• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Nazivanje maske brnjicom je uvreda svim liječnicima kiruzima, anesteziolozima, sestrama instrumentarkama, stomatolozima...
Nije uvreda. Zakaj bi bila?
Postoje radna mjesta na kojima radni proces zahtijeva određenu zaštitu dišnih organa. I tam se nosi jer to ima smisla. Trgovci u dućanima sigurno ne rade na takvim mjestima.
Brnjica je ono neprirodno, nametnuto danas svakom čovjeku, pa i djetetu, bez dokazane koristi, a s ogromnom ekološkom štetom, o kojoj nitko očito ne razmišlja.
A o psihološkoj šteti da i ne govorimo…
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,033
Pa zato jer ti vrijeđaš ljude
A gle meni je žao ako si se osjetio prozvanim:LOL: očito si odrabro skupinu ali opet za to nisam ja kriv, to je tvoj stav na koji na žalost imaš pravo,nisam nikoga uvrijedio samo sam izneso legitimne podatke ankete sprovede ovoga proljeća, ali i ovaj napad na mene gledam kao napredak jer ljudi postaju svjesni sebe i svoje okoline a to je prva stepenica napredka zajednice u ovoj situaciji.

ZJ kratki osvrt na tvoj post, upravo je u toj riječi pusti nije vrijedno korijen problema ove situacije u kojoj se nalazimo, pusti nije vrijedno...kad pamet ušuti glupost nastupa!
 

Dalija

Član
Tu od
20 Srp 2015
Poruka
25
Brnjica je sprava koja se stavlja preko životnjske njuške (najčešće pseće) i spriječava je da otvara usta.
ZJ, u bolnicama (ne govorim o zaraznim odjelima) osoblje ne nosi maske da bi štitili sebe već pacijente.
Mi, kad u zatvorenim prostorima ili gužvama nosimo maske, štitimo jedni druge.
Maske raznih gustoća i namjena su se koristile i puno prije pojave korone i nisu nazivane brnjicama već jako korisnim i djelotvornim pomagalom. I u medicini i u industriji.
Za sve, ali baš za sve na ovom svijetu možemo napisati dizertaciju o štetnosti i potkrijepiti dokazima. Naravno samo onim dokazima koji idu u prilog tog istraživanja.
Nobelovac nisam, ali nisam neobrazovana i to imam na papiru. Crno na bijelom :giggle: O smanjenom intelektu prosudite sami.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,936
Nije mi baš jasno zašto vas vrijeđa BRNJICA!
Tko nosi masku i kada to nije bitno.
Ima puno imenica koje smo "preokrenuli" u sarkazam iliti sprdačinu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Tijekom cijele povijesti većina ljudi je disala bez maski, a sad bi većina trebala disati kroz maske. Nije li to malo čudno?
Maske se nose na radnom mjestu, ograničeno vrijeme. Maske, toliko da se ima, iz straha "od propisa" nisu nikaj drugo nego brnjice, priznali to ili ne.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Nije mi baš jasno zašto vas vrijeđa BRNJICA!
Tko nosi masku i kada to nije bitno.
Ima puno imenica koje smo "preokrenuli" u sarkazam iliti sprdačinu
Kolega,potpuno si u pravu. Mene lično taj naziv ne smeta,ali ova prepucavanja i ova tema su blago rečeno katastrofa.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Kolega,potpuno si u pravu. Mene lično taj naziv ne smeta,ali ova prepucavanja i ova tema su blago rečeno katastrofa.
I više od katastrofe.
Videl sam ja odavno kam to vodi i molil da se stavi forumska brnjica na ovu temu koja je u startu krenula u krivom smjeru jer smo to dozvolili.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Točno je tako, ovo je valjda poljoprivredni forum a postao je sve osim tog. Zato ima i ona tema: Gdje su nestali stari forumaši. Pa se pitamo zašto? Odgovor je jako jednostavan,samo opet se nameće ono ali...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Evo jedan članak koji pokušava argumentirano objasniti ulogu cijepljenja… Znam da dobrom dijelu ekipe argumenti ništa ne znače ako se ne slažu s njihovim tezama ali nada umire posljednja… 😁

 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,936
Zašto bi taj članak bio nešto?
Znamo da mutira i "bježi" od cijepljenih, zaobilazi ono što je bilo u cjepivu
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,936
Jesam, ali "Studiju treba uzeti s određenom rezervom jer ona pokazuje korelaciju, a ne i uzročnost........."
i gdje smo sad - Al kofa je bušna o majstore moj!
K`o da sam pobrao neke umotvorine i napisao članak!
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Naravno… Ali to je samo jedan dio teksta vezan uz studiju... I dalje više vjerujem ljudima koji su se školovali i radili na razvoju cjepiva desetljećima nego zlonamjernom piskaralu koje sugerira da cjepivo povećava smrtnost a i teze predstavljene u tekstu su logične iako nisam virusni imunolog. 😉
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,936
... I dalje više vjerujem ljudima koji su se školovali i radili na razvoju cjepiva desetljećima nego .......... 😉
I od tih mudraca čitam svašta, k`o da ih plaćaju pojedine farmaceutske :hahah:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Prijatelju Tommy ,zar ti stvarno vjerujes bilu gatesovicu,berosu-serosu,bosinovicu i ostalima.
Zar ti nisu poznati posteni hrvataski ili svjetski znanstvenici i razni "zvizdaci"hrabri ljudi koji su bili u toj igri(Pfeizeru i WHO).Nekoga smeta kad pisemo brnjica,mene vrijedja kad me zovu antivakserom zbog moga stava,odakle nekome pravo da gusi moju slobodnu volju,no taj nije svjestan da ce time nastetiti samome sebi..
Postoje prirodni zakoni a tkose ogrijesi o njih, neka hrabro snosi posljedice i ne krivi druge.
Svi smo vec pomalo izgubljeni zbog ove situacije,no nedozvolimo da nas razdvajaju jer to je CILJ,prizemljimo se svi i pocnimo si vec jednom ujedinjeni pomagati.
Ljubav,ljudskost,dobrodusnost,tolerancija to su kvalitete koje ce nas spasiti a ne nekakva sklepana kemija.
Ovo su moja misljenja i cijenim kolege koji to postuju. 🙋‍♂️ 🙋‍♂️
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
@hotela Ne vidim da je kao izvor informacije naveden Bill Gates ili Beroš.
Studija je navedena sa stranice:

Informacije za drugi dio teksta:
“Virusni imunolog Luka Čičin-Šain, koji radi u poznatom Helmholtz centru za infektološka istraživanja u njemačkom Braunschweigu.”

Naravno sve ih plaća Bill Gates 😉 🤣🤣🤣
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,918
Ja mislim da ovakve teme nemaju veze sa nestankom forumasa.
Pa koga takve teme ne zanimaju, nek ih ne otvara, nek ih ne cita, i nek ne pise u njima.
I gotova stvar.
A baš sam se izgleda prevario🤔
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Neznam za druge, al mene sve boli kod naprezanja, posljedice su još tu, mirisa i njuha nemam. Navečer kad legnem nemogu se okretati od bolova, a već je prošlo 8mj.
Bolest je tu i netraba ju zaobilaziti.
Izgleda da je tebe nažalost zakačilo kao i ove ljude.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh