• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Koronavirus

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sta se ti sekiras ko kad umire? Bitno je da si ti zasticena i tvoji. Dakle nema straha. Sa mirom mos zivt
Ne sekiram se ali raspravljam.
A uplašiti me može samo miš a da štakorče i ne spominjem.
Skočim kam god mogu koliko god mogu visoko i ne silazim dok ne ode. :)
 

Futvač

Dobro znana faca
Tu od
18 Tra 2021
Poruka
208
Interesantno. Nađem izjave tipa."Svi mlađi od 55 godina koji su umrli nisu bili cjepljeni" , ali nigdje nema konkretne brojke, tako da to "svi" može biti 50, ali može biti i 2.
Jasna i razumljiva informacija, nema šta.

Ima Johabica pravo. Nema smisla dalje trošiti nedjelju. Ionako svi znaju da trenutno vladajući lažu ko psi (isprika psima).
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Vidimo koje bio titin omladinac,udbas i komunista
O, ja sam bila i pionir i omladinac, i muž moj i sve generacije do Titove smrti.
A zašto misliš da sam bila udbaš i komunista?

Zanimljivo je to, kako, kada nema argumenata i intelektualne moći za normalnu razmjenu stavova i informacija, nastupa vrijeđanje na osobnom nivou.
Pogotovo u anonimi raznih portala.
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
Jo booster doza je ključna!
Booster + tek od proljeća....
Zašto ova vlast uzima poreze od nas bez potvrda kada nam ništa ne daje? Preboljeli ne mogu dobiti potvrdu a mogu plaćati...ni antibiotike nismo dobili. je*eš takvu solidarnost...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,734
Što bi na kraju bio "sukus svega ovdje natipkanoga", ili koje su to konkretne i jasne upute svima s ovog foruma, kako bi se mi u HR trebali ponašati da bi se koroni unutar HR stalo na kraj?

Bilo bi lijepo i ozbiljno, da se netko potrudi i sažme to u nekoliko jasnih natuknica (nešto kao ona krilatica "ne pljuvati na pod", ili možda sada nova "obavezno pljunuti na pod"...)

Iskristaliziralo se ovdje na ovom forumu da su sve mjere stožera i vladajučih promašene, zašto onda ne dati jasne i nedvosmislene upute HR građanima, smjernice za ponašanje, pa da korona ode u zaborav.
Ja sam prvi za, rado ih budem proučio.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Već dugo nisam zavirio u ovu temu..ali vidim pojavljuju je novi dr.msc.spec.. i neznam s kavim ne titulama..koji su pametniji od pape...ratnici za tastaturom..izađite s svojim izjavama i transparentima ispred ustanova gdje se ovih dana vrši cijepljenje..kad ljudi u redovima vide,čuju..i pročitaju Vas..tj. Vaše transparente..pola če se vratiti kući ne cijepljena..i time čete ih spasiti... :unsure: :unsure:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Jo booster doza je ključna!
Booster + tek od proljeća....
Zašto ova vlast uzima poreze od nas bez potvrda kada nam ništa ne daje? Preboljeli ne mogu dobiti potvrdu a mogu plaćati...ni antibiotike nismo dobili. je*eš takvu solidarnost...

Boldano:
Moj poznanik je imao novi mercedes. Osigurao ga je kasko. Otišao je sa njim na ljetovanje na more, jednog jutra je otišao do dućana, ostavio auto na parkingu i kada se vratio, auta nije bilo.
Ukrali su mu ga. Više ga nikada nije vidio_Od osiguranja nije dobio niti lipe iako je auto bio osiguran i protiv krađe. I policu je platio u 100% - tnom iznosu prije krađe. Zašto? U dućanu se zadržao kratko, koju minutu, i auto ispred dućana nije zaključao. Nije ga zaštitio ključem koji je imao a mogao je zaštititi ga - ključ mu je bio na raspolaganju a ostavio ga je u bravi, lopovima na rasplaganju - nije ga koristio.
Sada ovo prenesi na cjepivo.
Bilo bi sasvim logično i pravedno da sada, dok ti je cjepivo dostupno i besplatno, plaća ti ga država, svi građani RH, da ako se ne želiš cijepiti a oboliš od korone, liječenje korone si plaćaš sam iz svoga đepa i ne stvaraš trošak državi, svim građanima RH kojeg ne mora biti. Iako zdravstveno osiguranje plaćaš.
Isto kao što pravilo osiguranja veli - ako sam svojom nemarom odlukom uzrokuješ štetu, nema naknade te iste štete bez obzira što imaš plaćenu policu.

Ajd, ovo sa automobilom se dogodilo prije dvadeset i više godina, kasko nisam imala nikada pa ne znam je li još uvijek tako. U ono vrijeme si morao, veli znanac, pokazati osiguravatelju originalni ključ automobila kao dokaz da je vozilo bilo zaključano u vrijeme krađe i dokumente automobila - pravilno štićeno od krađe. Njegovi su i ključevi dokumenti otišli sa autom i lopovom.


Podcrtano:
Od kuda ti informacija da preboljeli ne mogu dobiti potvrdu?
Najsviježija vijest, od 05.11. 2021.: u Jutarnjem:

Tko može dobiti potvrdu prema unificiranim pravilima na razini Europe?

- osoba cijepljena cjepivom protiv bolesti COVID-19, odobrenim od strane Europske komisije.
- osoba koja ima negativan nalaz PCR testa ili brzog antigenskog testa.

- osoba koja je preboljela bolest COVID-19 i to 11. dan od datuma prvog pozitivnog PCR testa

Antibiotici se ne uzimaju preventivno, a niti ne liječe virusna oboljenja kada oboliš od virusa.
Zašto bi ti ih zdravstveni sustav dijelio ako te ne "ubijaju" bakterije nego virus i antibiotik te ne može izliječiti?
Dođe ti na isto ko kada dizel motoru točiš benzin - baciš novac i napraviš štetu i dodatni trošak.
Za preventivu je pika Pfajzera, Zenece, Đonsona i sličnih. :)
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Ja bih se cijepio, ali koja će me osiguravajuća kuća osigurati od posljedica cjepiva?
Tak ako krepam, neka imaju nasljednici lovu!
Tu se vidi da nešto ne štima!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Lee, daj naj, ak ti žena ovo pročita osigurala te bu odmah na teške milijune i natjerala te na cjepljenje. Il te noću pikne dok buš spal. A onda te lupi toljagom na kojoj bude pisalo korona i uzme od osiguranja lovu. :hahah:
 

baba

Aktivni član
Tu od
5 Pro 2008
Poruka
250
EU digitalnu COVID potvrdu o preboljenju može zatražiti osoba koja je preboljela bolest COVID-19 11. dan od datuma prvog pozitivnog PCR testa. Potvrda je valjana 180 dana od datuma prvog pozitivnog PCR testa.

Malo muljamo J?

J zna sve....šteta propuštene akademske karijere...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
Već dugo nisam zavirio u ovu temu..ali vidim pojavljuju je novi dr.msc.spec.. i neznam s kavim ne titulama..koji su pametniji od pape...ratnici za tastaturom..izađite s svojim izjavama i transparentima ispred ustanova gdje se ovih dana vrši cijepljenje..kad ljudi u redovima vide,čuju..i pročitaju Vas..tj. Vaše transparente..pola če se vratiti kući ne cijepljena..i time čete ih spasiti... :unsure: :unsure:
Nismo protiv cjepiva ni protiv cjepljenja. Nego protiv nasilnog uzimanja sloboda.
A za ovo uskracivanje njege necjepljenjima,no problem. Vlado vrati svim tim ljudima pare...ups. para nema vise. Ok onda necemo vise uplacivat. Ups isto problem cjepiti su vecinom babci,didovi,po novom uhljebi. I sl. I u redu nek su stariji cjepiti oni su rizicna skupina,ali boga ti tvog zasto bi se morao ja cjepiti konj od 100kg,skoro 2 metra,34 godine i kojo ode doktoru samo kad nesta odreze ili se polupa. Bez kronicnih bolesti ili slicnog. A stari su cjepljenjem tak i tak zasticeni
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
ja sam nedavno postavio pitanje (ali nažalost niste me čini mi se dobro shvatili) gdje su ljudi koji su preboljeli covid, ali nisu bili svjesni da ga imaju, nego su ga prehodali...takvi ljudi nemaju pcr test, takvi ljudi se možda ne žele cijepiti, i nalaze se u međuzemlji...
ima i hrpa ljudi koji su se bojali prijaviti da su bolesni zbog posla, zbog poduzeća, velike familije...čega već...
i kaj sad s njima...prava nemaju nikakvih osim da se idu cijepit...a preboljeli na nogama... :oops:

i zbilja mlatite praznu slamu, hrpa postova o ničemu...🤭
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
ja sam nedavno postavio pitanje (ali nažalost niste me čini mi se dobro shvatili) gdje su ljudi koji su preboljeli covid, ali nisu bili svjesni da ga imaju, nego su ga prehodali...takvi ljudi nemaju pcr test, takvi ljudi se možda ne žele cijepiti, i nalaze se u međuzemlji...
ima i hrpa ljudi koji su se bojali prijaviti da su bolesni zbog posla, zbog poduzeća, velike familije...čega već...
i kaj sad s njima...prava nemaju nikakvih osim da se idu cijepit...a preboljeli na nogama... :oops:

i zbilja mlatite praznu slamu, hrpa postova o ničemu...🤭
Nema ih nigdje. Najebali ko i oni sta nisu za pikanje. Neznam jel prizna se ono testiranje na imuno-nesta sta ostavlja kovid.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,218
Osobno 20 godina u plaćujem u sustav, nikad u bolnici ni marnde, ili čega drugog, kod liječnika jednom i nijednom godišnje, i sad me ne treba liječiti, nedavno mi je rečeno da idem ća iz države ako mi se ne sviđa.
I vele nemojte nas zvati fašistima,to je ružno, nismo mi takvi, evo ja ću vam reći GORI STE OD FAŠISTA, oni su se borili prsa u prsa, za nametnut svoja pravila i ideologije, i protiv takvih si znao kako ćeš, a ne ovako kukavički.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Osobno 20 godina u plaćujem u sustav, nikad u bolnici ni marnde, ili čega drugog, kod liječnika jednom i nijednom godišnje, i sad me ne treba liječiti, nedavno mi je rečeno da idem ća iz države ako mi se ne sviđa.
I vele nemojte nas zvati fašistima,to je ružno, nismo mi takvi, evo ja ću vam reći GORI STE OD FAŠISTA, oni su se borili prsa u prsa, za nametnut svoja pravila i ideologije, i protiv takvih si znao kako ćeš, a ne ovako kukavički.
Da opet moram u rat takve kao što si ti kolega Viduka volio bih imati pored sebe . Svaka čast.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh