzeo neko drugo ulje valjda...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Je, tako bi bilo dobro, tako i piše na ulju, ali što je mene smelo... Stavit cu 2 dcl na 10 lit, a ovu smjesu što imam, samo razrijediti sa 9 lit benz i to je to ;)
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Meni su za Husqvarnu rekli da prvih pet litara stavim 2.5% smjesu, a onda dalje 2%. Dakle, 1.25dcl na 5 l za pocetak, a dalje 1dcl na 5l. Ovo 4% je mislim debelo previse te je normalno da je dimio.

Koji su to bili problemi na pocetku? Dali ima neki standardni prikljucak za svrdla, odnosno dali se npr. moze kupiti bolje svrdlo?
Usput, gdje si kupio stvarcicu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh