• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
736
Ili zahvaljujući budalama poput tebe koji se ne žele cjepiti.
Da si se cjepio, i drugi poput tebe, već bi se sve normaliziralo.

Govori čovjek sinoć o umrlom prijatelju tu na temi, stranicu prije, čovjek četerdesetih godina prijatelj mu, i otac prijateljev - umrli su u 24 sata oboje, veli, u ponedeljak će ih oboje pokopati.
Tri katerorije ljudi su krivi za njihovu smrt:
- budale koje šire dezinformacije o cjepivu su krive,
- takvi ko ti koji se ne žele cjepiti su krivi,
- na kraju, sami su si krivi što su umrli jer se nisu cjepili, a mogli su do sada to već odavno napraviti.

Zato za problem svoga djeteta krivicu snosiš ti sam, zajedno sa ovima što sam pobrojila.
Ja sam svoju obavezu prema tebi i tvome djetetu odradila, prema cjelokupnom društvu sam ja svoju obavezu odradila.
Ti nisi niti prema tvome djetetu, niti prema sebi, niti prema meni, a niti prema cjelokupnom društvu..

Vidjeti ću što će se dogoditi sa jednim sličnim tebi, došo je jutros na tržnicu, šmracao je i veli mi - nemoj mi se približavati.
Sve mi je bilo jasno odmah.
Srećom, radi nekoliko klupa dalje od mene.
Srećom, ja sam cjepljena sa dovoljnim odmakom od druge doze - ne tjedan dana, ne dva ili tri - i za pretpostaviti je da mi imunitet radi punim kapacitetom.

U pola jedan mu je došao sin autom, zvao ga je , a on je istim otišao kući, sav je bio nikakav - veli - nije mi dobro.
Tržno vrijeme je prošlo, samo je trebalo pospremiti ostatak robe i ambalažu u kombi - nije imao snage tih deset minuta to odraditi.
Korona ga je neodgovornog ulovila za gušu - ujutro u šest je bio šmrcav ali prpošan, agilan, nasmijan, samo sedam sati poslje, jedva se dovukao do auta tri metara od klupe parkiranog.
Pitam ga šta je - samo je promrmljao - nije mi dobro.

I da, nisu doktori idioti.
To ti samo idotski razmišljaš.
Razmisli sada hladne glave: ako ti dijete ima temperaturu razlog u ovo vrijeme korone može biti nešto ili korona.
Ako ti dijete ima koronu i prime ga u bolnicu na odjel koji nije korona odjel, zaraziti će druge oko sebe.
Ako ti dijete nema koronu a prime ga na odjel korone, zaraziti će se od drugih.
Nisi skužila poantu. Da ste se ti i svi ostali odbili cijepiti i generalno odbili sudjelovati u njihovim igricama, davno bi ovo završilo. Znalo se da nešto smrdi čim su proglasili pLandemiju. Jednostavno je bilo previše lažnih vijesti i glumaca po mainstream medijima, a ima ih još uvijek.

Kome se tema ne sviđa, neka je zaobiđe.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisi skužila poantu. Da ste se ti i svi ostali odbili cijepiti i generalno odbili sudjelovati u njihovim igricama, davno bi ovo završilo. Znalo se da nešto smrdi čim su proglasili pLandemiju. Jednostavno je bilo previše lažnih vijesti i glumaca po mainstream medijima, a ima ih još uvijek.

Kome se tema ne sviđa, neka je zaobiđe.
Razumijem ja jako dobro Futvačevu percepciju korona problematike i smatram je krivom.
Kao i @ZJ - u, reći ću isto: da je po njihovome, zaraza bi se širila tolikom brzinom i silinom da bi ljudi umirali pred ulazima u bolnice jer niti bi bilo dovoljno kreveta niti lječnika koji bi ih mogli opservirati. Umirali bi i izlječivi.
Ne želim trošiti više riječi i ponavljati isto, rzuman čovjek t shvaća, nerazuman i nerazuman po defoltu neće nikada.
Kraj priče.

Ti isto ne živiš u reali.
A imaš i problemčić sa definicijom pandemije, koliko vidim.
Ili je i to lažna vijest - da je virus prisutan u svim državama svijeta?

Ja ne raspravljam niti ne tvrdim da virus nije pobjegao iz laboratorija nepažnjom, da nije izbačen namjerno, da nema neki politički ili gospodarski cilj.
Ali on je tu, po bilo kojoj osnovi da je prisutan.
Radi zdravstvenu, gospodarsku, financijsku, populacijsku i emotivnu štetu bez obzira kojim izvorom je ušao u svjetsku populaciju.

Zbog čega bih se ja odbila cijepiti u Futvačevo, tvoje, ino ime da se vi ne biste morali?
Ja imam pravo zaštititi svoje zdravlje i svoj život, što sam i napravila, a vi sada imate pravo nositi se sa posljedicama svojih odluka ako ih po njima bude - Futvač npr., nemogućnost istovremenog ulaska sa bolesnim djetetom u bolnicu dok je došao do nje, već mora sačekati rezultat testa na koronu i svoga djeteta i svoj.
To je bila njegova odluka i on snosi posljedice po njoj.
Duboko žalim što mu je dijete bolesno i želim mu sve najbolje.
I djetetu, i njemu kao ocu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dobro, jesi se ti javila u epidemiološku službu pošto si u više navrata bila u kontaktu sa potencijalno zaraženim ili sad širiš viruse naokolo?
Od kuda ti ideja da ja širim virus - otvoreno, maska na licu, oko 4 metra udaljenosti jedno od drugog, bez bliskog kontakta, čak niti onaj više od tri minute na metar i pol - dva međusobnog razmaka koji se na otvorenom od strane epidemiološke preporuke smatra kao siguran.
Da sam obavjestila ljude oko njega da se paze za svaki slučaj - jesam.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Razumijem ja jako dobro Futvačevu percepciju korona problematike i smatram je krivom.
Kao i @ZJ - u, reći ću isto: da je po njihovome, zaraza bi se širila tolikom brzinom i silinom da bi ljudi umirali pred ulazima u bolnice jer niti bi bilo dovoljno kreveta niti lječnika koji bi ih mogli opservirati. Umirali bi i izlječivi.
Ne želim trošiti više riječi i ponavljati isto, rzuman čovjek t shvaća, nerazuman i nerazuman po defoltu neće nikada.
Kraj priče.

Ti isto ne živiš u reali.
A imaš i problemčić sa definicijom pandemije, koliko vidim.
Ili je i to lažna vijest - da je virus prisutan u svim državama svijeta?

Ja ne raspravljam niti ne tvrdim da virus nije pobjegao iz laboratorija nepažnjom, da nije izbačen namjerno, da nema neki politički ili gospodarski cilj.
Ali on je tu, po bilo kojoj osnovi da je prisutan.
Radi zdravstvenu, gospodarsku, financijsku, populacijsku i emotivnu štetu bez obzira kojim izvorom je ušao u svjetsku populaciju.

Zbog čega bih se ja odbila cijepiti u Futvačevo, tvoje, ino ime da se vi ne biste morali?
Ja imam pravo zaštititi svoje zdravlje i svoj život, što sam i napravila, a vi sada imate pravo nositi se sa posljedicama svojih odluka ako ih po njima bude - Futvač npr., nemogućnost istovremenog ulaska sa bolesnim djetetom u bolnicu dok je došao do nje, već mora sačekati rezultat testa na koronu i svoga djeteta i svoj.
To je bila njegova odluka i on snosi posljedice po njoj.
Duboko žalim što mu je dijete bolesno i želim mu sve najbolje.
I djetetu, i njemu kao ocu.
Da li su rješili problem oni što su se masovno cjepili? Naravno da nisu, virus je i dalje tu. Šire ga jedni i drugi, jedino ga ne šire oni što su ga prebolili( izgleda jedina znanstvena činjenica). Pričanje o šansama za ovo ili ono su budalaštine. Ako si zdrav vrlo vjerovatno nećeš ni znati da si pokupio virus. To što netko umre mlad pa takve stvari su se oduvjek događale a sad se svaka smrt prepisiva kovidu.
Maske? Maske što se prodaju po trgovinama su obično plastično smeće bez trunke pamuka i dokazano ne mogu spriječiti išta a kamoli virus
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Futač,
Jednako tako i ja suosječam sa svakim tko ima probleme. Ali ako si sam svojom odlukom nanosiš zlo, žao mi je svih onih koji snose posljedice i trpe, radi tvojih promašenih odluka i stavova.
Dajte se prestanite bojati, počnite se ponašati odgovorno, prema sebi i prema drugima. Ako volite svoje najmilije onda im to pokazujte s odgovornim ponašanjem i s ljubavlju. Nemojte im zagorčavati život.
Ovdje sad dominira nekoliko članova foruma, uvjerenih da su pametniji od sve medicine i veči vjernici od pape.
Nije li svemu ipak samo kriv Vaš ogroman strah i dosta neznanja???
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da li su rješili problem oni što su se masovno cjepili? Naravno da nisu, virus je i dalje tu. Šire ga jedni i drugi, jedino ga ne šire oni što su ga prebolili( izgleda jedina znanstvena činjenica). Pričanje o šansama za ovo ili ono su budalaštine. Ako si zdrav vrlo vjerovatno nećeš ni znati da si pokupio virus. To što netko umre mlad pa takve stvari su se oduvjek događale a sad se svaka smrt prepisiva kovidu.
Maske? Maske što se prodaju po trgovinama su obično plastično smeće bez trunke pamuka i dokazano ne mogu spriječiti išta a kamoli virus
Naravno da jesu - svaki cjepljeni za sebe.
Ne završavju smrtno ako nemaju druge teške bolnesti, ne završavaju na bolničkom liječenju ako nemaju druge teške bolesti.
Podatak da ih od deset koji završe u bolnici samo jedan ili dva su cjepljena, a od deset ili dvanaest koji umru je samo jedan, ili najčešće nije niti jedan od onih koji su se cjepili govori da su cjepljeni sebi riješili problem.

Maske imaju i svoju drugu ulogu, ne samo kao potencijalna barijera virusu. Podsjećaju ljude da je opasnost zaraze prisutna, podsjećaju da vrijeme odgovornog ponašanja još nije prošlo.
Zašto ti je to teško shvatiti?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Pozorno pratim sve što su sve govorili razni inektolozi,virolozi, svaki dan su lupali gluposti ko maksim po diviziji. Stožer pogotovo nije vrijedan ni da ga spomenem, obična partijska nakupina. Mene bi bilo sram da me netko zove znanstvenikom nakon svih onih izvaljenih budalaština. Zatvarali su narod, mnogi ostajali bez posla a partija je orgijala bez ikakvih restrikcija kad im se prohtjelo. I onda kako ne biti ljut. Oni su gori virus nego sam virus. Virus možeš preživit a hdz nećemo
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Futač,
Jednako tako i ja suosječam sa svakim tko ima probleme. Ali ako si sam svojom odlukom nanosiš zlo, žao mi je svih onih koji snose posljedice i trpe, radi tvojih promašenih odluka i stavova.
Dajte se prestanite bojati, počnite se ponašati odgovorno, prema sebi i prema drugima. Ako volite svoje najmilije onda im to pokazujte s odgovornim ponašanjem i s ljubavlju. Nemojte im zagorčavati život.
Ovdje sad dominira nekoliko članova foruma, uvjerenih da su pametniji od sve medicine i veči vjernici od pape.
Nije li svemu ipak samo kriv Vaš ogroman strah i dosta neznanja???

Evo, i za takve ima lijek - stiže novi tip cjepiva, sa mrtvim virusom. Tip cjepiva kakvim se cjepe mala djeca.
Hrvatska vlada ga je naručila u prvoj tranši oko 350 tisuća.
Sada doista više neće imati razloga bojati se cjepiva, takvim tipom cjepiva u kojem se nalazi mrtav virus a ne sekvence živog se cjepe sva djeca prvoga dana svoga života nakon što izađu iz maternice majke i kroz prve godine života od raznih zaraznih bolesti.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Ja bih zamolio rukovodstvo ovog foruma, ako ne želi uvesti obvezu da svaki član ima u nicku svoju približnu lokaciju..odakle je...jer to zadire u privatnost kako neki kažu, da pored nicka uvedu liječničku titulu..da znamo tko nam se..i kome se mi obračamo...budući vidim svaki dan ispadaju iz torbe..novi medicinski stručnjaci..raznih specijalizacija..a kada oni sami trebaju liječnika..onda su svi drugi krivi..samo ne oni.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pozorno pratim sve što su sve govorili razni inektolozi,virolozi, svaki dan su lupali gluposti ko maksim po diviziji. Stožer pogotovo nije vrijedan ni da ga spomenem, obična partijska nakupina. Mene bi bilo sram da me netko zove znanstvenikom nakon svih onih izvaljenih budalaština. Zatvarali su narod, mnogi ostajali bez posla a partija je orgijala bez ikakvih restrikcija kad im se prohtjelo. I onda kako ne biti ljut. Oni su gori virus nego sam virus. Virus možeš preživit a hdz nećemo


Da nisi politički slijep, vidio bi i znao, pošto veliš da si pratio stavove infektologa, virologa, da je stožer donosio odluke prema tekućim svjetskim saznanjima o virusu o kojim nijedan svijetski infektolog i virolog, epidemiolog, do njegove prve pojave nije znao apsolutno ništa.
Ko što je Markotić jednom prilikom rekla -. svaki slobodni trenutak provodila je i provodi u čitanju svih novih svjetskih relevantnih studija i prati sva nova saznanja o virusu.

Ali, ko što @plus veli - mi neki od nas smo pametniji od onih kojima je to struka i popljuvati ćemo znanost.
A ja velim - kada nas nešto ili virus nagazi, onda trčimo da nas znanost spasi - ko bunjavi bulmez buncavi Bunjac npr.

Odoh sa teme, zbilja bi je trebalo zatvoriti - od sada je svatko sam odgovoran za sebe - vlada je svakome ponudila besplatnu zaštitu, pa tko hoće - hoće, tko neće - neće, ali ko što sve više vlada raznih država veli - igrajte se hazardera na svoj račun a ne račun cjelokupne nacije - platiti ćete svoje odluke financijski sami.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Da nisi politički slijep, vidio bi i znao, pošto veliš da si pratio stavove infektologa, virologa, da je stožer donosio odluke prema tekućim svjetskim saznanjima o virusu o kojim nijedan svijetski infektolog i virolog, epidemiolog, do njegove prve pojave nije znao apsolutno ništa.
Ko što je Markotić jednom prilikom rekla -. svaki slobodni trenutak provodila je i provodi u čitanju svih novih svjetskih relevantnih studija i prati sva nova saznanja o virusu.

Ali, ko što @plus veli - mi neki od nas smo pametniji od onih kojima je to struka i popljuvati ćemo znanost.
A ja velim - kada nas nešto ili virus nagazi, onda trčimo da nas znanost spasi - ko bunjavi bulmez buncavi Bunjac npr.

Odoh sa teme, zbilja bi je trebalo zatvoriti - od sada je svatko sam odgovoran za sebe - vlada je svakome ponudila besplatnu zaštitu, pa tko hoće - hoće, tko neće - neće, ali ko što sve više vlada raznih država veli - igrajte se hazardera na svoj račun a ne račun cjelokupne nacije - platiti ćete svoje odluke financijski sami.
Baš zato za razliku od tebe ja koristim svoju glavu. Misli i slušaj što god hoćeš. Mene je moja glava odvela daleko, da sam kratak u glavi onda bi upijao što mi hdz ima za poručiti. Odlika inteligentnih ljudi je da propitiva odluke drugih i donese vlastiti zaključak o svemu. 😘
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Evo da se ja ponovo predstavim. Grad VŽ, titula "nula" umirovljenik. Profesija, ništ koristi - nemam ušteđene milijune. Sretno oženjen, a na moje je prezime zdravstvenu iskaznicu dobilo troje djece. Budučnost - za staro željezo. Na koronu gledam kao na bolest, poštujem medicinu u borbi protiv korone, a ne šarlatanstvo.
Poštujem i svačiji tuđi odabir, ali nemojte cviliti dok vam zagusti. Ostanite i tada dostojanstveni.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Evo da se ja ponovo predstavim. Grad VŽ, titula "nula" umirovljenik. Profesija, ništ koristi - nemam ušteđene milijune. Sretno oženjen, a na moje je prezime zdravstvenu iskaznicu dobilo troje djece. Budučnost - za staro željezo. Na koronu gledam kao na bolest, poštujem medicinu u borbi protiv korone, a ne šarlatanstvo.
Poštujem i svačiji tuđi odabir, ali nemojte cviliti dok vam zagusti. Ostanite i tada dostojanstveni.
Gospodine, ja također poštujem medicinu ali ne i šarlatane. Kad zagusti onda idemo i tražimo više mišljenja. Jel tako?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Baš zato za razliku od tebe ja koristim svoju glavu. Misli i slušaj što god hoćeš. Mene je moja glava odvela daleko, da sam kratak u glavi onda bi upijao što mi hdz ima za poručiti. Odlika inteligentnih ljudi je da propitiva odluke drugih i donese vlastiti zaključak o svemu. 😘
A tu smo.
HDZ je problem.
Da je sdp, most, dp, možemo, xyz, onda bi to što se sada preporuča i radi bilo dobro.
Ima razloga zašto su pamet, inteligencija i znanje tri različite kategorije.

Svatko neka bude kovač svoje sreče i svojega zdravlja. Sretno SVIMA
Ajmo u zavjetrinu, ne vrijedi trošiti vrijeme i energiju.
Imam tri nepročitane knjige i četvrtu uz njih.
Ako ništa drugo, budem barem elokventnija kada ih pročitam.:)
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Razumijem ja jako dobro Futvačevu percepciju korona problematike i smatram je krivom.
Kao i @ZJ - u, reći ću isto: da je po njihovome, zaraza bi se širila tolikom brzinom i silinom da bi ljudi umirali pred ulazima u bolnice jer niti bi bilo dovoljno kreveta niti lječnika koji bi ih mogli opservirati. Umirali bi i izlječivi.
Ne želim trošiti više riječi i ponavljati isto, rzuman čovjek t shvaća, nerazuman i nerazuman po defoltu neće nikada.
Kraj priče.

Ti isto ne živiš u reali.
A imaš i problemčić sa definicijom pandemije, koliko vidim.
Ili je i to lažna vijest - da je virus prisutan u svim državama svijeta?

Ja ne raspravljam niti ne tvrdim da virus nije pobjegao iz laboratorija nepažnjom, da nije izbačen namjerno, da nema neki politički ili gospodarski cilj.
Ali on je tu, po bilo kojoj osnovi da je prisutan.
Radi zdravstvenu, gospodarsku, financijsku, populacijsku i emotivnu štetu bez obzira kojim izvorom je ušao u svjetsku populaciju.

Zbog čega bih se ja odbila cijepiti u Futvačevo, tvoje, ino ime da se vi ne biste morali?
Ja imam pravo zaštititi svoje zdravlje i svoj život, što sam i napravila, a vi sada imate pravo nositi se sa posljedicama svojih odluka ako ih po njima bude - Futvač npr., nemogućnost istovremenog ulaska sa bolesnim djetetom u bolnicu dok je došao do nje, već mora sačekati rezultat testa na koronu i svoga djeteta i svoj.
To je bila njegova odluka i on snosi posljedice po njoj.
Duboko žalim što mu je dijete bolesno i želim mu sve najbolje.
I djetetu, i njemu kao ocu.
Moja deca nisu bolesna. A bolnice su inače mjesto gdje idu bolesni ljudi. Zbog bolesnih ljudi su izmišljene. Naravno ako je zdravstveni sustav godinama pljačkan i zanemarivan, onda i ovakva, za večinu populacije, bezazlena bolest dovodi do opterečenja sustava pa je zgodno ljudima što više otežati pristup lječenju. Ovako dio ozdravi sam od sebe, dio umre ne dočekavši pomoć, a dio uđe u sustav pa ili ozdravi ili umre. I super. Imamo privid da sustav funkcionira, vlada radi svoj posao i sve je u najboljem redu. A ništa nije u redu.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh