• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
iz moje perspektive, kad se jednom cijepiš, nema van više iz začaranog kruga...
virus će ponovno mutirati, nemaš prirodnog imuniteta i moraš krpati s novim cjepivom...
ko ono kad krpaju vindovse svaki drugi dan...patch... 🤭
zamalo se nebudu više pitali kad se ideš docijepit, nego patchat...
ja se odo testirat, nisam još danas u podrumu bil...🤪
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
I ti prihvaćaš tezu da je prenositelj virusa ubojica poput nekog u autu?
To je Markotićkina laž, koju je odmah trebalo prozrijeti i osuditi kao takvu. Ista vrsta laži kao i ona Pusićkina prije referenduma 2013. u da ne bude penzija ako ne uđemo u tamnicu naroda (eu), pa su svi penzići nasjeli na tu istu laž. Slično? Meni je tu i malo previše sličnosti...

Pa nek onda zabrane vožnju autima, da se to izbjegne. To je otprilike isto kao i držanje distance.

Nakon cjepljenja zaraziti se možeš u sljedeća tri tjedna sa slabijim simptomima i posljedicama kovida jer se imunitet razvija protokom vremena.
Da je cjepljena zarazna osoba nosila masku i držala distancu, ne bi zarazila druge. Upravo zato je preporuka nositi masku i nakon cjepljenja.
Čemu "cijepljenje" ako se nose maske i distanca?
I ja nosim masku - ispod brade. Jer opasnije mi je nositi onu koju imam u džepu nego biti bez nje...

Razgovaram s gospođama u dućanu, kojeg posjećujem par put tjedno; svega nekoliko njih su bile zaraženo (znatno više po kancelarijama istog dućana), a svaki dan prođe pored njih stotine kupaca. Po tome su trebale biti mrtve još prošlog ožujka...

Da, umiru ljudi od posljedica cjepiva.
Od cjepiva - posljedica koje se mogu razviti, se može umrjeti - od Zenece je od 35 000 000 cjepljenih umrlo oko 160 ljudi...
Tako...tako to ja vidim. :)
35m je još potencijalno na redu za isto...jer pitanje je kaj bude s imunitetom kasnije i od čega se bude umiralo.

Vele da je najbolji novi auto...i kad ga jednom počneš popravljati - nikad više kraja. Zato je najbolje taj auto (=imunitet) ne dirati sve dok se to može.

Božjom voljom sam došel na svijet, pa nek takvom voljom i odem, bez "pomoći" nekih koji mi "žele dobro".
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pa nek onda zabrane vožnju autima, da se to izbjegne. To je otprilike isto kao i držanje distance.

Vele da je najbolji novi auto...i kad ga jednom počneš popravljati - nikad više kraja. Zato je najbolje taj auto (=imunitet) ne dirati sve dok se to može.
Koliko bi mrtvih u prometu bilo da nema prometnih propisa?

Ako se auto ne održava redovito, popravci koštaju puno više, a glava je često u torbi.

Kaj se tiče imuniteta, jedan od načina je da se preboli blaži oblik bolesti. Nisam oduševljen novim načinom proizvodnja cjepiva, ali trenutno ne vidim bolji oblik zaštite. Bilo bi mi drago pročitati argumentirani prijedlog drukčijeg sprečavanja teških posljedica od bolesti. To sam već bil napisal, ali do danas se nitko nije javil argumentima, a mišljenja imamo različita (normalno i poželjno).

Ne želim niti slučajno da nekome prenesem bolest, neovisno kak se bum ja nosil s njom ako se slučajno zarazim.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
jes, nije mi niš ni danas...to je brzi test, jedino kaj treba više puta dnevno testirat... 🤭
okus imam, miris imam, hita i levo i desno...znači, 100% sam funkcionalan...
ustvari, planiram se testirat svaki put nakon što ostvarim kontakt s poznatom ili nepoznatom osobom...dakle, teoretski 7 milijardi testova dnevno...u praksi se trudim što više...🤭 znam da 7 milijardi nemorem...
nego, kaj nebi mi koji se nismo cepili (a zasad nas je još uvijek većina) dali predlog da se cijepljene izolira na nekom otoku, pa da ne šire zarazu?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I ti prihvaćaš tezu da je prenositelj virusa ubojica poput nekog u autu?
To je Markotićkina laž, koju je odmah trebalo prozrijeti i osuditi kao takvu.
Ista vrsta laži kao i ona Pusićkina prije referenduma 2013. u da ne bude penzija ako ne uđemo u tamnicu naroda (eu), pa su svi penzići nasjeli na tu istu laž. Slično? Meni je tu i malo previše sličnosti...

Pa nek onda zabrane vožnju autima, da se to izbjegne. To je otprilike isto kao i držanje distance.


Čemu "cijepljenje" ako se nose maske i distanca?
I ja nosim masku - ispod brade. Jer opasnije mi je nositi onu koju imam u džepu nego biti bez nje...

Razgovaram s gospođama u dućanu, kojeg posjećujem par put tjedno; svega nekoliko njih su bile zaraženo (znatno više po kancelarijama istog dućana), a svaki dan prođe pored njih stotine kupaca. Po tome su trebale biti mrtve još prošlog ožujka...


35m je još potencijalno na redu za isto...jer pitanje je kaj bude s imunitetom kasnije i od čega se bude umiralo.

Vele da je najbolji novi auto...i kad ga jednom počneš popravljati - nikad više kraja. Zato je najbolje taj auto (=imunitet) ne dirati sve dok se to može.

Božjom voljom sam došel na svijet, pa nek takvom voljom i odem, bez "pomoći" nekih koji mi "žele dobro".
Ne, to nije Markotičkina tvrdnja, od kuda ti takva ideja?, to je moja osobna kreacija, to je plastični prikaz težine posljedica neodgovornog ponašanja, metaforička gradacija izrečena sa namjerom na ukazivanje težine posljedica neodgovornog ponašanja pojedinca.
Ništa više - ništa manje. :)

Ostalo trenutno nemam volje komentirati, možda na večer dok potrpam mladi krumpir, krastavce i presadnice u kombi za plac mužu za sutra. :)

Evo, veli moja susjeda preko puta, teški i čvrsti protivnik cijepljenja do prije šest - sedam dana, prekjučer je upisala neku svoju stariju rodbinu i odmah dobila termin za njih za cjepljenje, a, veli, njoj će javiti kada da dođe i ona, 61. je godište pa će joj javiti kada i ona bude na redu za piku.
Nisam je uopće pitala šta se dogodilo sa njezinim čvrstim stavom da se neće cjepiti.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Je, otprilike to je ona izrekla na TV tam negdje ...ne znam s kojim pravom.

