• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ne kažem ja da ne treba poštovati mjere koje propisuje struka nego da treba kazniti one koji su svojim nemaron i bahatošću doprinijeli da nas ovakve trzavice mogu dovesti da smo za par dana gladni.

Naravno da nama ni sutra kada ovo prođe niko neće oteti motiku iz ruku .
 

floion

Član
Tu od
18 Ruj 2013
Poruka
163
Robnih rezervi ima. Samo dosta manje nego bi trebalo da bude. Bez obzira bila to Srbija, Hrvatska ili BiH ili cijeli svijet, ljudi ostaju bez posla, vise se '' jede'', a manje trenutno proizvodi i dolazimo polako da tacke kada ili nece biti rezervi ili ce biti znatno umanjene. Ta tacka se zna tacno i ona je onda kada pocinje zetva psenice i vadjenje krompira bez obzira bila tada korona ili ne. Tad imamo vise problema, jedan je da ce proizvodi biti dosta skuplji, a drugi je ne nuzno i problem mozda bas i obrnuto, a to je plodnost godine. Da li ce godina biti plodna. Sutra nek korone nestane, nas ceka teska godina.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ali kao što sam već napisao negdje prije u temi , valjda se i poljoprivredniku ukaže prilika da svoj proizvod pošteno plasira a ne da ga davi uvoz.
Jer i uvoz će sigurno biti umanjen.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Savo, uzalud se nadaš. Uvijek će vlast naći nekog posrednika da obere vrhnje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Nažalost si u pravu . Evo na televiziji se ubiše objašnjavajući kako će trgovački lanci prodavati domaće poljoprivredne proizvode.
Samo da se izbace ti lanci iz igre i da potrošač kupuje direkt od proizvođača sve bi bilo super.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Mislim na robne rezerve BiH , tačnije entiteta RS
Evo nas zvalavi predsednik danima trtlja na TV kako ce u RS poslati pomoc u brasnu I kvascu posto mi imamo viska a kod nas u prodavnicama ne mozes naci kvasca ni za lek
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
germa se po novom ne kupuje više u dućanu, nego ideš u pekaru fektat šipca da ti otpusti malo... :hahah:

neznam kak stojimo s robnim rezervama, ali znam da je u njemačkoj pizdarija oko radne snage u poljoprivredi...nemogu im sezonci doć odradit, a zbog zatvorenih granica i ostale jače poljoprivredne zemlje imaju problema...

to dugoročno vodi do poremećaja u opskrbi voćem i povrćem, a za brašno i ostale poluindustrijske proizvode zasad ne vidim problema...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa neka gospoda zasuče rukave i posije.
Kako je se sijalo dok se radilo sa konjiima i volovima i opet se postizalo sve. A sada tolika silna mehanizacija pa opet nemože.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
savoris
Ovo je copy-paste:
Zamislite ovo: Vi ste jedan od približno 7,6 milijardi ljudi koji trenutno žive na Zemlji! Dok je samo 170 milijuna ljudi činilo svjetsku populaciju prije 2000 godina, ljudska rasa je eksplodirala tijekom stoljeća. Zapravo,
Ujedinjeni narodi (UN) procjenjuju da globalno stanovništvo iz minute u minutu raste po stopi od 250 ljudi, a očekuje se da će do 2100. godine dosegnuti 11 milijardi.
Ipak, procvat ljudske populacije donosi brojne izazove, uključujući veće zahtjeve za resursima kao što su hrana, voda i zemlja, kao i veće količine štetnog otpada. Kako bi istaknuli i riješili ova pitanja, Ujedinjeni narodi su 1989. godine pokrenuli Svjetski dan stanovništva koji se obilježava svake godine 11. srpnja.
Završetak copy-paste.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
EVO I MOG NEKAKVOG OSVRTA NA SITUACIJU:
Najprije na mjere sigurnosti, koje po meni MORAMO poštovati, jer svi imamo nekog tko je rizična skupina.
E sad o radu, ekipa ja sve ove dane ne stajem s radom,napravio i dovršio neke stvari koje su čekala kao neka bolja vremena,puno mi se usluga u poljoprivredi trži od krčenja i malčiranja pa do oranja i frezanja, uređenja maslinika.
Konačno ljudi tu oko mene shvatili da im je Bog dao šansu da budu neovisni o trgovinama i o nekakvom pretjeranom novcu, a korona nam daje šansu da pokažemo ljudske odlike.
Nazove me nekoji dan prijatelj,i tako pričamo mi a on reče da mi priznaje da tek sad shvaća što mu ja tupim svaki put iznova, kad dođe kući s posla da se primi "motike" na sat ili dva , a ne opet mehanike, ja sam uvjek imao šansu ići raditi za kud i kamo veće novce al uz najmanje deset do dvanaest satno radno vrijeme, nikad nisam na to pristao a bilo bi mi kud i kamo lakše, a on je otišao raditi za te bolje pare, i sad na kraju razgovora mi još veli ti se cijeli život spremaš na ovu situaciju.
Jedna od boljih lekcija je bila ona koja kaže:
ŽIVITE KAO DA ĆE MIR BITI 100 GODINA, A RADITE KAO DA ĆE SURTA RAT. A OVO JE RAT.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
savoris
.
Ipak, procvat ljudske populacije donosi brojne izazove, uključujući veće zahtjeve za resursima kao što su hrana, voda i zemlja, kao i veće količine štetnog otpada.
Ma ne donosi procvat ljudske populacije te "izazove" , nego njihova bahatost.
Isto kao što nam ta ista bahatost donosi "moderne bolesti" tipa ovog virusa i sličnih stvari.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
Ma koliko bolesno i iscaseno ovo zvucalo, ratovi, bolesti itd su DOBRE jer smanjuju populaciju. Opste poznata cinjenica je - vise ljudi, veca zagadjenost, smece, manje hrane,vode- problemi.


Realno u svemu ovome mi je najvise zao ljudi koji su medju 4 zida i u manjim stanovima. Juce isao u nabavku prosao kroz 4 sela- vidim u dvoristima mercedesi, namunjena auta a tablice iz velikih gradova- vratili se ljudi na selo.

Zamrzivaci, frizideri, smocnice, hladnjace- stoke, uvek imas sta da pojedes.A sta ces u gradu izmedju 4 zida?

Nosio sam stare cipele iz crvenog krsta, cekao sestru iz skole da dodje da uzmem njenu jaknu jer nisam imao svoju, danas soba 4,5 x 4,3 i dva plakara robe,- kako god okrenes- navikao sam i na dobro i lose.- Nije sve u parama.

Sve ce ovo proci, samo pazite na najblize (y)
 
Posljednje uređivanje:

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,139
Čemu proizvodi da budu skuplji mene je isto sve došlo ko prošle godine.
Naftu dobio jeftinije i opet ću po istoj cijeni prodavat.
Ovo što je ostalo nismo digli cijenu i ljudi se uveliko zahvaljuju.
Ovi što dižu cijenu su nemoralni.
S dizanjem cijena će se kupce osiromašiti dodatno.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,749
Jučer sam išao u jednu našu poljoprivrednu apoteku. Ispred vrata su najmanje 3 plakata s zabranom ulaska više od 1 osobe. Ispred vrata je i sredstvo za obaveznu dezinfekciju ruku. Stao sam pročitao, gledam i ne vjerujem očima. Unutar prostorije, ispred blagajne se "nabilo, baš natiskalo" 7 odraslih osoba, prosječna dob pedesetak godina života.

Čekao sam ispred vrata i iza sebe napravio red od nekoliko silno nervoznih osoba, kojima nipošto nije bilo drago da ja samo čekam, a ne ulazim. Ne moram ni spomenuti da svi nisu napravili "obaveznu", plakatima naređenu dezinfekciju ruku, uz pojašnjenja: pa ako se moram zaraziti onda neka se zarazim, a nije ih briga za ostali cijeli svijet...
Dok sam nakon dužeg čekanja da se prostorija isprazni ušao, rekao sam prodavačici: pa daj počni vikati, deri se na nas, IZLAZITE SVI OSIM JEDNOGA VAN, ili odbij prodavati sve dotle dok te ne poslušaju, pa svi su ti na nosu i na kasi.
Tužno me je pogledala, izgledala je klonulo, odgovorila mi je ovo: gospodine ja uz to doma imam i malo dijete, svaki daljnji komentar je suvišan.
Na žalost dio tih pametnjakovića osobno poznajem, umišljaju si da su oni netko i nešto, a djelima pokazuju da su nedorasli ozbiljnom življenju, jad i bijeda. "Nije u šoldima sve" potrebno je imati i nešto "soli" u lubanji, hebemte živote i suživote s budalama...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Rekoh na početu: sve je to velika laž i generalna proba za...ubrzo bumo znali kaj.
Držati se razmaka pored nekoga tko kašlje bilo je oduvijek uputno, a ovo sad je nekontrolirani kaos. Da je sve to istina, nitko od ovih jadnih blagajnica ne bi preživjel do sad.
Za vrijeme lažne histerije o "svemoćnom virusu", zdravstveni je sustav na rezervi, ne liječi se kronične bolesnike, nemaš kome otpeljati starijeg bolesnog člana koji možda ima običnu upalu pluća. Kaos i totalni raspad sustava. Koliko ljudi bude umrlo radi ne funkcioniranja pomoći onima "koji nisu zaraženi"?
Genijalna zamisao Dr. Mengelea, masona zvanog ministar "zdravstva".

Kolika se histerija dizala oko ptičje gripe, spektakularno su na tv-u specijalci ubijali kokoši po selima... Slijedeći je korak u ovoj današnjoj histeriji ubijanje ljudi na kontrolnim točkama jer nisu u getu.
Ograničavanje sloboda svima zamisliti može samo bolestan um; umjesto da se zatvore "sumnjivi", isti se pošlju među zdrave i onda se svima ograniči kretanje. Genijalno! A dostavljači i poštari nisu problem koji moraju zalaziti u svaku kuću?

Stalno se kuka kak je budžet prazan, a onda se izvuku silne milijarde za pomoć onima kojima ta pomoć uglavnom nije potrebna, jer radnici ionak od toga ne budu dobili gotovo nikaj. Ili jesu - otkaz!
Zadnja točka koja upućuje na to da je ovo laž je ta da Bill Gates želi "omogućiti" svima da dobiju cjepivo gratis...poznam jednu familiju koja ga neće primiti ni da joj plate...jer ne vjeruju sustavu. Niti su mu, a niti mu budu ikada vjerovali.
Zakaj se vlast i oporba tak temeljito slažu, baš kao i pri ulasku u EU tamnicu naroda, zakaj nema ni jednog medija koji nastoji kritički promotriti stvari i javno to napisati?
Jedini se Pernar usudi nekaj javno reći, ali to ne može kroz medije. Naravno, pri tome ga se javno ponižava, jer je drugi pogled i mišljenje (pa makar i krivo) strogo zabranjeno!
Demokraciju i slobodu (koja je to ionak bila za samo neke) zamijenila je demonkracija i demagogija s batinama (kaznama u visini godišnje prosječne plaće) i žicom (zabranom kretanja) za "stoku sitnog zuba".
Umjesto da se "molimo Bogu" i brinemo o vanjskim granicama, zabranjeno nam je oboje...
Neki budu rekli da sam napisal hrpu gluposti. Možda i jesam, no barem nek nekom potakne crv sumnje umjesto slijepe poslušnosti. Ugasite vijesti, spriječite pranje mozga, razgovarajte sa živim ljudima.
Mojih par lipa...
 
Posljednje uređivanje:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ma nije samo kod vas tako,u Srbiji je jos veci haos,ova nasa budala od predsednika je umislio da je novi isus pa se ne skida sa televizija slika se kako ide po zemlji I deli respiratore I maske I zavodi policijske casove koje svaki dan pomera tako da vise ni ne znamo kad smemo da izadjemo iz kuce niti kad rade prodavnice a oni za to vreme razvoze migrante autobusima i smestaju ih gde stignu tako da se plasim da kad se zavrsi ova farsa kad izadjemo na ulicu mislicemo da smo u Siriji ili Iranu
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
E moji kolege,vidim da se kod nekih kriticki razum polako budi,nazalost puno je naroda prestraseno,izbezumljeno izgubljeno tj.ide sve po planu.
Zabrinjava me to da je dosta intelegentnih clanova kao i ljudi poremetila ova "posast zvana korona",ljudi neznaju da normalno zive.Fale bogu disem opet punim plucima,odmaknuo sam se od ove histerije,od ponedjeljka opet radim u Austriji.Opet sam u normali,naime ovdje ljudi to stanje lakse prihvacaju.
Cak se dosta njih ne slaze sa tolikim strogim mjerama,Kurz se malo zaletio pa shvatio da mora popustiti kajis.Neki govore o robnim rezervama,pa ljudi moji nemojte biti naivni,zar s ovom bandom,zdravi razum je jedina opcija da vas spasi-nema druge.
No ,priznat cete da je tako i najpravednije,onaj ko ovisi o socijali i "robnim rezervama" taj je najeebo,no sam je kriv(naravno ima izuzetaka) sto nije mislio i cinio na vrijeme.
Da drug Tito je govorio:zivite kao da ce sto godina biti mir al budite spremno ka da ce sutra biti rat,stime je mislio da budemo oprezni.Dali smo bili oprezni,neee...pa vidite kakve osobe nam vode drzave,dali su to ljudi… pa ljudi imaju osjecaje,ljudi ti pomazu kad ti je potrebno,ne gledaju te svisoka ko nas ministar Coric, i na kraju ne prodaju svoju djedovinu.
Nismo bili oprezni kad smo dozvolili da nas vode ovakvi skorojevici,dali smo im povjerenje,cak jadni i oni su samo sluge.Neki se jos nadaju u crkvu da ce ona rijesit ovakva zla,pa oni su bili saucesnici kad nisu na vrijenme ukazivali i ljudima otvarali oci a dobro su znali,dobro su znali...
Evu sad za Uskrs nemogu doma k familiji jer ce me opet zatvorit u "Auschwitz",citam komentare "normalnih" ljudi...koji k..ac dolazite,ostanite gdje jeste,sta ste otisli sami ste si krivi,boze moj sta je sovim ljudima...oprost im jer neznaju sto cine.
Danas tako razgovaram sa sefom o mojoj situaciji kako ne smijem kuci,;nema problema,sta trebas za uskrsnje slavlje pita on,drugi kolega kaze da se najavim ako ostajem ovdje.Ljudi moji suza mi kanula na oko,kad se prisjetim moje domovine...sto se to tamo desava stim judima, jer to stvarno moja domovina.
Pa nekada sam iso u rat za te ljude,kuci ostala zena i troje djece(skoro djeca ostala na ulici),othranio kasnije petero djece,ostavio mladost i vec 28g.zivim skromno da sto vise ,€-ura donesem kuci a ovi te ponizavaju i neposteno koriste te si u svojoj "domovini" takodjer gradjanin drugog reda.
Ne to nije vise ona moja voljena domovina,na srecu ima jos divnih i prekrasnih ljudi,no polako nestaju,a i moja domovina nakako je sve dalje,jedino mi jos slike iz rane mladosti ostaju,slike moje Hercegovine,slike koje mi nemogu oduzeti.
Izvinite kolege jer sam se malo raspiso,no svi patimo u ovim trenucima i nije nikome lako,no mozemo si pomoci a i nije tako tesko.
Pa druzimo se malo vise,uzmimo moc novcu i onima koji ga neposteno dijele,cim vise vremena u prirodi a kod nas na Balkanu toga ne manjka,opustimo se ljudi ko da ce sto godina bit mir,al ostanimo oprezni!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh