• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
ja to ne radim uopce :) Valjda zato sto su stalno po vani u pokretu dan i noc.U ogradjenom su i kozarnik je stalno otvoren tako da...No ima to i svojih mana jer mi je ova jedna neki dan probila ogradu i sjebala koru na prefinim mladim jabukama :( Koze i samo koze....sve drugo one uniste :(

Bio sam ljut ali najvise na sebe !
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
Moje koze hodaju i po šljunku al ipak im pogledam.

Tihi jel mi možeš ponovit koliko imaš koza?
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
A pomalo xD. Moja mama(maloljetan sam) već 10 godina drži oko 10 koza, ali na moju inicijativu ćemo ove godine ostavit ženke sve.
 

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
jozo svaka čast inače današnji maloljetnici blizu osamnaest godina bi nagovarali mamu da prodaju koze i kupe auto itd... a ti razmišljaš o proširenju. Neznam koliko imaš godina to sam napisao za većinu mladih, zato jer današnji mladi nerazmišljaju kako zaraditi nešto nego samo da im roditelji kupe nešto ili da im pane s neba...

Nego da se vratim na temu ja sam obrezivao papke pre mesec dana i to prvi put sam to radio, to sam radio prema videu koji je na forumu ranije neko postavio inače nisam nikad vidio kako to neko radi i pošto je nestašni jaro bio pokusni kunić jadan je pola sata morao ležati hehe a sada sam već stručnjak za to:) S kojim alatom to radite???? Meni je glavni alat bio makaze za lozu i jako oštar nož. Nego nije mi jedino jasno šta i koliko se obrezuje na onim prstima s kojim ne gaze po tlu??? Pozz :)
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Gazeči papci se režu do bijeloga ne previše duboko da ne dođe do krvarenja,a ona dva mala gore ja ne režem oni su mekani.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Imaš škare za kupiti za rezanje papaka 100kn jako dobra stvar ili ona klješta za žicu kod mene zovu cvicange isto dobro za rezati a škare za lozu one stare ako su dobre isto ide ali po meni cvicange su bolje od škara za lozu kak kome paše...

Jozo ti si mladi genije kak veli DirtyHarry baš se nevidi puno mladih ljudi koji se upuštaju u poljoprivredu više im pašu cajke i kafići samo nemoj izgubiti volju punim jedrima naprijed od rada se živi ne od prošnje
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
jozo svaka čast inače današnji maloljetnici blizu osamnaest godina bi nagovarali mamu da prodaju koze i kupe auto itd... a ti razmišljaš o proširenju. Neznam koliko imaš godina to sam napisao za većinu mladih, zato jer današnji mladi nerazmišljaju kako zaraditi nešto nego samo da im roditelji kupe nešto ili da im pane s neba...

Nego da se vratim na temu ja sam obrezivao papke pre mesec dana i to prvi put sam to radio, to sam radio prema videu koji je na forumu ranije neko postavio inače nisam nikad vidio kako to neko radi i pošto je nestašni jaro bio pokusni kunić jadan je pola sata morao ležati hehe a sada sam već stručnjak za to:) S kojim alatom to radite???? Meni je glavni alat bio makaze za lozu i jako oštar nož. Nego nije mi jedino jasno šta i koliko se obrezuje na onim prstima s kojim ne gaze po tlu??? Pozz :)


Imam 14 godina xD (nemojte sudit prema godinama ipak znam ponešto o kozama)

Razmišljam i ja o kupovini al ne moze se bez novaca kupovat..


Al ajmo mi na temu... Papke možeš rezati škarama za lozu( tako ja radim) a dokle možeš rezati objasnio je farmervg.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo jutros priselili dva kozlića i jednu kozu u frižider,veoma zadovoljan težinom i masnoćom mesa!
 

DirtyHarry

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
44
Evo imam pitanje pa ko zna......
1. Zanima me dali jariće prije klanja treba odvojiti od sisanja i ako treba koliko dana, jare bi išlo na ražanj pa nisam nikad to radio pa neznam dal bi imalo drugačiji miris ili okus dok sisaju ili to nema veze?????
2. I još koliko bi trebalo biti najmanje kila da bi moglo na ražanj???
3. Muški jarići su u pitanju od dva i pol meseca koji nisu štrojeni niti im je stavljana ona gumica na testise jel nesmeta za meso??? Znači za ražanj???
Znam da pitanja zvuče grubo al šta da se radi i to se mora..... Pozz!!!
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
1. Ne moraš. Nema nikakve razlike između toga.

2. Zavisi koliko hoćeš. Kreneš od 22 kile i kad ga očistis ostane nekih 11-12 kila.

3. Taj "smrad" mislim da počinje oko 6-7 mjeseci. Npr. ja bi imao jariće koji su se okitili u 2 mj. I u 9 kad bi postigli težinu oko 40 kg bi počeli odbijati taj miris. Kolko ja znam ti ne bi trebo imat problema oko toga
 

metuzalem

Član
Tu od
23 Tra 2013
Poruka
236
po meni,za ražanj isključivo kad se očisti od mlika,bolji okus to je jedna stvar a drugo je ako janje/jare samo sisa i ako se peče na ražnju previše kalira,tj,previše ga se ocidi jer od mlika je skoro sve masnoća a malo mesa....inače ako je tako mali da samo sisa onda ide pod peku ili lešo,tako se prakticira na pagu....znači do 7-8 kila čistog mesa peka a na ražanj tek iza 10-12 kila.....do 15-16 više i ne uvate
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
kod mene jare sisa majku koliko hoće, ujutro ih odvajam pa im dajem žitarice i idu na ispašu 3 sata minimalno i masti nema pretjerano a mesa ima dovoljno i previše.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ha,ha ovaj post potpisujem,zato mi i brojimo misece,misec u roštjeru sa kumpirima.dva miseca ražnjić a starijih teško da i ima,bez obzira na kilažu!:icon_pidu:
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Mišano,neznam ni sam,kod nas je strašno teško doč do čiste race bitno mi je da imaju puuuuno mlika,a to imam,sad imam tri i jarca i nabavljm još jednu to je max šta mogu držat.
 
Na vrh