• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nemam nikakvu tezu, već činjenicu da je ukupni broj umrlih veći nego prethodnih godina.
I to da svatko može statističke podatke analizirati na način kak mu paše.

Činjenice govore da se provodi tiranija (zdravstvene isprave, ucjene, diskriminacija, represija... ) a to meni ukazuje na zavjeru više nego na zdravstveni problem. Da je samo zdravstveni, nebi policajci vodili glavnu riječ...

Tak mislim od početka, dok još nisam ni našel Logično ni Dokumentarac...
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Dragi prijatelji ne dozvolimo da nas dijele i da se svadjamo.
Evo ispricavam se svima koji se osjecaju povrijedjeno s moje strane.
Bilo je namjerno i nenamjerno,ne skrivam to kao ni svoja misljenja i stavove.
Podaci ko podaci,netocni,tocni i lazni ima tu svega pa znamo gdje zivimo,svatko ih uzima kako mu pase.
No istinu ne mozete sakriti,MISLI NA DRUGE najveca laz🤫 jer ce se trebat jos puno cijepiti i nema garancije da ne mozete zaraziti druge to vam sami govore,nosicemo svi(osim prirodnih ljudi) brnjice nadalje kako se njima prohtije.
Diktatura i fasizam dolazi, budite spremni i sacuvajte duhovni mir,odavna tvrdim da je ovo plandemija,svatko dozivljava ovo stanje na svoj nacin,neka tako i ostane a mi se druzimo normalno nadalje. 🙋‍♂️
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
Činjenica je da je više umrlih ali to nije zbog cijepljenja nego zato jer je bilo 50x više zaraženih…
sorry lega, ali nije to činjenica, već paušalna ocjena...iliti subjektivno sagledavanje situacije... 🤭
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,535
Ja bi rekel logičan zaključak. Evo moja prijateljica ima starački dom sa 60-ak korisnika koji su svi cijepljeni pa sam ju baš danas pitao za iskustva sa cijepljenjem. Evo vam njezinih odgovora copy - paste.

“61 korisnik i trenutno 59 cijepljenih, 2 novih cemo sada procijepiti.
20 zaposlenih od toga 18 cijepljenih

“I jel si primjetila veću smrtnost među cijepljenima?”

“Ne, odkako su cijepljeni, umrlo mi samo troje ljudi ali od svojih primarnih bolesti, bili su lose i prije cijepljenja.

Nitko nije ni tokom cijepljenja imal nikakvu nuspojavu”

Evo, podaci iz prve ruke i rekl bi na referentnom broju korisnika. Napominjem, to je starački dom, ljudi su uglavnom sa raznim kroničnih bolestima i ne baš u naponu snage.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Kaže istiniti doživljaj

Danas 10.08.21 u 11.30 u Super Konzumu u Dubrovniku dogodio se događaj

Uđem normalno bez brnjice u trgovinu i već pri samom ulazu sam meta zaštitara koji me upozorava na brnjicu da ju moram nositi.
Ja se suprotstavljam ,a on ide pozvati policiju.I ja dalje kupujem i skoro sam bila pri kraju kupnje i dolazi policija policajac sa zaštitarom koji me moli da stavim masku da ne stvaram probleme.Jasno i glasno rekla sam policajcu i zaštitaru da me nemaju zakonsko pravo zadržavati i da odbijam nositi masku i da želim svoju kupnju privesti kraju neka odu i tako su otišli ,policajac je kimnuo glavom da sam u pravu nisu me ni legitimirali ni ništa.Viče tiponja koji vozi robu po Konzumu riječima : "E kako si se izvukla bez maske ,a sad češ vidit da ti neće na blagajni robu naplatit bez maske." A ja mu kažem na to ...i to bi htjela doživjeti i za to ima lijeka ,ako neće naplatiti uzmem robu i bez da platim odem van pa mi opet zovite policiju,znam svoja zakonska prava.I produžim ja dalje i dolazim do blagajne i naravno blagajnica me moli da stavim masku.Ja joj kažem da neću i da sam upravo sve raspravila sa zaštitarom i policijom i neka mi naplati.A ona na to da sam mogla lijepše reči kao ja sam to grubo njoj rekla.Dobro i naplati ona meni i odem ja van ,a vani me čeka zaštitar taj isti koji mi je zvao policiju i kaže on meni sljedeće...:ispričavam Vam se gospođo nisam trebao zvati policiju,ali HVALA VAM PUNO što ste me razuvjerili u teoriju za koju su i mene plašili da moram nositi masku ,sada vidim da ne moram nositi ni ja masku,sad sam razgovarao sa policajcem koji mi je priznao da ste u pravu i da vam ni ja ni on ništa ne možemo ako ne želite nositi masku.Otišli smo kod glavne šefice u ured gdje sam joj ja rekao da od danas više nikog neću maltretirat zbog maskica.Gospođo vi ste danas razbili mit koji smo do sad nametali ljudima,strah sa kojim se ljude plaši ,u ovoj trgovini bar više nikad nećemo ljude tjerat na maske.Hvala Vam.
Policajac je priznao da me ne može kazniti nema zakonskog uporišta za kažnjavanje.Bitno je pozvati se na osobno zakonsko pravo,a to je SLOBODA!

Danas sam bila jedan samo jedan KOTAČIĆ u jednom Supermarketu i to je nešto.Važno je suprotstavit se SISTEMU bez straha od kazni ,kažnjavanja .

NE BOJIM SE ZAŠTITARA,POLICIJE ,SUDIJE NI LJUDI,BOJIM SE SAMO DRAGOGA BOGA I NIKOG VIŠE!

PROBUDI SE NARODE!

Da se svaki dan netko od Vas suprotstavi sistemu nebi do sad više bilo ovakvih zeza i maltretancija.




no_photo.png
OdgovorProslijedi
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
fergomil niko nikoga ne treba siliti ni da vjeruje niti da ne vjeruje, isto niti da se cijepi niti da se necijepi.
Mene je moja mati rodila kao slobodno biće, i kao takav želim i umrijeti.
I imam pravo vjerovati da me Bog može spasiti kad drugi kad nitko nemože i NEĆE,ionako se ljudi najčešće iskreno mole dok više ne vide nikakve slamke spasa.
Ma dragi kolega, ja nikoga ne silim da vjeruje a isto tako da se mora cijepiti. Ja samo iznosim svoje viđenje i rješenje ove situacije. Sigurno je točno da svatko ima pravo na svoje mišljenje. No koristiti, recimo BOGA , da bi uvjerili nekog da prihvati neko mišljenje, mislim da to nije u redu i prelazi neke granice pristojnosti. Niti ja a niti Vi nismo mesije.
Što se tiče slobode, poštovani kolega, jedan veliki mislioc kaže:
Sloboda je poštivanje zakona.
Ako netko misli da ima pravo raditi kako hoće, onda to nije sloboda već se to zove anarhija.
Ako dobro razmislimo vidjeti ćemo da "oduzimanje slobode" imamo na puno mjesta, naprimjer:
naseljeno mjesto, dozvoljena brzina 50km/h, osoba sa vozilom od 200ks, vozi 120km/h, policajac mjeri brzinu, zaustavlja vozilo i prema zakonu oduzima dozvolu, kazna ...ne dozvoljava daljnje upravljanje vozilom.
Vozač spomenutog vozila smatra kako mu jer oduzeta sloboda a ne razmišlja o mogućim posljedicama.
Vi imate pravo ne nositi masku, ne držati distancu, ne dezinficirati ruke i ne cijepiti se.
Ali isto tako i mi drugi imamo neka prava i slobode.
Samo tražimo de se Vi, u recimo trgovini i sličnim mjestima, gdje i mi zalazimo ponašate odgovorno prema nama. Ništa više i ništa manje.
Što se tiče komentara nekih kolega da treba pustiti da priroda odradi svoje, smiješno razmišljanje jer nam tada nebi trebala medicina i nikakve zdravstvene ustanove. A siguran sam da neki od tih istih kolega, kad se ubodu na trn, nedaj BOŽE nečeg težeg, trče odmah kod doktora a ako je moguće i kod specijaliste.
Zdravi i veseli bili.
 

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Gospodine @Bratko potpunu ste u pravu, kod nas, pema zakonu za ovakvo ponašanje nema nikakvih zakonskih sankcija. Do sada ovo su samo preporuke. No dali je ovakvo ponašanje u redu prema drugima to je već pitanje.
Shodno ovakvim ponašanjima u puno se zemalja postavljaju zakonske norme po kojima će se osobe koje se ovako ponašaju i slično, biti sankcionarana.
Zdravi i veseli bili.
 

Dalija

Član
Tu od
20 Srp 2015
Poruka
25
Nazivanje maske brnjicom je uvreda svim liječnicima kiruzima, anesteziolozima, sestrama instrumentarkama, stomatolozima...koji prilikom operativnih zahvata nose maske radi zaštite pacijenata. Operacije, pogotovo one kompliciranije, traju satima.
Ne nošenje maske u zatvorenim prostorima kao trgovine, pošta, banka...je omalovažavanje ljudi koji tamo rade. Puno je lakše nositi masku deset minuta u trgovini kao kupac nego kao blagajnica osam sati. Odbijanje nošenja maske da zaštitimo te blagajnice (koje dolaze u doticaj sa jako puno ljudi dnevno) je po meni odraz sebičnosti. Nije se baš za hvaliti sa time.
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
Cijela ova situacija je ubiti nastala zbog stare poslovice da pametniji popušta i cijela ova situacija se negativno pa nas razvija samo iz razloga šta su budale zavladale svijetom od politike do biznisa,a krivi smo mi u manjini koji popuštamo i sve to trpimo, žalostan je podatak da najviše vjeruju stožeru nisko obrazovani ljudi i ljudi manjeg intelekta a to je mašinerija vladajuće stranke i tu se stvario začaranj krug u koji su nas zavrtili
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,549
nebi ja prozivao nekog zbog količine intelekta, i tak ne postoji aparat koji to može izmjeriti...ali zbog bezgranične pohlepe i sebičnosti, e zbog toga bi i pucao...
a ovdje se baš prepucavamo bez veze, ko se oće cijepit nek se cijepi, ko neće nemora...
i cijepljeni i necijepljeni mogu biti nosioci virusa, cijepljeni će biti zaštićeni (u oko 70 posto slučajeva), ali nema 100% grancije...
maske nisu loše u gužvi, makar osobno mislim da je gužva veći problem od svega drugog...ovce vole bit u stadu, i jebi ga sad... 🤭
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Cijela ova situacija je ubiti nastala zbog stare poslovice da pametniji popušta i cijela ova situacija se negativno pa nas razvija samo iz razloga šta su budale zavladale svijetom od politike do biznisa,a krivi smo mi u manjini koji popuštamo i sve to trpimo, žalostan je podatak da najviše vjeruju stožeru nisko obrazovani ljudi i ljudi manjeg intelekta a to je mašinerija vladajuće stranke i tu se stvario začaranj krug u koji su nas zavrtili
Mislis da sam ja nisko obrazovan i manjeg intelekta?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,034
A ti sam određuješ u koju skupinu spadaš, ti rezultati anketa su ti bile na svim vijestima na proljeće, nikoga nisam poimenice prozvao. A po reakcijama na post mogu zaključit da nisam jedini koji je pratio anekte, tako da ne vidim zašto mene pitaš o sebi.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Sjecate li se kolege kad je mrkoticka govorila(cak i skoro svi ili gotovo svi)da maske ne stite od virusa i da je to gripica,pa da testiranje i cijepljenje nece nikada biti obavezno,pa da su lkjucna slijedeca dva tjedna,pa opet slijedeca dva,pa laz na laz,pa afere sa sprovodima,peljeskim druzenjem,stiskanjem u Sinju,lumpovanja u Slovenskoj.... i ko je kriv,uvijek narod,a zasto, jer se ponasamo kao ovce,a nismo vec ljudi. :ppozdrav:
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
Nema meni ovo nikake logike, odem u trgovnu,navucem brnjcu i aj neko ima neko ne. Zbog mira.aj taka pravila su. Odem sad navecer u crkvu sa zenom i dicom,normalno vruce ko u paklu,ljudi ko sardine nismo imali masku jer je prevruce,aj ponjeli za nedaj boze da fratar povice,usli fino unutra,jedno 1200 ljudi na 600 kvadrata 99% nema masku i sve ok.niko nista, bili na novim bazenima u velkoj,normalno bilo 3000-4000 ljudi nitko masku logicno jel. Aj ko sad tu koga jebe. Bojim se da su se vlade u pocetku malo zajebale sa tim virusom zbog lockdowna i propasti gospodarstva a boje se tek tako priznat...
Za koji tjedan ili mjesec ce bit kao i sa Afganistanom,ameri osli talibani u par dana vratli na staro sve bez ispaljenog metka i mir...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
@hotela, pusti priče, jer nema koristi od prepucavanja.
Vidiš da "podijeli pa vladaj" uspješno funkcionira svagdje, pa i na ovom Forumu.
Svatko nek postupi po svojem uvjerenju i savjesti.
Drago bi mi bilo da je to pod utjecajem vlastitog promišljanja, a ne ucjene ili histerije uzrokovane medijima.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
A ti sam određuješ u koju skupinu spadaš, ti rezultati anketa su ti bile na svim vijestima na proljeće, nikoga nisam poimenice prozvao. A po reakcijama na post mogu zaključit da nisam jedini koji je pratio anekte, tako da ne vidim zašto mene pitaš o sebi.
Pa zato jer ti vrijeđaš ljude
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,254
Ne siliš ti kolega fergomil, ali vlast to pokušava, a nije 100% utvrdila nikakve činjenice, o posljedicama,svejedno mogu oboliti i prenositi zarazu dalje, i na kraju ako mi se nešto dogodi od cjepiva, nikom ništa, a netko te ucjenjuje da se cijepiš.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh