• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KOZARSTVO

  • Temu pokrenuo KRESO
  • Datum prvog posta

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Ja sam iz dasaka napravio mali podest i one na njega idu same.Ova koja je "gazdarica" ide prva:) Ja si sa strane kraj nje sjednem na te daske par mlazeva iz svake sise pomuzem na pod.Sa dvije ruke muzem naizmjence.Kozama to godi jer vidim da prezivaju i njuskaju i grickaju me ko da sam jare :)Dok jednu dojim druga stoji do mene i ceka svoj red-a naj smijesnije mi sto svaki puta dok je u mogucnosti ova sto ju muzem dok sidje obavezno sa rogovima gurne u guzicu ovu koja ceka i odmah ova skoci gore na postolje.
Ta je procedura svaki dan ista ;) Dok dodje sin must ne daju mu -nemirne su i nikad ih do kraja ne moze pomusti.Nekom drugom sigurno nebi stajale na miru.
Bitno je uvijek do kraja ili skoro do kraja izmusi mlijeko iz obje sise!!
Tako nikad nece doci do upale!!
Dok je tako, kozama je muznja ugoda a ne neugoda ili pak bol!!
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
heh kod mene ni nema tko drugi must i da mi se što desi i njima bu presuđeno hm a stol možda još danas zgotovim malo me ovo vrijeme sexa- pa mi i glava ko orkestar al eto bar vas tu zabavim mojim glupostima :icon_keel:

Je napoj su žitarice sa mlakom vodom,a jeli ti svo mliko krem boje ili samo iz te sise,i nije mi jasno kako muzeš sisu po sisu to baš i nije dobro,napravi stol za mužu veži nogu koju diže uvati obe sise i muzi naizmjenice to sa tom sisom je definitivno mastitis i nije samo ta sisa na njoj se vidi a budi siguran da je i druga bolesna,ja sam to sanirao sa kantarionovim uljem i učestalom masažom a isto tako je važno temeljito izmust vime,takođe je bitna i higijena i vimena i ruku!!!

Zato ja i savjetujem stol za mužu i na njemu sve odradim sa malo mekinji u tečici stoji mirno ko bubica,a kad se navikne i sama ide na njega kad joj mliko napne.

sad: zbog bolesti nemogu must sa obje ruke pogotovo dok stol ne napravim jer ju treba i držati- higijenu održavan komletnu no izgleda da me nasanjko muljator. e da pošto mlijeko termički obrađujem dali je mlijeko opasno. ja ću u pon. u stanicu kupit nešto za to. sad eto sazno i za to ulje?i još jedno glupo pitanje. nebi li stalno se borila kod muže na bolesnoj sisi? a ne samo prvih 1-1,5 deci? mora da vam je veselo uz moja pitanja?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
To sto ti se ispocetka makiva je znak da ju vrijedja i da vjerojatno ima previse mlijeka nakupljenog.Nadam se da muzes u jutro i na vece ??!!
OBAVEZNO pomuzi bas iz te sise do kraja. Znaci dok sve pomuzes jos onda izmasiraj polako tu sisu da se spusti i ono mlijeko odozgo dolje u sisu-nema veze koliko ali znaci pokusaj isprazniti maximalno vime!!
Druga stvar je da se koza mora i naviknuti na tebe i obavezno ju muzi na istom mjestu po mogucnosti u stali tj kozarniku!!
Bude to sve u redu samo ovako napravi kako sam ti savjetovao !!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
sad: zbog bolesti nemogu must sa obje ruke pogotovo dok stol ne napravim jer ju treba i držati- higijenu održavan komletnu no izgleda da me nasanjko muljator. e da pošto mlijeko termički obrađujem dali je mlijeko opasno. ja ću u pon. u stanicu kupit nešto za to. sad eto sazno i za to ulje?i još jedno glupo pitanje. nebi li stalno se borila kod muže na bolesnoj sisi? a ne samo prvih 1-1,5 deci? mora da vam je veselo uz moja pitanja?

Stol imaš na 20 stranici foruma,mliko nebi trebalo bit opasno,bori se na početku zato jer je sisa puna mlika i onda je boli kad pritisak padne onda odmara,a veselo je jer imamo premalo informacija,ali vidiš i sam da stvarno pokušavamo pomoči,jeb niko se nije naučen rodija!

Ma koliko znam imam prijatelja veterinara na speed-dial mob. i svaki dan nešto novo naučim!!!:(whew):
 

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
To sto ti se ispocetka makiva je znak da ju vrijedja i da vjerojatno ima previse mlijeka nakupljenog.Nadam se da muzes u jutro i na vece ??!!
OBAVEZNO pomuzi bas iz te sise do kraja. Znaci dok sve pomuzes jos onda izmasiraj polako tu sisu da se spusti i ono mlijeko odozgo dolje u sisu-nema veze koliko ali znaci pokusaj isprazniti maximalno vime!!
Druga stvar je da se koza mora i naviknuti na tebe i obavezno ju muzi na istom mjestu po mogucnosti u stali tj kozarniku!!
Bude to sve u redu samo ovako napravi kako sam ti savjetovao !!

danas sam muzo vani i bila je nekak mirnija valjda prije tako naučila a bolesnu baš i tretiram tako jer mi ti poznato kad mi žena imala problema sa dojenjem baš me ide......

Stol imaš na 20 stranici foruma,mliko nebi trebalo bit opasno,bori se na početku zato jer je sisa puna mlika i onda je boli kad pritisak padne onda odmara,a veselo je jer imamo premalo informacija,ali vidiš i sam da stvarno pokušavamo pomoči,jeb niko se nije naučen rodija!

Ma koliko znam imam prijatelja veterinara na speed-dial mob. i svaki dan nešto novo naučim!!!:(whew):

stol bu sutra radna nedelja bio a trudim se što više svega reći a mljijeko svo sirim zato pitam zbog zdravlja jer to podijelim svojima- a bare vam niuje dosadno tak je i meni kad me netko za auto neš pita....... teško je telepatski radit išta no hvala svima za trud
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ddado31

Član
Tu od
15 Srp 2013
Poruka
71
iskreno? nebi volio bit na vašem mjestu. svako malo eto bisera poput mene:icon_kidra: usput koze sam kupio u zaprešiću tam negdje iza brdovca malo.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Evo večeras napravio prvi ovogodišnji kuhani kozji sir od 8l mlika baš me zanima dali može starit to sa ovom vrstom sirenja lani nisam proba!
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Imam frenda koji živi u dugom selu i svake godine dolazi ovdje.
A znaš onaj vic,zašto je zagreb prazan ljeti? pa dalmoši išli doma!
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Ja se ucim raditi sir ali svaki put mi drugacije ispadne:) Nekoliko puta sam bacio sve.Najvise me muci omjer sirila i mlijeka.Ako stavim kako pise na flasici sir mi ispada kao spuzva a to mi se ne svidja.Pre malo sitila dovodi do sporog ili nikakvog grusanja...toplina mlijeka je isto jako bitna...svasta sam citao ali cini mi se da bas sam moram naci svoj sir!Sa kuhanim nisam jos ni probao a vele neki da je dobar. Vise me interesira mladi mekani i polutvrdi sir..
Polako polako mi hoda po glavi da malo prosirim stado ali ovisi to o nekim sasvim drugim stvarima a najmanje o kozama i njihovoj isplativosti.
 

tihi05

Član
Tu od
31 Srp 2012
Poruka
475
Nismo jos ali jja se uskoro spremam. Dosta mi je ovog dana. Skuhao sam mlijeko i sad se hladi. Precijedim ga i ostavim sir do u jutro da vidim kakav ce biti;). Uradio sam sa pravim domacim jabucnim octom.
 

gabro

Član
Tu od
4 Kol 2013
Poruka
860
Ajde baš me zanima oče li ti se svidit,taman sam opalio 4 fete za dezert,a jedino šta me danas iznerviralo nigdi nać kozu,kao ono svi se riješavaju ali cjena paprena i do 500e za kozu ovo svita je totalno poludilo!!!!!!!!!!!!!!
 

jozooo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
54
Ajde baš me zanima oče li ti se svidit,taman sam opalio 4 fete za dezert,a jedino šta me danas iznerviralo nigdi nać kozu,kao ono svi se riješavaju ali cjena paprena i do 500e za kozu ovo svita je totalno poludilo!!!!!!!!!!!!!!

Ah ludi ljudi. Svi kao ne isplati se prodat ce sve po bilokojoj cijeni kad ono ta biologija cijena je 300€ za neku staru kozu
 
Na vrh