Nek bude cijepljen tko hoće, kak i za svaku ostalu gripu. Smeta me reklamiranje, podmićivanje i prisiljavanje ostalih na to.
Da sam znal ono kaj danas znam nikad ne bi dozvolil da mi dijete bude cijepljeno, pogotovo ovim američkim otrovima (sad je jasnije i zakaj je Imunološki zavod propal).
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
sad je jasnije i zakaj je Imunološki zavod propal).
Ne otvaraj pandorinu kutiju, jer da je to naše cjepivo iz Imunološkog zavoda, možda bih čak i razmišljao o cijepljenje, ovako ćemo pustiti vremenu da rekne svoje.
Jer sav taj "dobronamjerni" svijet priča kako nam želi dobro, a neda pravo na samostalnu proizvodnju.
Ja ne tražim ničiju ribu, samo želim da me nauči pecati ako već neznam sam.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Kolega iwanho,neznam dal ti je poznato,bila je studija u Danskoj mozda pred nekih 10let.U jednom mjestu maknuti su svi prometni znakovi osim naziva mjesta i zebre,broj nesreca se smanjio kao i nastradalih jer su svi pazljivije sudjelovali u prometu.
Raznim pravilima i zabranama idemo u krivome smjeru,ljudi prestaju biti ljudi,najjaci najvise krse pravila i zakone.
Postoje samo prirodni i bozji zakoni i njih se treba drzati,nestace svi problemi,sada zele zabraniti da ja nesmijem sijati bozje sjeme i druga sranja ,ma dajte nejte.
Da ja svoj bozji prirodni imunitet zamijenim necijom ludorijom,toliko glup i prestrasen nisam,da je ova Plandemija istinita ja bih prvi dao za inekciju 1000€ i uzeo je preko reda.
Stvarnomi je zao preplasenih i izgubljenih ljudi jer neznaju sto cine.
Jucer sam opet bio u Grazu u sopingu(Sejersberg)brez maske i danas u Billi,neznam postavit video ovdje ali mozete vidjeti na mojem FB profilu,ja se ne skrivam..more se pjeni jeebe se meni.🙋‍♂️
Dobio sam post na FB,da se u SLO ukidaju maske a kaznjeni mogu zatrazit povrat novca,dali netko zna nesto vise.
Vec je vrijeme da se ovo normalno doba zavrsi. :ppozdrav:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@hotela,​

nije mi poznata ta studija koju spominješ. Čudi me samo da nisu nakon studije u čitavoj zemlji primijenili isti način i smanjili trajno broj nesreća.
Jesi li se probal po našim državnim cestama ili gradskim dvosmjernim ulicama voziti lijevom stranom? Neki su probali na autocestama u kontra smjeru, ali mi se čini da to nije baš slavno završilo. Pametan si, ostalo buš sam zaključil.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Studija je bila objavljena u njemackom AutoBildu,ima mozda vec i 15let,vrijeme nam leti kolega,prebrzo.
A to da se dobre ideje ne primjenjuju i mene boli kak i tebe,vidis da platforma Cijepi se mora kostat nesmije djabe,tak de se nemamo kaj prevec cudit ovakvim propalim studentima i lopovima koji su nam uzeli vlast iz ruku nasom naivnoscu.:cry:
No sve dojde na svoje mesto,uzivajte u buducim dogadjajima,bicete vrlo,vrlo iznenadjeni. :ppozdrav:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne otvaraj pandorinu kutiju, jer da je to naše cjepivo iz Imunološkog zavoda, možda bih čak i razmišljao o cijepljenje, ovako ćemo pustiti vremenu da rekne svoje.
Jer sav taj "dobronamjerni" svijet priča kako nam želi dobro, a neda pravo na samostalnu proizvodnju.
Ja ne tražim ničiju ribu, samo želim da me nauči pecati ako već neznam sam.
Vidim, nik ti je "Viduka OPG"
OPG - oobiteljsko poljoprivredno gospodarstvo.
Sada zamisli da se baviš povrtlarstvom i sadiš npr papriku, jednu sortu koja je fina za jelo, ali pola biljaka je lijepo razvijeno i dobro rodi, a pola su kržljave i slabo rode. Ta polovica koje slabo rode ti zauzimaju zemljište a ništ kristi od njih i rade ti financijski gubitak. I odlučiš napraviti selekciju, tako da dobiješ sjeme iz kojega će sve biljke biti lijepo razvijene i dati veliki urod. Svake godine uzmeš plod od najbolje na parceli i njezio sjeme sljedeće godine posiješ i posadiš. Te godine on njih opet uzmeš jedan plod od najbolje od njih i napraviš isto. Pa sljedeće godine opet - najbolja biljka, najbolji plod, uzmeš sjeme i .....i nakon deset godina probirom svake godine najboljeg ploda od najbolje biljke dođeš do toga da sada imaš zasađeno polje paprike na kome su sve biljke jednake veličine sa puno izvrsnih ujednačenih plodova.
Za taj rezultat si potrošio 10 godina.
10 godina truda je trebalo do toga.
10 godina tvoga života je prošlo dok si došao do toga.
Sada te ja molim da mi daš sjeme , da si i ja posadim takve lijepe paprike.
Što ćeš mi reći? Na?
Ili ćeš reći - eeejjjjj, stani malo, deset godina sam potrošio dok sam došao do ovog rezultata, može sjeme, ali to košta ovoliko. Ili si napravi isto ko i ja, potroši svojih deset godina života i selekcijom dođi do lijepe paprike - biraj što ti paše.
Mogu li te osuđivati zbog toga i reći - ti si loš čovjek, sebičan, nedaš, gledaš samo osobnu korist?

Sada si ovo prenesi na cjepivo, istraživanje i vrijeme potrebno dok se dođe do njega, i ubaci u šemu i financijsku stranu koju u paprici nisi imao, jer pronalazak cjepiva se mjeri troškom u miljardama kuna.
Dati će farmaceutska kuća licencu za proizvodnju kada procjene da im je to isplativo, ali za određeni financijski iznos, pa ako misliš da ti se isplati, kupi licencu, ako ne, kupi cjepivo od njih.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Danas je od “gripe” umrla mama od mojeg prijatelja. Žena od 50-ak godina...
To ti ZJ i hoteli koji su ti lajkali ne znači ništa - jedan bude rekao - božja volja, drugi - ionak bi od nečega umrla. Jednom.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Je, otprilike to je ona izrekla na TV tam negdje ...ne znam s kojim pravom.

Nek bude cijepljen tko hoće, kak i za svaku ostalu gripu. Smeta me reklamiranje, podmićivanje i prisiljavanje ostalih na to.
Da sam znal ono kaj danas znam nikad ne bi dozvolil da mi dijete bude cijepljeno, pogotovo ovim američkim otrovima (sad je jasnije i zakaj je Imunološki zavod propal).
Eto vidiš, nisam slušala Markotičku, a govorimo isto.

Pa nitko te ne sili da se odeš cjepiti, pozivaju te, a ti - ili odi ili ne idi.
No, ja bih svima koji se ne cjepe a mogli su, ako se razbole, naplatila svaku lipu utrošenu na njihovo lječenje jer ti nude izbor, a kao poslodavac odbila platiti bolovanje.
Iz razloga što imaš besplatnu mogućnost zaštite, imaš besplatni alat kojim možeš spriječiti a ne želiš ga koristiti.
Onda je pravo države da ti naplati uslugu lječenja i pravo poslodavca da ti ne plati bolovanje jer si ti sam odlučio dovesti se u rizik oboljenja.
Poslodavcu si uz to i napravio dodatnu štetu - ne obavljaš posao i radiš mu time svakdnevni gubitak. I još da ti plati bolovanje, ma ajde, i otkaz takvi zaslužuju, ne samo neplaćeno bolovanje.
U životu imamo raznih odgovornosti - jedna od njih je i odgovornost prema poslodavcu za kojega radiš i koji ti za to isplaćuje plaću. I onda kada si bolestan i ne radiš, on ti daje plaću. Jel tako? 42 dana prije nego bolovanje plaća HZJZ trošak tvoga "plandovanja" u krevetu ide na trošak poslodavca. Ti kasiraš iz njegovog đepa dok ne radiš. Je, je, ja bih takvima da sam na mjestu poslodavca lijepo nogu v rit. Ako tebe ne zanima dobrobit firme i zajednice ljudi sa kojima radiš, baj, baj....zamisli da radiš u proizvodnom pogonu, zaraziš se, zarazu preneseš u radni kolektiv, oboli pola ljudi iz pogona, posao stane, a firma ti mora isporučiti proizvod ili će vlasnik plaćati penale. I još polovici ranika bolovanje, a nema na čemu zaraditi - nema proizvoda - nema para. Ili naručitelj otkaže naruđbu, a vi ste već napravili pola od naruđbe, i sada to možete baciti u smeće.
Ma, zapravo mi je odbojna takva sebičnost pojedinaca i nemogućnost sagledavanja širokog konteksta i gledanja dobrobiti samo svoje guzice. Nemoj se uvrijediti, mislim općenito, iako tu i ti spadaš.

I da, cjepiva nisu otrovi, cjepiva su najveća postignuća medicine prošloga stoljeća kojima su iskorjenjene mnoge do tada visokosmrtonosne bolesti u cijelom svijetu.
Ti očito imaš kriva saznanja o cjepivima.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
........... Svake godine uzmeš plod od najbolje na parceli i njezio sjeme sljedeće godine posiješ i posadiš. Te godine on njih opet uzmeš jedan plod od najbolje od njih i napraviš isto. Pa sljedeće godine opet - najbolja biljka, najbolji plod, uzmeš sjeme i ...
Je tak su radili i naši seljaci sa kukuruzom: prebirali klipove, posebno vješali i sušili i što sad?
Ne smiješ imati svoje sjeme, moraš kupiti da i oni zarade!
To očekuj i ti!
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
jo, stalno pozivanje na odgovrnost prema radnoj zajednici ne vodi nikamo...pogotovo jer je to razmišljanje koje vučeš iz prošlog sistema
danas, e danas je novo vrijeme...radni kolektiv nula bodova...privatni kapital 100 bodova...
zato, kad pogledaš realnije vidiš da niš osim vlastite guzice nije važno...briga guzicu za vlasnika poduzeća, jer i vlasnika poduzeća nije briga za guzicu...briga guzicu za radnog kolegu, jer radni kolega brine za svoju guzicu pa ga ne zanimaju tuđe brige...guzica...
to su blagodati kapitalističkog uređenja, i korona ga nije nagrizla nego ojačala...tko je imao hrpu love, sad ima još više...tko je bio na rubu propasti, propao je...
pravi kapitalisti su ukalkulirali trošak bolovanja od korone u svoje tablice, i zaključili da korona ni na koji način nije niš gora od gripe, roto virusa, sraćke ili bilo čega drugog od čega i inače radnici oboljevaju...to kaj babe u selu drhću od straha ne odnosi se na kapital...babe su drhtale i da nebudu penzije dobile, pa nas gurnuše u EU, pa po istom obrascu sad guraju u bespuća pandemije...
zato, predlažem brigu o vlastitoj guzici kao svetinju, novu religiju, čak i ustavnu kategoriju...
...poštuj svoju guzicu i nemaj drugih guzica osim nje...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Koji Q! Zašto bi bilo jednostavno u Rvackoj?

A onon ostalo bumo saznali za koje deseljeće! Možda nestane i muških punoglavaca! :unsure:
Sad su ženskadija na "dnevnom redu" jer nas ima preveć, čak 7 milijardi!
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Cilj je cijepljenje (tko zna čim) u svrhu depopulacije, a korona je samo dobro smišljena i prikladna metoda da se to ostvari... odnosno da se marketinški lijepo upakiranom laži (o brizi za starije i bolesne) taj plan provede bez otpora (dapače, dobrovoljnim čekanjem u redovima) ...i uspijeva jako dobro (za sad).
Iskreno vjerujem da bude dragi Bog ipak zaustavil to zlo i oholost vladajućih "elita" da gospodare sudbinom reprodukcije i života ljudi.

Eugenika, koju su provodili nacisti, nije ni blijeda slika ovih strahota koje WHO (SZO) provodi danas...
Sve zlo po svijetu (u zadnjih 100 godina) poteklo je iz Amerike (SAD) i bogatih "elita" koje su tam koncentrirale svoje ovozemaljsko bogatstvo...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh