• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ali oni brinu o nama, žele nam najbolje.
Gle moramo se svi cijepiti da se vratimo u normalu.
Prijatelju tata umro prekjučer od korone, a prijatelj danas ujutro, i sad će obadvojica bit pokopana zajedno u ponedjeljak, nemogu si zamislit kak je sad toj obitelji.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Mislim da je sa ovim Stožer krenuo niz brdo! Svekolikom pučanstvu je takvih odluka pun Q!

Krenuo je smjerom kao i Francuska, Italija, Slovenija, Njemačka, Austrija....., Izrael - koji ima skoro 80% - tnu procjepljenost, ali necjepljenim učiteljima daje mogućnost ili cjepljenja ili neplaćenog dopusta. Dakle, bez cjepljenja nema dolaska na posao.

I da, pričala mi u srijedu gospođa na placu, vratila joj se kćer iz Amerike. Definitivno, za stalno.
Plaća pre mala za troškove života, nema zdravstvenog osiguranja - firma u kojoj je radila ne plaća zdravstveno zaposlenicima, od plaće sama nije mogla uplaćivati, preveliki trošak, oboljela je od korone, lječenje zdravstvenih posljedca korone nakon preboljenja su je koštale 10 000 dolara. Kupila kartu i rekla - adio Amerika.
 
Posljednje uređivanje:

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
A
Mislim da je sa ovim Stožer krenuo niz brdo! Svekolikom pučanstvu je takvih odluka pun Q!
Zanimljivo kak ovom lažljivom pingvinu ne smeta dok njegovi pajdaši iz sabora neopravdano ne dolaze na posao, ali medicinskom osoblju bude smrad brojal sate. Nadam sa da i njemu i cijelom stožeru, kao i briselskom ćati bude uskoro trebala medicinska skrb pa da dođu u ruke ovima koje sad pokušavaju prisiliti na cijepljenje.
Po kafićima valjda više ni ne zalaze jer bi u šalici bilo više hrački nego kave.

Krenuo je smjerom kao i Francuska, Italija, Slovenija, Njemačka, Austrija....., Izrael - koji ima skoro 80% - tnu procjepljenost, ali necjepljenim učiteljima daje mogućnost ili cjepljenja ili neplaćenog dopusta. Dakle, bez cjepljenja nema dolaska na posao.

I da, pričala mi u srijedu gospođa na placu, vratila joj se kćer iz Amerike. Definitivno, za stalno.
Plaća pre mala za troškove života, nema zdravstvenog osiguranja - firma u kojoj je radila ne plaća zdravstveno zaposlenicima, od plaće sama nije mogla uplaćivati, preveliki trošak, oboljela je od korone, lječenje zdravstvenih posljedca korone nakon preboljenja su je koštale 10 000 dolara. Kupila kartu i rekla - adio Amerika.
Jel imala masku dok ti je pričala ili ste razmjenile klice?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Blago nama, kako se svi brinu o zdravlju, a gle niko ne spominje trovanje naroda putem razno raznih preparata koji se koriste u poljoprivredi, bitno je da je ekološko 😉
Blago nama.
Prije koju godinu je tu "nedaleko od mene" jedan susjed pitao drugog (oba dva se bave intenzivnom proizvodnjom i trgovinom povrča) susjed pa koga vraga špricaš šalatu? Ovaj mu je odbrusio, baš me briga pa nebudem ju ja jel.
Eto to vam je naš pravi i čistokrvni etno eko 😖 i prije i za vrijeme i ostao bude nakon korone. To se ne bude promijenilo.

Price za malu decu,koje su to zdravstvene posledice od prelezane korone
Neki su ljudi imali ogromnih problema dok su ponovo kako-tako donekle profunkcionirali.
Neki nisu niti znali da su "zaraženi / bolesni", bez ikakvih posljedica.
Neki su nakon kratkotrajnog ležanja završili neslavno pod zemljom.
Neki još ni nisu došli u dodir s tom bolesti, pa barem za sad ne vjeruju ništa nikome...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
A ka ćeš, kolega @plus, dogorjela im svijeća...
... I nitko od nas ne zna kome bude slijedećem...
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Neki su ovo ,neki ono,IMUNITET je presudan,svi to znamo al se opet pravimo mutavi,mnogo ce vode jos proteci nasim rijekama dok neki ne odjebu svoj ego.
Sve nam se to desava zbog egoista a najveci je kod nas anemicni,nazalost ima mnogo rektalnih alpinista i placenih poslusnika,no pipa je pocela nesto slabiije da curi. :ppozdrav:
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Danas nas necjepljene vodilo na test, firma, vele ne budemo dobili poticaj za vas ako ne priložimo papir, mislim u sebi pa nismo stoka.
ali necjepljenim učiteljima daje mogućnost ili cjepljenja ili neplaćenog dopusta.
Ja u mojoj firmi molio ovo ljeto ne plaćeni dopust, vele nema šanse,stavi se u okvire onoga što imaš, otkud sad ovo da će to davati 😂😂😂😂😂😂.
Nemaju ni ovako dovoljno zaposlenih a kamoli još dio poslat doma.
 
Posljednje uređivanje:
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Danas nas necjepljene vodilo na test, firma, vele ne budemo dobili poticaj za vas ako ne priložimo papir, mislim u sebi pa.
Jesam li ja to nekaj pomiješal?
Pa, poticaji se daju za stoku?
Nisam znal da smo to postali!
Aha, QR-kod umjesto ušnih markica...vidiš, vidiš...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,068
tko veli da su ušne markice isključene? To bi tek bila prava stvar. Odmah se vidi tko je tko. Prilaziš ili ne. Za nas starce bi to bilo od naročite koristi s obzirom da smo zaboravljivi i često pogubimo stvari. Ovako markica je navek na uhu. Jedino bi nastal problem ako bi se za svako cijepljenje stavljala nova markica, a samo su 2 uha. :)

ali nije to sve, takva markica bi mogla odmah poslužiti i kao osobna, vozačka, pasoš, kartica za bankomat (malo teže, ali moguće)
 
Posljednje uređivanje:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,214
Nedavno u kafiću slušam dva poduzetnika, poznajem ih oba, čak su i ok ljudi. I ovako govori jedan od njih :" nedaj Bože da sutra sve krene punim kapacitetom, neznam što bih ni kako bi, i ovako radim na maksimumu kapaciteta,i nemogu naći dovoljno kvalitetnih zaposlenika..."
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Ne samo on, već i mnogi drugi tak govore, još od prije ove umjetne krize.
Ali se zato Poncije Pilat postaral da sva kvalitetna radna snaga ode van...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ajd, okrenimo ovu opaku bolest na nehotično trovanje populacije zaštitnim sredstvima koja se koriste u poljoprivredi. Kaj to nije isto pogubno za zdravlje? Ova tema o coroni i tako nema veze s poljoprivredom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
...ali nije to sve, takva markica bi mogla odmah poslužiti i kao osobna, vozačka, pasoš, kartica za bankomat (malo teže, ali moguće)
Bit će to uskoro...a zove se RFID čip ispod kože..., kak cucki :(
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh