• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,134
Pa okusa osjecam dosta dobro, ali njuh me jos dosta muci.
Nekad kao da mi se malo vrati, pa opet za dan dva nestane.
Ne znam kad se bu to stabiliziralo do kraja.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Ja nisam napravil test na koronu, ali sam išao nakon mejsec dana napraviti serološki, jer su djevojka i tast
bili pozitivni i ja sam bil naravno u kontaktu sa njima, pa sam radi sebe napravil serološki test da vidim antitijela i imal sam 4.25. Po takvom sam tu koronu prebolio, zapravo pravih simptoma nisam ni imao, malo glavobolja, umor i to je to. Ali vidim sad nakon dva mjeseca po sebi da nisam onaj pravi kak sam bio prije korone, nemam još prave snage, na početku je to bilo katastrofa, sad se polako vrača, dosta šećem i radim vježbe pa se to polako vrača u nekakvu normalu, jedino kaj me još zna glavobolja uhvatiti. I čuo sam od dosta ljudi koji su imali tu koronu da se dosta žale na zdravlje, tipa glavobolje, tlak, teško disanje i nisu još pravi i nakon par mjeeci, tak da, ostavi traga sigurno. Zato nadam se da bumo svi skupa onakvi kakvi smo bili prije i da nebude nedaj Bože posljedica u budućnosti.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Problem je korone kaj kod svakoga ima drugačije posljedice, svima je to novo, i niko niš nezna točno reći nek nagađaju.
Mene pošteno lupilo, sve mi se vratilo osim njuha. Ali nadam se da bude i to došlo na svoje. Ali kak velim oni nagađaju o koroni sve.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Da, na njuh se ubiti najviše ljudi žali, bude ti došlo na svoje sigurno, ali bude potrajalo par mjeseci dok ti se nebude u potpunosti vratio.
 
Posljednje uređivanje:

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Pa da, zato i velim, nadam se da u budućnosti nebude problema, to budemo tek saznali kaj se skriva iza svega toga, ne, ja sam imal sve, samo blaga glavobolja i neki umor, možda dan dva, 3 najviše, i onda sve normalno, ali koda je to sve došlo za menom sad nakon 2, 3 , mjeseca, kak sam i reko, nemam još pravu snagu, kondicija mi je bila jako slaba i glava mi zna biti teška, par dana dobro i onda opet, cura se isto žali na glavobolje. Recimo tast je reko da ga sad svrbi cijelo tijelo kaj ga nikad nije, zanimljivo, mislim nebi nikad reko, a kad je imao koronu apsolutno nikakve simptome nije imao, da se nije testirao nebi ni znao.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,895
Strpljivi da, raditi na sebi, zdrava prehrana kolko je moguće, šetnje, priroda, fizička aktivnost, meni recimo pomaže, puno se bolje osjećam. I piti puno tekućine, kakve, a to si bude svatko sam odabral. :D
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Ima li neko iskustva s cijepljenjem? Dvoumim se oko tog s obzirom da su nas počeli zatrpavati kojekakvim informacijama oko nekih cjepiva, po sad mi se baš više ne ide. Zbunjuje me to šta jedan dan obustavljaju, a već drugi je sve u redu i cijepljenje se nastavlja.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Puno je tu još znanstvenih nepoznanica, a kad se umiješa politika, većina postaje nejasna.
Veliki problem su postkovidne bolesti. Svakoga lupi drukčije i ima drukčije poljedice. Nekome stradaju pluća, a nekome mozak. Oslabljeni osjet mirisa je jako nezgodan, ali u usporedbi s bolestima pluća ili mozga, jako mali.

Cjepiva su razvijana i proizvode se po hitnom postupku i neki propusti u proizvodnji su vjerojatniji nego kod uobičajenog postupka. Plenković i neki drugi političari su okrenuli pilu naopačke. Tvrde da nije dokazana povezanost cijepiva sa ugrušcima u krvi. Pravilan pristup bi bio da je cijepivo opasno dok se ne dokaže da nema povezanosti. Životi i zdravlje su nekaj najvrednijega kaj imamo i tu treba biti uvijek na strani sigurnosti.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
I meni sve to izgleda, blago reči, sumljivo. Nešto previše okreću ploču, pa mi se taj pristup sve više ne dopada. Narod više ne zna kaj bi vjerovao.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,891
Puno je tu još znanstvenih nepoznanica, a kad se umiješa politika, ................
E ti ga nabroja sa znanstvene strane!:unsure:
A ovi naši dogovoriše sa A-Z rabotu, platiše i odvojiše za sebe dio (cjepiva, love...)
I sad nastade zajeb. Ovce,ove naše, se ne žele cijepiti,, a EU isto tako a oni primili pinku.
Sad moraju svakak dokazati da je to vraštvo A-Z jedino ispravno, zdravo, štiti...jer lovu, cjepivo (sjetite se liksona kako sjedi na "svojoj" kutiji) potrošili i nemaju od kuda vratiti.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Sve se više udaljavam od same pomisli na cijepljenje, zato me interesira ima li uopće koji forumaš da se cijepio ili njegovi bližnji pa da čujem iz prve ruke.
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ženina baka se cijepila. Baba od 76 let. Nikakve nuspojave.
Deda od 84 lete se cijepil, nije mu ništ.
Par prijatelji koji delaju u zdravstvu se cijepilo, nikome ništ.
Ja se osobno ne mislim cijepiti jer se ne smatram ugroženom skupinom.
A i štakori se spominaju da se nebudu cijepili dok se ne sproba na ljudima🤣
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Kad se zna tko je ugovarao cjepivo za EU, isto tako se zna da je ta persona bila loša ministrica u Njemačkoj. A da stvar bude zanimljivije zamijenila ove je jedna Dubrovčanka? Naši su ugovorili količinu cjepiva koje se mora platiti, ali u tim ugovorima nema nikakvih aneksa koji bi imali nekakvu garanciju na cijepio. I nema nazad, cijepio je upitno, ne može se ga stornirati, ne može se stornirati da se to cjepivo ne plati!

Greškom su objavljenje cijene cijepiva.
As zen 1,78e
J-J 8,5$
Sanofi 7,56 e
Pfaizer 12e
Curevan 10e
Moderna 18$
Itd...😁🤨
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ima li neko iskustva s cijepljenjem? Dvoumim se oko tog s obzirom da su nas počeli zatrpavati kojekakvim informacijama oko nekih cjepiva, po sad mi se baš više ne ide. Zbunjuje me to šta jedan dan obustavljaju, a već drugi je sve u redu i cijepljenje se nastavlja.

Ako slušaš struku a ne medije, nemaš nikakvih nedoumica.
Svaki lijek ima niz nuspojava - od lakih, srednjih, do izrazito teških - sve ti piše na uputstvu o korištenju lijeka koje je u kutiji.
I kada sve to pročitaš, na prvu, nikada u usta ne bi stavio tabletu, a kamo li je progutao.
Ali, progutaš je i bez da si išta o njoj pročitao, a ako si i pročitao, ono što piše, npr., nuspojava ta i ta, na 10 tisuća ljudi imati će je jedan, do one na 100 ljudi imati će je jedna osoba, ne smatraš takvo upozorenje -. obavjest razlogom da lijek ne koristiš. I ne znaš hoćeš li baš ti biti taj jedan od sto ili tisući ili sto tisuća koji ćeš jednu od bezbroj mogućih nuspojava imati. Ali, lijek koristiš.
Problematično cijepivo Astra - Zenece ima na 5 milijuna isporučenih doza diljem Europe 30 - etak veoma ozbiljnih nuspojava. Na 5 milijuna 30.
Ima bezazenih koje ne zahtjevaju nikakva liječenja puno više. Imaju takvih, bezazlenijih i sva druga cijepiva protiv covida, protiv gripe, i svega drugoga što se cijepljenjem sprječava.

I sada su mediji ne samo naši - digli paniku.
Čita se kada se piše o nečemu što može naškoditi.
Moj pas je za vrijeme i nakon kemoterapije dobivao kortikosteroide koji se primjenjuju u ljudskoj medicini - kada sam pročitala koliko i kakve nuspojave uzrokuje zaprepastila sam se.
Ali, medicine ne daje bez razloga upravo tu vrestu medikamenta - i u humanoj i u veterinarskoj medicini - to što u jednu ruku šteti, mnogostruko više koristi i spašava - ko što je naša veterinarka rekla - da pas - čovjek u vrijeme kemoterapije dobije nekakvu upalu, organizam slabljen od karcinoma i kemoterapija to ne bi podnio i nastupila bi vjerojatno smrt. Dakle, invanzivna terapija koja s jedne strane pomaže, a sa druge može prouzročiti i neku štetu je bolja od ničega jer će spriječiti veću potencijalnu štetu .
Tako ti to ide i sa cjepivima.
Tako je i sa zaraznim bolestima i svim ostalim bolestima - netko prehoda, netko je teško bolestan, netko umre, a koje će od toga zadesiti mene, ja to ne znam dok me zaraza ne vlovi. A ja ne želim saznati što mene od toga sljeduje ako imam priliku spriječiti da se uopće i zarazim. I to još i k tome besplatno - na teret državnog proračuna. Nitko me ne sili da se cijepim i da platim cjepivo. Zovu me i daju mi besplatno, idu mi na ruku, gledaju i moj interes. Cijepljenje gripe sam platila 105 kuna. Covid mi nude besplatno.
Naravo da ću se cijepiti.
Mama je dobila Astra - Zenecu. Malo ju je biljela ruka dva dana. I to je to. Čekamo poziv za drugu dozu. A muž i ja naš red - upisali smo se na listu čekanja poodavno, dok još skoro nitko nije. Čime će me ciepiti, nebitno. Želim biti cjepljena, iako se do prošle jeseni nikada u životu nisam cjepila od djetinjstva. Sada jesam protiv gripe, jer teško onome tko istovremeno dobije i gripu i covid.

Inače, što se žalopojki o posljedicama preboljelog covida tiče tu na temi, u toku je osnvanje postcovid ambulanti diljem Hrvatske i Europe. Jer ima strahovito puno ljudi koji nakon preboljelog i izlječenog covida imaju teške zdravstvene posljedice koje je uzrokovao virus, i takve ambulante će primati i liječiti samo bolesnike koji su preboljeli covid i covid je uzrok oboljenjima koje nakon što su ga preboljeli imaju.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh